PDA

View Full Version : مشکلی در ایجاد datagridview

sheida-peyravi
شنبه 14 مهر 1386, 13:45 عصر
من با Visual studio 2005(vb.net) , SQL qerver2000یک پروژه نوشته ام .در کتابی که با آن کار میکنم توصیه شده با انتخاب Add new data source و انتخاب آیتم ها ی Table مورد نظر در آخر خود vb.net در فرم مایک datagridview ایجاد می کند .اما در همان ابتدای کار به من این خطا را می دهد.
An error has occurred while establishing a connection to the server.when connecting to SQL Server 2005 ,this failure may be caused by the fact that under the default setting SQL Server does not allow remote connections.

bad_boy_2007
دوشنبه 16 مهر 1386, 23:29 عصر
من با Visual studio 2005(vb.net) , SQL qerver2000یک پروژه نوشته ام .در کتابی که با آن کار میکنم توصیه شده با انتخاب Add new data source و انتخاب آیتم ها ی Table مورد نظر در آخر خود vb.net در فرم مایک datagridview ایجاد می کند .اما در همان ابتدای کار به من این خطا را می دهد.
An error has occurred while establishing a connection to the server.when connecting to SQL Server 2005 ,this failure may be caused by the fact that under the default setting SQL Server does not allow remote connections.
مشکل از کانکشن استرینگه

sheida-peyravi
سه شنبه 17 مهر 1386, 16:30 عصر
اگر ممکنه بیشتر توضیح بدهید ومن تازه کارم!چه کار باید بکنم.

bad_boy_2007
سه شنبه 17 مهر 1386, 20:01 عصر
اول توسط SQL Server تست کن ببین یوزرت میتونه کانکت بشه ؟

sheida-peyravi
چهارشنبه 18 مهر 1386, 11:23 صبح
SQL من connect هست اماگاهی اوقات آیکونش از گوشه صفحه ویندوز میره.SQL ام هم local نصب شدهEnterprize manager SQL 2000
و زمانی که کدهای مربوط به کانکشن استرینگ رو درون سورس کد برنامه می نویسم خطا میدهد.

البته زمانی که در VB.Net .Add new data sourseرا می زنم صفحه ای باز می کند با عنوان Choose data sourceکه شامل:Microsoft Access data base file
microsoft ODBC datasource
microsoft SQL Server
microsoft SQL Server data base file
oracle database
<other>