PDA

View Full Version : از بین بردن خاصیت Causes Validation در GridView

Hossein Bazyan
سه شنبه 10 مهر 1386, 17:17 عصر
سلام
من روی فرمم چند Command و یک GridView دارم و برای Text ها هم یک Validation تعریف نموده ام و به خوبی کار میکند.
اما هنگامی که میخوام Grid را Edit کنم زمانی که روی Update کلیک میکنم تمامی فیلدهایی که Validation برای آنها تعریف شده فعال میشوندو باید اول آنهارا مقدار دهی کنم بعد آپدیت بشه
GridView خاصیت Causes Validation ندارد پس چگونه میتوان از این عمل جلوگیری نمود؟

shahab_ksh
سه شنبه 10 مهر 1386, 20:19 عصر

برای هر کدام از ستون های شما این خاصیت وجود داره

Hossein Bazyan
سه شنبه 10 مهر 1386, 22:30 عصر
برای هر کدام از ستون های شما این خاصیت وجود داره
سلام
شیوه دسترسی به این خاصیت به چه شکل است؟ من هر چه گشتم پیداش نکردم

shahab_ksh
سه شنبه 10 مهر 1386, 23:03 عصر
در پروپرتیس گیرید ویو تون بعد در Columns و بعد یه پنجره باز میشه فیلد یا ستون مورد نظرتون رو سلکت میکنید در سمت راست همون پنحره پروپرتیس ستون سلکت شده نشون داده میشه و بعد خاصیت CausesValidation رو میبینید

Hossein Bazyan
چهارشنبه 11 مهر 1386, 09:54 صبح
در پروپرتیس گیرید ویو تون بعد در Columns و بعد یه پنجره باز میشه فیلد یا ستون مورد نظرتون رو سلکت میکنید در سمت راست همون پنحره پروپرتیس ستون سلکت شده نشون داده میشه و بعد خاصیت CausesValidation رو میبینید

سلام
دوست عزیز مطمئنی این خاصیت وجود داره ؟ من هر چه گشتم در مسیری که گفتید ( زیر و روش کردم ) و برای تک تک ستونها هم گشتم اما چنین خاصیتی وجود نداره .
اگه میشه کدش رو برام بنویسید. در ضمن من از Visual Web Developer 2005 استفاده میکنم

shahab_ksh
پنج شنبه 12 مهر 1386, 00:09 صبح
بله من از Visual Web Developer 2005 استفاده میکنم و هیچ مشکلی نمیبینم از این بابت
این هم کد html

<asp: GridView ID="GridView1" runat="server">
<Columns>
<asp: CommandField CausesValidation="true"/>
</Columns>
</asp:GridView>

ClaimAlireza
پنج شنبه 12 مهر 1386, 09:28 صبح

ببین دوست من شما کافیه validationGroup دکمه و RequiredFieldValidator و validationSummary(در صورت وجود) که میخای validation برای اون اعمال بشه مساوی یه مقدار قرار بدی. مثلا group1.

موفق باشی....

Hossein Bazyan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 09:57 صبح
بله من از Visual Web Developer 2005 استفاده میکنم و هیچ مشکلی نمیبینم از این بابت
این هم کد html

<asp: GridView ID="GridView1" runat="server">
<Columns>
<asp: CommandField CausesValidation="true"/>
</Columns>
</asp:GridView>

سلام
خیلی جالبه من از کد شما استفاده کردم نه پیغام خطا میده و نه کار میکنه ، باز هم همان مشکل را دارم . البته هنگامی که دستی کدهای شما رو مینویسم ادیتور asp: CommandFiel را میشناسه اما CausesValidation را نمیشناسه . به نظر عجیب نیست ؟ یا تنظیمی میخواد من نمیدانم . میشه لطف کنید کد کامل GridView را بذارید تا تنظیماتش رو ببینم .

Hossein Bazyan
پنج شنبه 12 مهر 1386, 10:06 صبح
ببین دوست من شما کافیه validationGroup دکمه و RequiredFieldValidator و validationSummary(در صورت وجود) که میخای validation برای اون اعمال بشه مساوی یه مقدار قرار بدی. مثلا group1.

موفق باشی....

سلام
روش خوبیه بود. مشکلم حل شد
مرسی