PDA

View Full Version : سوالی درباره کنترل لاگین

mehrdad201
سه شنبه 10 مهر 1386, 23:49 عصر
سلام به همه دوستان

من یه چیزی رو تست کردم. اومدم یه کنترل لاگین انداختم تو صفحه.

بعد با بروزر IE باهاش لاگین کردم به صفحه memberarea. بعدش اومدم بروزر FireFox رو باز کردم.
دوباره با همون یوزرنیمی که تو IE لاگین کرده بودم توی FF لاگین کردم.

(توجه کنید که هنوز در بروز IE لاگ اوت نکرده بودم)

نتیجش جالب بود: هر دو بروزر کار میکردند. و اصلا تداخلی به وجود نیومد...

بعدش اومدم از توی فایر فاکس لاگ اوت کردم اما بعد که IE رو چک کردم دیدم که هنوز یوزر نیمه حالت لاگین داره و لاگ اوت نشده...

خواستم بپرسم که این به صورت پیش فرض اینطوریه یا اینکه در برنامه من اشتباهی وجود داره ؟!!؟؟

منظورم اینه که وقتی یه یوزر آنلاینه و لاگین اگر دوباره بخوایم با همون یوزر نیم از یه کامپیوتر دیگه لاگین کنیم چه اتفاقی می افته؟
آیا هر دو لاگین میمونند یا نه؟!؟

bemamian
سه شنبه 10 مهر 1386, 23:59 عصر
درود

خوب معلومه که مشکلی پیش نمیاد. هر بروزر وقتی که یک سشن جدید با سرور ایجاد میکنه، ابتدا باید Authenticate بشه. بعد از اینکه کاربر مشخص شد، دیگه توسط Cookie عمل شناسایی انجام میشه. همانطور هم که میدونید سیستم Cookie بروزرها با هم ارتباطی ندارند. حتی Instance های جدای یک بروزر هم با هم ارتباط ندارند. یعنی شما میتونید دوباره یک IE دیگه رو اجرا کنید و بدون تداخل کار کنید ، مگر اینکه چک باکس ذخیره کردن اطلاعات Login رو زده باشید که در اون موقع کوکی روی هارد ذخیره میشه و بورزر بعدی که لود بشه بصورت خودکار لوگین میشه.

موفق باشید
بدرود

mehrdad201
چهارشنبه 11 مهر 1386, 00:50 صبح
با این حساب چطوری میتونم وقتی یه یوزر لاگین شده جلوی لاگین کردن مجدد با این یوزر رو بگیرم ؟؟

به زبون ساده وقتی که شما لاگین کردی ، اگه از یه جای دیگه یکی بخواد با یوزر نیم پسورد شما به سیستم لاگین کنه جلوشو بگیره....

shahab_ksh
چهارشنبه 11 مهر 1386, 01:51 صبح
اگه از بانک اطلاعاتی استفاده میکنید کاری کنید وقتی یه کاربر لوگین کرد تا لاگ اوت نشده عمل لوگ این بعدی انجام نشه و بلوک کنه

یه راه دیگه هم استفاده از اپلیکیشن همراه سژن هستش که بخاطر محدودیت های سرور بهتره این کار انجام نشه

mehrdad201
چهارشنبه 11 مهر 1386, 03:13 صبح
اگه از بانک اطلاعاتی استفاده میکنید کاری کنید وقتی یه کاربر لوگین کرد تا لاگ اوت نشده عمل لوگ این بعدی انجام نشه و بلوک کنه
بله من از بانک sql استفاده می کنم. میشه توضیح بدید چطوری میتونم بفهمم که یوزر آنلاینه یا نه ؟!؟!؟!

اصلا اگه ادمین باشه چطوری میشه لیست یوزرهایی رو که آنلاین هستند بدست آورد؟!؟!؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید.