PDA

View Full Version : معماری MVC بخش اول آماده شد

Mahdi.Kiani
سه شنبه 10 مهر 1386, 12:31 عصر
قصد دارم مقاله ای جامع در مورد استفاده از معماری MVC در برنامه ها بنویسم و تجربیات و اطلاعاتم در این زمینه را در اختیار بقیه دوستان هم بذارم
این مقاله در چندین بخش نوشته خواهد شد
بخش اول اون که آماده شده و در بخش مقالات سایت هم گذاشته شده را میتونین از مستقیما از اینجا (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=11327&d=1191230542) دریافت کنید
در این بخش راجع به مفاهیم اولیه این معماری پرداختم که برای دوستانی که تاحالا با این معماری کار نکردند مفید خواهد بود
در بخش های بعدی به تشریح مثال هایی با استفاده از این معماری خواهم پرداخت که از مثال های ساده شروع میشه و به تدریج مثال های پیشترفته تر هم قرار خواهند گرفت

دلیل اینکه این موضوع را به عنوان تاپیک اینجا مطرح کردم این بود که دوستانی که تازه به سایت تشریف میارن و ممکنه که از بخشهای مختلف سایت اعم از بخش مقالات و ... مطلع نباشند بتونن از این مقاله هم استفاده کنند
کد های مثال ها یی که در بخش های بعدی نوشته خواهد شد نیز به زبان C# خواهد بود
البته دوستان میتونن مفاهیم را در هر زبانی که قابلیت استفاده از معماری MVC را داره و در واقع کار کردن با این معماری و پیاده سازی اون راحته را به کار ببرند

طبیعی است که بخش های بعدی در صورت تمابل و استقبال دوستان نوشته و آپ خواهد شد
منتظر نظراتتون هستم
امید وارم منم بتونم کمی براتون مفید باشم
موفق باشید

hassan razavi
سه شنبه 10 مهر 1386, 12:45 عصر
اقا دمت گرم . حتما قسمت های بعدی رو هم که آماده کردید ، تو این تالار هم خبر بدید.
دمت خیلی گرم

Mahdi.Kiani
سه شنبه 10 مهر 1386, 13:36 عصر
اقا دمت گرم .
دمت خیلی گرم

سلام
خواهش میکنم

حتما قسمت های بعدی رو هم که آماده کردید ، تو این تالار هم خبر بدید.

بله چشم البته امیدوارم که بقیه دوستان هم نظر شما را داشته باشن

این موضوع و موضوعات مرتبط با این یه جورایی به پایان نامم ربط داره
واسه همین وقتی دارم برای پایان نامم مینویسم این جا هم میتونم آپ کنم که البته باز هم اگه دوستان مشتاق باشند

راستی منتظر نظراتتون در مورد محتوای خود مقاله هم هستم
موفق باشید

bikar_kgk
سه شنبه 18 تیر 1387, 20:26 عصر
پس چی شد
اگه ادامه پیدا کنه مطلب بسیار مفیدیه

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 19 تیر 1387, 00:08 صبح
پس چی شد
اگه ادامه پیدا کنه مطلب بسیار مفیدیه

معماری Model View Controller بخش دوم... همراه با مثال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=93030)