PDA

View Full Version : یه حقیقت غیر قابل انکار که خوندنشو به همه توصیه میکنم

VBS_Master
شنبه 24 خرداد 1382, 06:06 صبح
خدمت دلفی کاران
متن فوق مقدمه کتاب آقای دومینیک سلی از برنامه نویسان حرفه ای شرکت
میباشد SUN
نمیتوان منکر این شد مایکروسافت با ابداع فناوری .Net فرایند توسعه ی نرم افزار را دگر گون کرده است مهندسین باید وقت زیادی را برای یاد گیری این زبان قدرتمند بکنند چرا که تغیراتی بنیادین در این زبان عامه پسند روی داده است و ساختما ن .Net با بیش از 6500 کلاس واقعاً بزرگ و پرقدرت در دنیای برنامه نویسی بیرقیب مینماید .
زبان Visual Basic.NET بسیار قدرتمند و حتی مطمئن تر از زبانهایی چون دلفی مینماید ولی با این حال دلفی رقیب اصلی این زبان میباشد .
یادگیری این زبان راحت است و خواهید دید که با یاد گیری این زبان باعث میشود که به چیزهای جدید ی فکر کنید . درست مانند این میماند که مایکروسافت در طی این 3 سال تمام انتقادات برنامه نویسان را شنیده و اکنون با ارائه Visual basic.net زبانی بی نقص و پرقدرت عرضه کرده است که به تمام شکایات پایان داده است .
من خودم نمونه ی خوبی هستم که ثابت کنم که Visual Basic.NET چرا از بهتر و قدرتمند تر از زبانهای دیگر مانند دلفی میباشد . من خودم اوایل نگران بودم که چرا سالها بود با Java,VB,Com,dCom,ado,asp کار میکردم و راحت بودم و با خودم فکر میکردم که چرا باید به این شیوه ی جدید برنامه نویسی روی بیاورم ولی مواردی در این زبان بود که برنامه نویس را شیفته ی خود میساخت نرم افزارها ی طراحی شده با این زبان خیلی پرقدرت بودند و کسانی که با این زبان برنامه نویسی کرده اند خواهند دید که چه امکانات زیادی دز این زبان وجود دارد که باعث تولید هر چه بهتر نرم افزار میشود . من بعد از یادگیری این زبان قدرتمند بعد از 20 سال برنامه نویسی (این از خودمه دقت کنید 20 سال برنامه نویسی !!!!) دو باره مانند دوران جوانیم به دوستانم را صدا میزدم و برنامه هایم را به آنها نشان میدادم البته فناوری .Net هنوز تازه پاست و به زمان هاحتیاج دارد تا جایگزین Com شود بله دنیا عوض شده و .NET و مخصوصاً Visual Basic.NET به امپراتوری نرم افزاری خود پرداخته است .
خوب دوستان تموم شد حالا هی بگین دلفی بهتره والا عقل هم خوب چیزیه قبل از نظر دادن بهتره اول فکر کنین تحقیق کنین بهد نظر بدین . یه پیشنهاد به دلفی کاران عزیز : من خواهش میکنم به مراجع VB.NET تو MSDN و سایت های مختلف یه سری بزنید بعد دلم میخواد ببینم دیگه کی میگه دلفی بهتره آقاجون VB دیگه اون VB6 اصلا با VB.NET قابل مقایسه نیست بزارین VB.NET پا بگیره اونوقت ببینم چه جوری برای VB.NET دست و پا میشکونین از من گفتم بود حالا خود دانین . خوب حالا یه پیشنهاد دیگه اونایی که تو کتشون نمیره که VB.NET بهتره به نظر من با VB.net یه کم کار کنن تا اگه یه وقت عمو بیلی پوزه این Borland نمک نشناسو به خاک مالید یه حرفایی برای گفتن داشته باشن این دقیقان همون کاریه که من با دلفی کردم بلاخاره احتیاط شرط عقله درسته ؟

مهدی کرامتی
شنبه 24 خرداد 1382, 11:06 صبح
ادامه بحث در اینجا:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=5299#5299