PDA

View Full Version : خطایابی در برنامه ها

alireza_tavakol
پنج شنبه 05 مهر 1386, 03:01 صبح
دوستان من وقتی میخواهم برنامه ام را به صورت ریشه ای خطا یابی کنم میام برنامه ام را خط به خط اجرا میکنم یا نقطه شکست در کدم ایجاد میکنم
ولی خدا نخواهد یه Timer توی برنامه مورد خطا یابی موجود باشه که مثلا هر یک ثانیه اجرا بشه
انجاست که به یه نحوی اگه تایمر تاثیر نداشته باشه غیر فعالش میکنم
ولی الان برنامه ای دارم که حتما باید تایر به کار خودش ادامه بده و منم توی یه کلاس دیگه عمل خطا یابی را به صورت خط به خط انجام بدم
میدنم شاید سوالم خیلی پیش پا افتاده باشه اما بلد نیستم هر کی بتونه به من کمک کنه قول میدم واسش هر کاری می خواد بکنم:لبخند:

MH2538
پنج شنبه 05 مهر 1386, 09:24 صبح
سلام
شما می تونی با استفاده از Trace مشکلت رو حل کنی
مثلاً

System.Diagnostics.Trace.Write(button2.Top.ToStrin g());

با اینکار شما می تونی مقدار مورد نظرت رو در پنجره OutPut ویژوال استودیو ببینی

alireza_tavakol
جمعه 06 مهر 1386, 00:47 صبح
دوست عزیز من نمی خوام مقدار ذخیره شده در متغییر هام رو ببینم
من میخوام روند اجرا شدن کد هایی را که نوشتم پی گیری کنم مثلا چرا تا آخر متدی که نوشتم اجرا نمیشه

alireza_tavakol
شنبه 07 مهر 1386, 16:35 عصر
کسی نیست که جواب یه خطا یابی ساده رو بدونه واسه خودتون میگم زشت جواب این سوال رو ندید

alireza_tavakol
دوشنبه 09 مهر 1386, 01:11 صبح
حداقل یه فحش بهم بدین که دیگه از این جور سوالات نپرسم

PC2st
دوشنبه 09 مهر 1386, 06:02 صبح
اگه میخوای بیشتر با نحوه دیباگ کردن در VS.NET آشنا بشین:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=336590&postcount=6

hdv212
دوشنبه 09 مهر 1386, 06:19 صبح
من دقیقا مشکلت رو نفهمیدم ولی انگار شما میخوای عمل خطا یابی رو خط به خط انجام بدی، ولی در درون یه تایمر یا حلقه میفتی که کنترل خط به خط برنامه مشکل میشه، راه حل این مشکل اینه که بعد از اون حلقه یا تایمر یه BreakPoint دیگه بذاری و زمانی که کنترل میفته داخل حلقه یا تایمر با زدن کلید f5 برنامه رو وادار به ادامه ی مسیر اجرای خودش کنی. با این کار برنامه اجرا میشه و به محض اینکه از حلقه میاد بیرون و به BreakPoint بعدی میرسه دوباره متوقف میشه و شما میتونی دوباره عمل debug رو خط به خط انجام بدی.