PDA

View Full Version : خروجی dbf فاکس پرو

kj2007
شنبه 14 مهر 1386, 11:43 صبح
سلام
در محیط access اطلاعات رو بصورت dbf چگونه ارسال نمائیم
با تشکر

najafzade
دوشنبه 30 مهر 1386, 16:06 عصر
سلام
در محیط access اطلاعات رو بصورت dbf چگونه ارسال نمائیم
با تشکر

روی Table مورد نظرتون کلیک راست کنید. بعد اکسپورت رو بزنید.
بعدش از بخش پسوند ها ، پسوند خروجی رو DBF انتخاب کنید.
حل است.:اشتباه::کف:

kj2007
پنج شنبه 03 آبان 1386, 16:27 عصر
دوست عزیز راه حل شما زمانی جواب میدهد که ما در محیط اکسس قرار داشته باشیم و به بانک اطلاعاتی دسترسی
اما از داخل برنامه و با استفاده از منوهای ایجاد شده توسط برنامه نویس کاربری که هیچ اطلاعی از محیط اکسس ندارد چگونه میتواند خروجی dbf بگیرد

daskar
پنج شنبه 03 آبان 1386, 19:24 عصر
با سلام
دوست عزیز
1- اول جستجو کن جواب پیدا میکنی
2- میتونی براش کد بنویسی
3- میتونی یک ماکرو تعریف کنی و از اون به شکلی تو برنامه خودت استفاده کنی

dadsara
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 08:35 صبح
باسلام خدمت همه دوستان
من جستجو کردم ولی چیزی که بتوان از آن استفاده نمود پیدا نکردم ، یک نمونه موجود است و آن فایل را بصورت Txt ارسال می کند
البته با تغییر آن توانستم فایل را بصورت DBF و با نام مورد نظر اکسپورت کنم . اما دوستان می دانند که فایلهای Dbf دارای ساختار می باشند مثلا نوع و طول آن باید مشخص باشد .
این عمل را چگونه می توان انجام داد.

dadsara
شنبه 16 شهریور 1387, 09:51 صبح
باسلام
اگر از دوستان کسی به راه حل جدیدی رسیده است لطفا راهنمائی کند

مهدی قربانی
شنبه 16 شهریور 1387, 11:49 صبح
سلام
ببينيد اين كد مشكلتون رو حل مي كنه ؟

Private Sub Command0_Click()
Dim access As access.Application
Set access = CurrentProject.Application
access.DoCmd.OpenTable "Table1"
access.DoCmd.TransferDatabase acExport, "dBASE IV", "c:\", acTable, "Table1", "Filename.DBF"
DoCmd.Close acTable, "Table1"
End Sub

dadsara
یک شنبه 17 شهریور 1387, 09:03 صبح
سلام
ببينيد اين كد مشكلتون رو حل مي كنه ؟

Private Sub Command0_Click()
Dim access As access.Application
Set access = CurrentProject.Application
access.DoCmd.OpenTable "Table1"
access.DoCmd.TransferDatabase acExport, "dBASE IV", "c:\", acTable, "Table1", "Filename.DBF"
DoCmd.Close acTable, "Table1"
End Sub

باسلام
ضمن تشکر از حنابعالی ، دوست عزیز همانگونه که در دو تاپیک بالاتر عرض کرده بودم من توانسته بودم اطلاعات خود را اکسپورت نمایم ولی مشکل من ساختار فیلد ها از نظر نوع و اندازه آن می باشد و همچنین فیلدهای تکست که در آن ازحروف فارسی استفاده شده است .
مثلا در خصوص فیلد نام و نام خانوادگی هنگامیکه اکسپورت می شود و آن فایل را از داخل فاکس باز کنیم قادر به خواندن آن نمی باشیم .
لازم بذکر است که حتی اگر قبل از بازکردن ، آنرا با فارسی سازهائی از قبیل وگاف نیز فارسی کنیم بازهم حروف بهم ریخته مشاهده می شود.

مهدی قربانی
یک شنبه 17 شهریور 1387, 09:39 صبح
سلام
بهتره اينجا رو هم ببينيد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41062

dadsara
دوشنبه 18 شهریور 1387, 09:58 صبح
باسلام
جناب آقای قربانی ضمن تشکر از محبت و حسن توجه جنابعالی
من آخرین نسخه برنامه دیتامنیجر را دانلود کردم ، این برنامه در نوع خود کاملترین بود ولی مشکل من را حل نکرد
من گزارش خود را با نمونه فایل ضمیمه ذخیره نموده ام ولی نتوانستم فیلدهای تکست خود را تبدیل کنم به صورتی که بتوان آنرا در فاکس پرو 2.6 تحت داس پس از فارسی کردن با وگاف ، بصورت فارسی ببینم .
در صورتیکه وقت داشته باشید نمونه فایل بنده را نگاه کنید و ایراد کار بنده را بگیرید.
متشکرم

مهدی قربانی
سه شنبه 19 شهریور 1387, 08:27 صبح
سلام
جناب dadsara خدمتتون عرض كنم كه بنده برنامه فاكس رو ندارم و پيشنهاد مي كنم اين موضوع رو در بخش Foxpro دنبال كنيد تا انشاء الله به پاسخ مطلوب دست پيدا كنيد .