PDA

View Full Version : سرعت پایین کریستال در هنگام خواندن عکس از databse

moh_mas
چهارشنبه 04 مهر 1386, 12:58 عصر
وقتی یک عکس ثابت را در page header از یکی از فیلدهای یک table قرار دهیم و در قسمت details از یک table دیگر اطلاعات را بخوانیم، در صورتی که این دو table به هم لینک نشده باشند، به شدت سرعت خواندن اطلاعات پایین آمده و هر چه تعداد رکوردهای خوانده شده بیشتر می شود، این سرعت کمتر می شود. بر روی درایو ویندوز نیز فایل های تمپ با حجم بالایی ایجاد می شود. دلیل این کار چیست؟ چگونه قابل رفع است؟ چرا وقتی همان عکس را از روی هارد وارد کریستال می کنیم در سرعت تاثیری ندارد ولی اگر از روی دیتابیس بخوانیم سرعت را کم می کند؟ من این موضوع را هم در sql و هم در اکسس تست کردم و همین جواب را گرفتم. در ضمن امکان لینک آن دو table وجود ندارد! لطفاً اگر کسی در این مورد اطلاعاتی دارد مرا راهنمایی کند!!

fereshtehrahimi
سه شنبه 10 مهر 1386, 11:54 صبح
سلام چه طور عکسها را از دیتابیس می خوانی ممکن است توضیح بدهی

moh_mas
سه شنبه 10 مهر 1386, 13:15 عصر
با تشکر از توجه جنابعالی!
عکس به صورت یک OLE object در دیتا بیس ذخیره شده است و در این حالت به راحتی می‌توان این فیلد را مانند دیگر فیلدها در کریستال به نمایش گذاشت! من هم همینطور استفاده کرده ام . منتها این آرم موسسه استفاده کننده از گزارش است که در برنامه اصلی آدرس دهی شده و در داخل دیتابیس قرار می گیرد(هر موسسه ای می تواند آرم خود را بگذارد) و من این آرم را تنها برای سرصفحه (page header) میخواهیم !