PDA

View Full Version : شاید اشتراک ..

lililili
یک شنبه 08 مهر 1386, 08:21 صبح
سلام
من یک برنامه دارم که برای ثبت شناسنامه می باشد
حال می خواهم که داده های آن شناسنامه ها رااز شماره 1 تا 10 من وارد کنم
و همکارم که در ساختمان دیگری می باشد از شماره 20 تا 30 را وارد کند و همین طور ادامه داشته باشد تا تعداد 600 شناسنامه تمام شود و در نهایت در یک یرنامه باشد

شاید منظورم share کردن برنامه است آیا .؟؟؟

لطفا مرایاری نمایید

mmha_85
یک شنبه 08 مهر 1386, 15:22 عصر
نحوه این دسته بندی 1 تا 10 و 20 تا 30 چیه؟ آیا کسی معین می کند که شما از شماره های 1 تا 10 استفاده کنین؟
اگر کسی تعیین می کند باید رکوردهایی که قرار است شما وارد کنین در یک تیبل تعیین شوند و فقط به شما اجازه داده شود که بتوانید از آن رکوردها استفاده کنین. البته این مستلزم این است که رکوردها از قبل توسط یک نفر ایجاد شود و آن نفر هم تعیین کند که شما از کدام رکوردها و همکارتان از کدام رکوردها حق استفاده دارید.

lililili
دوشنبه 09 مهر 1386, 09:34 صبح
سلام

نه تعداد شناسنامه ها دست من است و توافقی بین من و آن همکارم می باشد که مثلا در آن روز چند تا وارد کنیم ؟
امیدوارم که متوجه منظورم شده باشید .

به طور کلی من و همکارم می خواهیم در یک زمان از این برنامه استفاده کنیم و در نهایت یک برنامه واحد داشته باشیم .چکار کنم ؟ آیا باید این برنامه را share کنم و به خودم و فقط آن همکارم دسترسی بدهم ؟ اگر بله . چگونه باید این کار را انجام دهم ؟

ممنونم

karmand
دوشنبه 09 مهر 1386, 10:22 صبح
به تعداد اپراتورها از برنامه کپی بگیر و ورود اطلاعات کنند
1-فید ردیف را autonumber نگیر
2- در فرم یکبار شماره ردیف را بگیرد و در ادامه خودش اضافه کند که به هر اپراتور میگویید از شماره فلان شروع کن
3- فرم را باید طوری طراحی کنی که اگر فرم را بستند و مجددا باز کردند اخرین ردیف ایجاد شده را داشته باشد تا ادامه دهند و از زدن ردیف تکراری خوداری شود
در انتها همه جدولها را در یک برنامه ایمپورت کن و در یک جدول append

mmha_85
دوشنبه 09 مهر 1386, 10:35 صبح
پیشنهاد می کنم برای انجام چنین کاری شما یک فیلد به عنوان user_ID به کاربران سیستم بدین و این فیلد رو کلید کنید. یعنی اگر فرض بگیریم که فیلد کلید شما "ردیف" است، باید یک کلید دیگر به عنوان "user_ID" اضافه کنید تا 2 کلید در جدول داشته باشید. آن وقت وقتی شما ردیف 1 را می گیرید، تنها ردیف 1 خود را گرفتید و کاربران دیگر می توانند برای خودشان ردیف 1 داشته باشند و اینگونه نیازی به اختصاص یک سری کد به کاربر خاص نیست.
تا اونجایی که یادمه شما مشکل آپلود داشتین. اگر مشکلتون حل شده لطفا یک نمونه کوچیک از فایلتون بذارین. در غیر این صورت بگین تا یک نمونه براتون بسازم و بذارم

lililili
دوشنبه 09 مهر 1386, 10:46 صبح
بله متاسفانه من مشکل uploade دارم و نمی توانم نه uploade و نه downloade کنم .

در ضمن من یک serarch در خود اکسس انجام دادم در مورد share و نشان داد :
tools/options/advance tab / defult open mode / click share پس این چیست ؟

ممنون می شوم اگر زحمتش را بکشید .

saeed razaee
دوشنبه 09 مهر 1386, 10:46 صبح
با سلام
به نظر من دو تا فرم بساز یک فرم را به عنوان بانک در نظر بگیر و تنها خواندنی باشد و قابل ویرایش نباشد و باز برای همان اطلاعات فرم دیگری بساز که وقتی باز می شود با یک رکورد خالی باز شود و خاصیت دکمه های پیمایشی پایین آن را نیز بردار و سپس یک باتن روی فرم قرار بده و بنویس ارسال به بانک در حقیقت این باتن رکورد بعدی می باشد و دیگر برگشت به رکورد قبل وجود نداشته باشد همین اطلاعات را وقتی ارسال می کنی به فرم غیر قابل ویرایش قابل دیدن هستند در حقیقت باید کمی خلاقیت و نوآوری به خرج دهید.

mmha_85
دوشنبه 09 مهر 1386, 11:03 صبح
شما در "جدول 2" نام کاربرانت رو بنویس و به هرکدوم یک کد بده. وقتی که فرم 1 باز میشه، فرم 2 به صورت پنهان پشتش باز میشه و مقدار پیش فرض UserID در فرم 1، مقدار UserID میشه که فرم 2 داره به صورت پنهان نشون میده. حالا هر کاربر میتونه شماره ردیف های خودش رو داشته باشه. بدون اینکه نیازی باشه که کدی رو به فرد خاصی بدی.
در ضمن من شماره ردیف رو خودم به صورت دستی با یک کوئری ساده ایجاد کردم. علتش هم اینه که شما اگه فیلد ردیف رو Auto Number بگیری دیگه نمی تونی ردیف رو کنترل کنی و هیچ وقت نمیشه 2 بار ردیف 1 رو ایجاد کرد.
برنامه رو ببینی متوجه میشی. باز هم اگه مشکلی بود بگید.
فقط یک سوال دارم. شما شبکه ای که داری به چه صورته؟ دیتابیست هم روی اکسس هستش؟ و اینکه دیتابیس روی سروره یا اینکه هرکس برای خودش داره لوکال کار می کنه؟

lililili
دوشنبه 09 مهر 1386, 11:16 صبح
برای این سوالتون : دیتابیست هم روی اکسس هستش؟
بله این برنامه را فقط با اکسس نوشتم
بله local هست یعنی فقط بر روی کامپیوتر من می تواند باشد و کامپیوتر آن همکارم در ساختمان دیگر البته ایشان هم داخل شبکه هستند . فقط ما دو نفر اجازه ثبت داریم .همین .

در ضمن اگر زحمت بکشید فایل را به صورت zip شده (rar نباشد ) برایم ایمیل بزنید ممنون می شوم به همان دلیل که نمی توانم ببینم ...
cwm_araghi@yahoo.com