PDA

View Full Version : مشکل با رکورد کلید در دیتاگرید

na3er-faraji
یک شنبه 08 مهر 1386, 08:37 صبح
من تو جدولم یک رکورد کلید دارم . که کل جدول رو به دیتاگرید وصل کردم . حالا وقتی مثلا وقتی دستور زیر رو بکار میبرم

Msgbox ( datagrid1.datakeys.count)

خروجی عدد 0 است. البته هدف من چاپ تعداد رکوردهای کلید نیست . بلکه میخام اونا رو بخونم . اما چون خطا میداد بعدا از این دستور استفاده کردم و دیدم اصلا هیچ رکورد کلیدی رو نمیشناسه ؟

na3er-faraji
پنج شنبه 12 مهر 1386, 11:26 صبح
دوستان خیلی واجبه . کسی نمیتونه کمک کنه؟

hamed_bostan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 11:42 صبح
دوست من چی رو میخوای بخونی؟
datagrid1.datakeys.count
این خاصیت نشاندهنده نام datakey های تعریف شده هست. شما اگه میخولی به سطر خاصی دسترسی داشته باشی که خیلی راحت تر با استفاده از ستون کلید و پارامتر های e.rowindex و e.collumnindex میتونی
بگو به چی میخوای برسی تا بهت بگم
موفق باشی

na3er-faraji
جمعه 13 مهر 1386, 10:33 صبح
این datakey رو از کجا میشه تعریف کردم.من فکر کردم منظورش همون فیلدهای کلید تو جدوله . من میخام مثلا یک سطر خاص رو حذف کنم . که فقط مثلا id هاش با هم تفاوت داره و همه چیزش یکسانه . حالا من تو دیتاگرید بنا به دلایلی id هاشو نشون نمیدم . چطوری میشه کاری کرد که یک ستون حذف بشه .امیدوارم فهمیده باشین

hamed_bostan
جمعه 13 مهر 1386, 11:06 صبح
شما میتونی برای تعیین datakey در قسمت property دیتاگرید خصوصیت datakeyname رو برای یک یا چند کلید تعریف کنی مثلا:

UID,UNAME

منظورم اینه که با کاما جدا می شن از هم و بعد میتونی دکمه delete رو به دیتاگریدت اضافه کنی و در روال مربوط به حذف دیتاگرید برای به دست اوردن کلید از این استفاده کنی:

GridView1.datakeys.item("gridview1.selectedindex").values("UID")
ویا
GridView1.datakeys.item("gridview1.selectedindex").values("UNAME")

موفق باشید