PDA

View Full Version : تازه کار

iman_n21
سه شنبه 10 مهر 1386, 00:44 صبح
راستش من تازه شروع کردم به یادگیری جاوا
ولی تو ب بسم اله گیر کردم
هر چی تو jbuilder مینویسم و اجرا میکنم هیچ اتفاقی نمی یوفته !!!
حتی همین 2 خط برنامه کلاسیک helloworld !!!
در بهترین حالت یک فرم خالی میاد که هیچی توش نوشته نشده
از راه کامپایل کردن معمولی هم (با دستوراتی که تو command prompt ) به جایی نرسیدم
دیگه گیج شدم
کجای کارم مشکل داره ؟؟؟؟
من این چند خط رو تو jbuilder مینویسم و run میکنم ولی ............. هیچ !

class HelloWorld {

public static void main(string args[]) {
system.out.println("hello imannnn");
}}

h_baqery
سه شنبه 10 مهر 1386, 14:49 عصر
خروجی این برنامه در محیط IDE چیز خاصی نیست . فقط در خروجی که می نویسه برنامه با موفقیت اجرا شد بعدش می نویسه hello imannnn
یا در command line فقط همین رو می نویسه اگر چیز دیگری نوشت یعنی خطا داده و باید بخونی ببینی مشکل چیه . راستی یه نکته که اکثرا در ابتدا اشتباه می کنند اینه که فایلی که این متن رو توش ذخیره کردی حتما باید به اسم HelloWorld با رعایت حروف کوچک و بزرگ باشه.

saeed_Z_F
چهارشنبه 11 مهر 1386, 20:00 عصر
سلام
من پیشنهاد می دم که یه کتاب خوب مثلا How to programming with java رو بگیر و قدم به قدم شروع کن یا اینکه مراحل کارتو تو پستت واح تویح بده تا بشه کمک کرد

mmch2006
پنج شنبه 12 مهر 1386, 23:54 عصر
با سلام
1) رشته تحصیلی من نرم افزار نیست، اما خودم به این موضوع علاقه دارم، آشنایی من با این مقوله مربوط به توربوپاسکال که تو دانشگاه خوندم. حالا میخوام بدونم که اگه کسی بخواد شروع کنه میتونه از ابتدا از جاوا شروع کنه؟؟
2) اگر نه، چه مسیری رو پیشنهاد میکنید.
3) یادگیری کار کردن با زبانها و تکنولوژیهای مختلف چقدر مفید و اثر بخشه؟ مثلا دانستن همزمان PHP و MySQL و هم ASP.net و SQL لازمه؟
4) اگه جایی رو میشناسید که یه مبتدی رو راهنمایی کنه، لطفاً معرفی کنید. من کلاً میخوام در این زمینه اطلاعتی بدست بیارم.

هدف من از این موضوع هم صرفاً علاقه شخصی هست، فعلاً قصد انجام کار تو این موضوع رو ندارم ولی ممکنه که بعدها ازش استفاده کنم.
متشکر

saeed_Z_F
شنبه 14 مهر 1386, 07:59 صبح
سلام
اگه با زبان انگلیسی مشکل نداری این سایت خودآموز رسمی سان است :
http://java.sun.com/docs/books/tutorial/index.html
برای شروع همه چیرو گفته . برای ادامه دادن هم من کتاب پیشنهاد می کنم .

rasool_brn
شنبه 14 مهر 1386, 09:25 صبح
حالا میخوام بدونم که اگه کسی بخواد شروع کنه میتونه از ابتدا از جاوا شروع کنه؟؟

زبان Pascal یکی از بهترین زبانها یا بهتر بگم بهترین زبان برای یادگیریه برنامه نویسیه, اصلا این زبان از اول برای آموزش برنامه نویسی ابداع شده ,به نظر من اول از Pascal شروع کن بعد برو سراغ جاوا , البته می تونی بی مقدمه بری سراغ جاوا ولی اینجوری یاد گیری جاوا برات مشکل تره.

mmch2006
شنبه 14 مهر 1386, 17:24 عصر
زبان Pascal یکی از بهترین زبانها یا بهتر بگم بهترین زبان برای یادگیریه برنامه نویسیه, اصلا این زبان از اول برای آموزش برنامه نویسی ابداع شده ,به نظر من اول از Pascal شروع کن بعد برو سراغ جاوا , البته می تونی بی مقدمه بری سراغ جاوا ولی اینجوری یاد گیری جاوا برات مشکل تره.
خب من همونطور که گفتم با توربوپاسکال آشنا هستم، این کافی نیست؟ یعنی برم سنگین روش کار کنم؟ اگه قرار باشه با پاسکال کار کنم با خودش کار کنم یا دلفی؟
بعد هم اینکه جاوا که شبیه C و ++C هست، بهتر نیست اگه قراره از چیز دیگه شروع کنم از C شروع کنم؟
اگه میشه منو بیشتر راهنمایی کنید. ممنون

mmch2006
شنبه 14 مهر 1386, 17:31 عصر
سلام
اگه با زبان انگلیسی مشکل نداری این سایت خودآموز رسمی سان است :
http://java.sun.com/docs/books/tutorial/index.html
برای شروع همه چیرو گفته . برای ادامه دادن هم من کتاب پیشنهاد می کنم .

ممنون از راهنماییتون،
من با زبان انگلیسی مشکلی ندارم، واقعش فکر میکنم که اگه متن اصلی رو بخونم خیلی بیشتر و عمیقتر یاد میگیرم. البته باز هم معمولا روشم اینه که یه منبع فارسی کنار دستم باشه تا بعضی مسائل سخت رو کمک کنه.
ولی سؤال اصلی هنوز هست لطفاً جواب دوستمون رو شما هم بخونید و پاسخ بدهید که اگر بخوام برنامه نویسی کنم، از کجا شروع کنم.
میدونید کسی که تازه کاره میون این همه زبانهای جورواجور گیج میشه، پاسکال، C و ویژوال بیسیک و دلفی و ویژوال C و ...
البته میدونم که مثلاً C هم کاربرد aplication و هم System داره ولی خوب مسیر درست چیه؟ ممنون.

rasool_brn
شنبه 14 مهر 1386, 23:00 عصر
اگه قرار باشه با پاسکال کار کنم با خودش کار کنم یا دلفی؟دو شیوه متداول برنامه نویسی وجود داره: 1 _ ساخت یافته 2 _ شی گرا
زبانای ساخت یافته بر روی نوشتن توابع تاکید دارن یعنی هر برنامه از چند تابع جداگانه که هر کدام وظیفه خاصی رو بر عهده داره تشکیل می شه ولی در زبانهای شی گرا واحد برنامه نویسی شی هست یعنی برنامه از تعدادی شی تشکیل میشه که هر کدام از این شی ها خودشون از چند تا تابع تشکیل شدن.
یاد گیری زبانای ساخت یافته خیلی آسونه و به راحتی می تونی اونارو یاد بگیری در عوض یاد گیرفتن زبانای شی گرا بسیار مشکله و برای اینکه بتونی اونارو یاد بگیری حتماباید طریقه برنامه نویسی ساخت یافته رو بلد باشی( به همین خاطره که می گم از Java شروع نکن چون زبان جاوا یک زبان کاملا شی گراست , و یاد گرفتنشم مشکله ).
زبان دلفی هم یه زبان شی گراست و بیشتر از اینکه شبیه Pascal باشه شبیه Object Pascal
پس شروع کردن با اونم زیاد ارزشمند نیست. من همون Pascal رو پیشنهاد می کنم که یه زبان ساخت یافتسد.بعد از اونم بهتره که برنامه نویسی شی گرا رو با Object Pascal شروع کنی بعد بری سراغ Java , چون زیاد جالب نیست که یه دفعه از برنامه نویسی ساخت یافته Pascal بپری تو برنامه نویسی شی گرای Java.

بعد هم اینکه جاوا که شبیه C و ++C هست، بهتر نیست اگه قراره از چیز دیگه شروع کنم از C شروع کنم؟
اصول کار تمام زبانای برنامه نویسی یکیه و فقط تو Syntax با هم تفاوت دارن. می تونی از C شروع کنی ولی Syntax پاسکال خوانا تره و بهتر می تونی یه برنامرو بفهمی.به هر صورت من این مسیرو پیشنهاد می کنم:
Pascal (ساخت یافته)/Object Pascal (هم از برنامه نویسی ساخت یافته پشتیبانی می کنه هم شی گرا)/Java (کاملا شی گرا )

mmch2006
یک شنبه 15 مهر 1386, 08:45 صبح
1) اگر برنامه نویسی رو به برنامه نویسی تحت وب و برنامه نویسی دسکتاپ تقسیم کنیم، اونوقت مسیری که پیشنهاد میکنید چطوری میشه؟
البته من میخوام که در نهایت برنامه نویسی تحت وب رو بدونم و فکر هم میکنم که باز هم باید از همین مسیری که شما گفتی برم،یعنی حتی با هدف برنامه نویسی تحت وب، باز هم خوبه از پاسکال شروع کرد ولی میخوام نظر خودتون رو بدونم.

2) مرجع مناسب برا پاسکال چی میشناسید؟ من کتاب توربوپاسکال کافمن رو دارم و با اون شروع کردم. مرجع بهتری هست؟ سایتهای آموزشی چطور؟

rasool_brn
یک شنبه 15 مهر 1386, 16:05 عصر
1) اگر برنامه نویسی رو به برنامه نویسی تحت وب و برنامه نویسی دسکتاپ تقسیم کنیم، اونوقت مسیری که پیشنهاد میکنید چطوری میشه؟
همین مسیری که گفتم بری بهتره , چون به هر حال اونم آخرش به Java می رسه. Java امکاناتی داره که اونو یکی از بهتری زبانا برای برنامه نویسی وب کرده (طراحان Java اونو برای برنامه نویسی وب درست کردن به همین خاطرم از محیط جداست)

2) مرجع مناسب برا پاسکال چی میشناسید؟ من کتاب توربوپاسکال کافمن رو دارم و با اون شروع کردم. مرجع بهتری هست؟ سایتهای آموزشی چطور؟
از کتاب زبان برنامه نویسی پاسکال تالیف مهندس جعفر نژاد قمی استفاده کن. برای شروع عالیه.موفق باشی.