PDA

View Full Version : محل قرارگیری بانک اطلاعاتی کجاست ؟

kavehYn
شنبه 07 مهر 1386, 19:31 عصر
سلام
من با بانک اطلاعاتی Access و Asp.net یک نرم افزار نوشته ام و در حال حاضر این بانک اطلاعاتی را در شاخه wwwroot قرارداده ام ولی ظاهرا باید محل دیگری قراربدهم .

لطفا یکنفر من را راهنمایی کند که قراردادن بانک اطلاعاتی در این مسیر اشکالی دارد یا نه ؟ و اگر دارد باید این بانک اطلاعاتی را در کدام شاخه دامین قراربدهم ؟

اگر لطف نموده و نحوه آدرس دهی بانک اطلاعاتی را سایر شاخه ها را نیز برایم بنویسید ممنون میشوم( DataFile Name)

asgari2005
شنبه 07 مهر 1386, 19:38 عصر
دوست گرامی شما می توانید بانک خود در هر محلی قرار دهید ولی استاندارد هست در شاخه App_Data قرار می دهند در همان فولدر پروژه و دسترسی به فایل Access نیاز است از دستور زیر استفاده کنید
Server.Mappath("App_Data\Test.mdb") ; j
با دستور فوق می توان به فایل فوق دسترسی پیدا کرد چه در کامپیوتر لوکال و چه در وب سرور

kavehYn
شنبه 07 مهر 1386, 19:44 عصر
سلام آقای عسگری
مشکل من این است که در جند جا خواندم که اگر بانک اطلاعاتی در شاخه اصلی wwwroot قراربگیرد دیگران میتوانند آنرا دانلود کنند و در یک وبلاگ هم خواندم که محل بانک اطلاعاتی فقط باید در Private_ و یا شاخه dB باشد و به همین دلیل از دوستان سئوال کردم.
شما اطلاع خاصی در این خصوص دارید ؟

asgari2005
شنبه 07 مهر 1386, 19:51 عصر
دوست گرامی این بستگی به هاست شما و مدل کد نویسی شما دارد شما می توانید با استفاده از HttpHandler از دانلود کردن هر فایلی جلوگیری کنید.
برای اطلاعات بیشتر در وب سایت جستجو کنید

Behrouz_Rad
شنبه 07 مهر 1386, 20:31 عصر
در یک وبلاگ هم خواندم که محل بانک اطلاعاتی فقط باید در Private_ و یا شاخه dB باشد
کلا باید در جایی باشه که دسترسی به اون مکان تنها توسط برنامه نویس و اکانت اون امکان پذیر باشه. میتونی پوشه ای ایجاد کنی و تنها سطح دسترسی اکانت خودت رو به اون بدی... در اون صورت اگر فردی به طور مستقیم مسیر فایل رو در Address bar وارد کنه، با خطای Unauthorized مواجه میشه.
اگر از ASP.NET 2.0 استفاده می کنی، پوشه ی App_Data پوشه ی Protected هست و میتونی در اون قرار بدی.

موفق باشید.

tc1000
سه شنبه 10 مهر 1386, 19:20 عصر
کلا باید در جایی باشه که دسترسی به اون مکان تنها توسط برنامه نویس و اکانت اون امکان پذیر باشه. میتونی پوشه ای ایجاد کنی و تنها سطح دسترسی اکانت خودت رو به اون بدی... در اون صورت اگر فردی به طور مستقیم مسیر فایل رو در Address bar وارد کنه، با خطای Unauthorized مواجه میشه.
اگر از ASP.NET 2.0 استفاده می کنی، پوشه ی App_Data پوشه ی Protected هست و میتونی در اون قرار بدی.

موفق باشید.

بسیار عالی بود جناب راد - این رو نمی دونستم و بسیار به کارامد بود.
ولی در اکثر هاست های ویندوز من دیدم فلودری وجود داره که قبل از که در wwwroot نیست. به نام DB و کسی هم به اون دسترسی نداره و هیچ لینکی در قسمت Address bar نمیتونه اون رو باز کنه. این روش قدیمی هستش برای محافظت از دیتا بیس
ولی روش شما به نظر بهتر و جدید تر هستش و همچینین کارامد

Behrouz_Rad
سه شنبه 10 مهر 1386, 19:27 عصر
در اکثر هاست های ویندوز من دیدم فلودری وجود داره که قبل از که در wwwroot نیست. به نام DB و کسی هم به اون دسترسی نداره و هیچ لینکی در قسمت Address bar نمیتونه اون رو باز کنه.
اون پوشه حاوی فایل دیتابیس SQL Server هست و از نوع پوشه های Protected هست.
فایل های mdf و ldf در اون پوشه قرار دارند.

موفق باشید.

kavehYn
پنج شنبه 12 مهر 1386, 10:49 صبح
سلام
خیلی استفاىه کرىم ممنون