PDA

View Full Version : برتری EasyTable نسبت به DBISAM

Mahdi_S_T
شنبه 02 خرداد 1383, 17:23 عصر
با سلام

از اساتید محترم بخش دلفی خواشمندم نظرات و پیشنهادات خود را در مورد برتری های EasyTable نسبت به DBISAM بنویسند

با توجه به اینکه EasyTable هم مانند DBISAM در خود EXE برنامه ذخیره شده و احتیاج به درایور دیگری ندارد و همچنین مشکلاتی که DBISAM در هنگام قطع برق پیش می آورد که در یکی از تاپیک ها هم آمده و همچنین تایید این کامپوننت توسط جناب ماشاطان

خلاصه آیا پروژه هایم را با این کامپوننت انجام دهم یا مانند DBISAM هنوز مشکلات آن شناخته شده نیست و امکان بروز خطا است :?:

Delphi-Clinic
یک شنبه 03 خرداد 1383, 00:05 صبح
احترام مسیو مشاطان بر عموم مسلمین واجب است و نظر ایشان محترم.

اما به نظرم با توجه به توان بالای شرکت elevate software و تجربه اش در زمینه این سیستم dbisam گزینه بهتری باشه.

البته اگر سیستم شما Client/sever است dbisam قبلا امتحانش رو پس داده (حداقل برای این حقیر)

Mahdi_S_T
یک شنبه 03 خرداد 1383, 12:53 عصر
با تشکر از مدیر بخش

نمی دانم آیا شما تاپیکی که در مورد مشکل DBISAM با قطع برق را مرور نموده اید . در آنجا راه حل های زیادی توسط آقای کرامتی پیشنهاد شده بود ولی هر کدام را آن دوست عزیز که مشکل برایش پیش آمده بود تست کرده بود رفع بلا نشده بود .لطفا نظرتان را در مورد این مشکل بنویسید ....آیا شما با این مشکل برخورد کرده اید و راه حل جنابعالی

بابک زواری
یک شنبه 03 خرداد 1383, 18:41 عصر
آیا این مشکل برای DBISAM وقتی که هنگام نوشتن اطلاعات در بانک باشیم
و قطع برق صورت بگیره اتفاق می افته یا فقط بانک باز باشه و برق قطع بشه
مشکل ایجاد میشه .

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 خرداد 1383, 00:33 صبح
مشکل خراب شدن اطلاعات با قطع برق فقط محدود به DBISAM نیست، بلکه مشکل عمومی تمام Database Engine هایی است که با فایل حاوی داده‌ها بطور مستقیم کار میکنند، از جمله Paradox، EasyTable و ... .

اما DBISAM راه حلی برای این مشکل ارائه داده که در معادلهای دیگر موجود نیست و در صورت استفاده مناسب از آن دیگر این مشکل وجود نخواهد داشت.

من در تاپیک مذکور هم به این نکته اشاره کردم که با مطالعه راهنمای DBISAM میتوانید این قابلیت را بکار بگیرید، اما حتی آن دوستی که مدعی استفاده از این قابلیت و ادامه مشکل را داشت هیچ مثالی ارائه نکرد تا بررسی شود.

نتیجه‌گیری: از این ببعد اگر واقعا دنبال انجام کار مفید هستید یه نمه به خودتون زحمت بدید و تحقیق کنید، بعد بیایید اینجا ... پست کنید. در غیر اینصورت غیر از گمراه کردن خودتون و دیگران هیچ نتیجه‌ای حاصل نخواهید کرد و این با هدف این مجموعه مغایرت دارد.

Mahdi_S_T
دوشنبه 04 خرداد 1383, 09:39 صبح
با تشکر از جناب کرامتی

نظر من در مورد این سوال هم همین بوده که بهتر متوجه بشم با استفاده از نظرات شما عزیزان چون در تاپیکی که عرض نمودم در جوابهای داده شده هیچ چیزی متوجه نشدم ( البته اگر اساتید نگویند چه آدم نفهمی ! )

البته شاید این تاپیک به نظر شما تبلیغ سو ء از DBISAM داشته باشد ولی هدف من این نبوده چون بنده با آن شرکت هیچ دشمنی ندارم و از آنجایی که خواستار استفاده از DBISAM در پروژه ه را دارم . می خواهم اول DBISAM را خوب بشناسم و بعد آن را تهیه و استفاده کنم

در مورد تحقیق عرض نمایم که چند مقاله جنابعالی و Help آنرا مطالعه نموده ام ولی بعضی مواقع مطالب در عمل با آنچه که ذکر شده تفاوت دارد( البته منظورم DBISAM نیست )

Mashatan
دوشنبه 04 خرداد 1383, 11:25 صبح
این حرفا بیهوده هست بهتره عملی تست کنید
فرض کنید این دو شرکت شما را داور کردند که محصولات شونو تست کنید
جدا از امکاناتی که دارند و ادعا میکنند یک برنامه بنویسید که شرایطی که شما مد نظرات هست را بررسی کند مثلا : سرعت ، حجم خروجی ، نسبت سرعت به حجم داده ها ، میزان داده های انتقالی در ثانیه و ...

من معمولا اینجوری قضاوت میکنم شما رو نمیدونم :wink:

ارادتمند
مشاطان

Mohammad S
دوشنبه 04 خرداد 1383, 13:37 عصر
جناب مشاطان عزیز درست می فرمایید اما خود DBISAM به تنهایی 25000 تومان ناقابل قیمت دارد که باید از جیب بگذاریم تازه آنوقت معلوم شود که مفید هست یا نه؟ نظر شما چیست؟ شاید شما مجانی از جناب کرامتی کش رفته اید؟ ! :mrgreen: :wink:

omid_delphi2
دوشنبه 04 خرداد 1383, 13:56 عصر
با سلام خدمت کلیه دوستان علی الخصوص آقای کرامتی
اولا اینجانب کلیه راههای موجود (چه آنهائی که خودم به فکرم رسید و چه آنهائی که در help خود dbisam آمده)را تست کردم و به نتیجه نرسیدم.
ثانیا فکر نکنم احتیاجی باشد که مثالی ذکر شود تا مشکل ثابت شود کافیست خود دوستان هم کمی وقت گذاشته و تست کنند
ثالثا اگر کسی اشتباها هم چیزی را میگوید میتوان به او گوشزد کرد
رابعا مدیریت سایت که با دوستان است و خدا را شکر در مملکت ما هم کسی به سانسور ایراد نمیگیرد(کما اینکه برخی جوابهای من قبلا سانسور و یا حذف شدند)
ظاهرا جناب آقای مشاطان بهترین پیشنهاد را ارائه نموده اند

Mashatan
دوشنبه 04 خرداد 1383, 15:44 عصر
*** Sorry, No Warez Activity ***

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 خرداد 1383, 20:12 عصر
اما خود DBISAM به تنهایی 25000 تومان ناقابل قیمت دارد که باید از جیب بگذاریم تازه آنوقت معلوم شود که مفید هست یا نه؟
برای تست لازم نیست حتما نسخه کامل آنرا تست کنید، پس نسخه Trial رو برای چی ارائه میدن؟

Trial = آزمایشى

Mohammad S
دوشنبه 04 خرداد 1383, 20:50 عصر
این Trial را از کجا می توان گیر آورد؟ چرا هیچ وقت این موضوع را مطرح نکرده اید؟ (نگویید نپرسیده اید؟!! :wink: )
مرسی
ضمنا جناب آقای کرامتی می خواستم بدانم آیا درایور DBISAM تعدادی فایل هستند که باید نصب شوند و در صورت نصب چگونه از طریق دلفی می توان با آن ارتباط داشت؟
خود ADO یا dbExpress درایورهای MSSQL, MySQL, .... دارند برای DBISAM چه؟

Mahdi_S_T
دوشنبه 04 خرداد 1383, 21:44 عصر
دوست عزیزی که نسخه آزمایشی آن را می خواستند میتوانند به آدرس زیر مراجعه کنند :

http://www.elevatesoft.com

Delphi-Clinic
سه شنبه 05 خرداد 1383, 00:03 صبح
با سلام خدمت کلیه دوستان علی الخصوص آقای کرامتی
اولا اینجانب کلیه راههای موجود (چه آنهائی که خودم به فکرم رسید و چه آنهائی که در help خود dbisam آمده)را تست کردم و به نتیجه نرسیدم.
ثانیا فکر نکنم احتیاجی باشد که مثالی ذکر شود تا مشکل ثابت شود کافیست خود دوستان هم کمی وقت گذاشته و تست کنند
ثالثا اگر کسی اشتباها هم چیزی را میگوید میتوان به او گوشزد کرد
رابعا مدیریت سایت که با دوستان است و خدا را شکر در مملکت ما هم کسی به سانسور ایراد نمیگیرد(کما اینکه برخی جوابهای من قبلا سانسور و یا حذف شدند)
ظاهرا جناب آقای مشاطان بهترین پیشنهاد را ارائه نموده اند

سانسور لازمه پسر جان :)

همه وقت - همه جا. :)

Mohammad S
سه شنبه 05 خرداد 1383, 15:41 عصر
Manager‌ آن را را باید از کجا بیاورم ؟ من خودم EMS DBISAM MAnager دارم ولی کمی با چیزی که در مقاله های آموزش Dbisam‌آمده متفاوت است البته من مشکلی ندارم ولی برای آموزش اولیه بهتر است از همان منیجر ها استفاده شود.
چند سوال دیگر: اگر سرور dbisam فعال نباشد (در قسمت سینی) گویا باز هم برنامه کار می کند. آیا احتیاجی نیست که مثل درایور های اس کیو ال سرور فعال باشد؟
از شی Session چگونه باید استفاده کرد؟
برای برنامه تحت شبکه چه چیزهایی لازم است؟ (کار با dbExpress و ADO به همراه SQLServer را بلدم. منظورم در DBISAM است)

با تشکر

Mohammad S
سه شنبه 05 خرداد 1383, 19:21 عصر
چند سوال دیگر
البته بعد از اینکه دوستان سوالهای قبلی را جواب دادند:
1) گویا دستورات SQL Server (با Generate SQL Script در محیط SQLServer ساخته ام) در محیط DBISAM کار نمی کند زیرا وقتی آن را در EMS DBISAM Manager باز کردم از تمام خطوط ایراد می گرفت. :roll: البته همانطور که گفتم من از یک Manager دیگر استفاده می کنم و شاید به همین دلیل خطا گرفته باشد.
2) آیا برای کار در شبکه باید به ازای هر کاربری که قرار است On-Line شود یک سشن استفاده کرد؟ ممکن است در حال حاضر معلوم نباشد چند کاربر قرار است از این برنامه به طور همزمان استفاده کنند!
3) چرا مانند دیگر دیتابیس ها Login ندارد؟ نمی توان برای هر کاربر یک Login ساخت و مانند دیتابیس هایی مثل Paradox عمل می کند؟
4) در بخشی از Help آن خواندم که UserName=Admin و PsssWord=DBAdmin . با این وضع باز هم جایی برای وارد کردن رمز عبور ندیدم. :|
5) تفاوت نسخه Trial و Full دیتابیس DBISAM چیست؟ آیا تمام امکاناتی که در نسخه Trial وجود دارد با نسخه اصلی یکی است؟
---------------------
لطفا به سوالات بنده حقیر سراپا تقصیر ( :wink: ) کمک کنید.
با تشکر از لطف تمامی دوستان عزیز و گرامی

jirjirakk
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 23:21 عصر
آیا برای کار در شبکه باید به ازای هر کاربری که قرار است On-Line شود یک سشن استفاده کرد؟ ممکن است در حال حاضر معلوم نباشد چند کاربر قرار است از این برنامه به طور همزمان استفاده کنند!
اتو سیسیشتن := تورو

در بخشی از Help آن خواندم که UserName=Admin و PsssWord=DBAdmin . با این وضع باز هم جایی برای وارد کردن رمز عبور ندیدم

این رمز عبور پیش فرض برای ورود به سرور دی بی آیزام هستش [برای ورود نرم افزار جانبی همراه خود دی بی آزیزام هستش]

تفاوت نسخه Trial و Full دیتابیس DBISAM چیست؟ آیا تمام امکاناتی که در نسخه Trial وجود دارد با نسخه اصلی یکی است؟
تمام امکانات یکیست اما تریال اون محدودیت زمانی دارد

چرا مانند دیگر دیتابیس ها Login ندارد؟ نمی توان برای هر کاربر یک Login ساخت و مانند دیتابیس هایی مثل Paradox عمل می کند؟
قابلیت ساخت کاربر را هم برای دیتابیس [البته در حالت کلاینت سرور] به روی سرور را هم دارد

Mohammad S
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 21:43 عصر
با تشکر از تمامی دوستان عزیز
من هنوز جواب کامل خودم را نگرفته ام:

1) گویا دستورات SQL Server (با Generate SQL Script در محیط SQLServer ساخته ام) در محیط DBISAM کار نمی کند زیرا وقتی آن را در EMS DBISAM Manager باز کردم از تمام خطوط ایراد می گرفت. البته همانطور که گفتم من از یک Manager دیگر استفاده می کنم و شاید به همین دلیل خطا گرفته باشد.

برای برنامه تحت شبکه چه چیزهایی لازم است؟ (کار با dbExpress و ADO به همراه SQLServer را بلدم. منظورم در DBISAM است)
چگونه و با چه دستوری می توان Login ساخت و اگر ممکن است یک Manager خوب به من معرفی کنید همراه با خود برنامه یا آدرس سایت آن تا خودم دانلود کنم.

با تشکر

Mohammad S
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 21:43 عصر
با تشکر از تمامی دوستان عزیز
من هنوز جواب کامل خودم را نگرفته ام:
1-
1) گویا دستورات SQL Server (با Generate SQL Script در محیط SQLServer ساخته ام) در محیط DBISAM کار نمی کند زیرا وقتی آن را در EMS DBISAM Manager باز کردم از تمام خطوط ایراد می گرفت. البته همانطور که گفتم من از یک Manager دیگر استفاده می کنم و شاید به همین دلیل خطا گرفته باشد.
2-
3- چگونه و با چه دستوری می توان Login ساخت و اگر ممکن است یک Manager خوب به من معرفی کنید همراه با خود برنامه یا آدرس سایت آن تا خودم دانلود کنم.

با تشکر

Delphi-Clinic
جمعه 08 خرداد 1383, 00:15 صبح
http://ems-hitech.com/dbimanager/

Mohammad S
جمعه 08 خرداد 1383, 18:29 عصر
1-
تمام امکانات یکیست اما تریال اون محدودیت زمانی دارد
محدودیت زمانی DBISAM از نوعی است که بعد از مدتی دیگر نمی توان بانک جدید ساخت یا اینکه بانکی که قبلا ساخته شده از کار می افتد؟
2- دستورات SQL مربوط به DBISAM مثل Create User, Create DataBase, ..... را از کجا می توان به دست آورد؟

لطفا دوستانی که در این زمینه فعالیت داشته اند،‌ راهنمایی کنند.
مرسی :oops:

SyntaxCheck
شنبه 09 خرداد 1383, 01:01 صبح
سلام
صحبت بنده راجع به حذف مطلب جناب آقای مشاطانه. برام جالب بود که بدونم آقای مشاطان چی نوشته که مطلب سانسور شده. وقتی متوجه شدم که مطلب چی بوده واقعا این رو واجب دیدم که صحبتم رو اینجا در جمع دوستان بگم.
معرفی یک صفحه شخصی جهت آموزش چگونگی پیدا کردن کامپوننت برای برنامه نویسان در دی سی پلاس پلاس و راهنمایی هیچ مشکل قانونی نه برای این سایت و نه هیچ جای دیگه پیش نمیاره که هیچ بلکه تنها و تنها نیت کمک کردن به یک هموطن هست.
در ضمن برای اینکه فعالیتهای اینچنینی به اصطلاح warez برای اینکه درد سر ساز نشه راههای بسیاری داره مانند ناقص نوشتن لینکها(برای جلوگیری از کلیک مستقیم) و غیره. مطالبی که در این گوشه دنیا ما به فارسی تو همچین جاهایی مینویسیم بسیار بعیده که به گوش کسانی برسه که بتونن سایتی رو کله پا کنن و اصولا مطلب نوشته شده علی مشاطان چیزی نبوده که حقیقتا warez تلقی بشه. در پایان خواهشی دارم: همه ما از سانسور بیزاریم پس سعی کنیم کمی بیشتر در این مورد دقت کنیم تا زمینه پیشرفت بهتری فراهم بشه. و برای اینکه مشکلی از نظر فعالیت وارز بوجود نیاد، اگر DBisam رو دوستی نیاز داشت به بنده ایمیل بزنه.

پیروز و سرفراز باشید