PDA

View Full Version : error LNK2001: unresolved external symbol

h_hendizadeh
یک شنبه 03 خرداد 1383, 03:26 صبح
سلام
اقا این error اشک من رو در اورده است :cry:
بعد از یک هفته هنوز حل نشده،برنامه Compile میشه ،یعنی وقتی Ctrl+F7 میزنی مشکلی نیست اما وقتی اجرا میکنی (F7) این خطا رو میده.
من 4 تا CPP دارم و 3 تا Headerکه درواقع واسه هر header یه CPP وجودداره به اضافه یک CPP به عنوان Main .
درضمن من اوون 7 فایل رو نیز Attach کردم.
پیشاپیش ممنونم.
حامد

johnsss
دوشنبه 04 خرداد 1383, 13:43 عصر
این میتونه به هزار و یک دلیل باشه. اگه error رو دقیق مینوشتین اسون تر بود. ولی اگه از library خاصی استفاده میکنین چک کنین که درست وارد شده یا نه.
میتونه مشکل اون باشه یا اینکه اگه از variable static استفاده میکنین مطمئن شید که قبلا دقیقا یک بار initialize شده باشه. در ضمن ممکنه ایراد برگرده به اینکه semi colon در آخر فایل
helper.h نزاشتین.
اینا میتونه بدیهی ترین اشکالاتی باشه که همچنین error ای میده. ولی اگه حل نشد لطفا کل project رو پست کنید که من ببینم اگه تونستم حلش کنم (در VS .NET )

orion188
شنبه 10 بهمن 1383, 21:35 عصر
سلام

من هم الان به چنین مشکلی برخوردم.
من خودم Builder کار میکنم، و کل برنامه من بدون مشکل ایجاد میشه. الان که خواستم به دلایلی اون رو به VC منتقل کنم، این ایراد رو میگیره:

Form1.obj : error LNK2001: unresolved external symbol _capGetDriverDescriptionA@20

من بالاتر vfw.h رو include کردم. توی اون فایل دیدم که این تابع رو از avicap.dll باید وارد کنه. اما به این ریزه کاریهای VC وارد نیستم. اگه میشه راهنمایی بفرمایین.

ممنون

orion188
شنبه 10 بهمن 1383, 22:08 عصر
من خودم الان تونستم این dll رو به properties پروژه اضافه کنم. ولی این ایراد رو میگیره:

avicap.dll : fatal error LNK1136: invalid or corrupt file

:sad2:

Inprise
یک شنبه 11 بهمن 1383, 01:52 صبح
مشکل نفر اول : باید CPP هائی که توش Template وجود داره Include بشن تا مشکلت برطرف بشه
مشکل نفر دوم : برای اینکه جواب بگیری برنامه ات رو ضمیمه کن تا بررسی بشه ؛

موفق باشید

hercules
شنبه 17 بهمن 1383, 12:36 عصر
اقای inprise میشه راجع به مشکل نفر اول که مشکل منم هست توضح بیشتر بدین

ممنونم . :تشویق: