PDA

View Full Version : سرچ در relation

mehdiDER_5
دوشنبه 16 مهر 1386, 13:19 عصر
با سلام

من در برنامه ای از دو تا جدول استفاده میکنم که به ترتیب (به نامهای kol , detail هستند )جدول kol مشخصات شرکت را دارد و جدول details نام اعضای شرکت را دارا میباشد که با یک id با هم در برنامه relation دارند که در دو تا گرید نمایش داده میشوند حال سوال اینجاست من میخواهم بر حسب نام و نام خانوادگی از جدول detail سرچ کنم و نام دیگر اعضای همان شرکت و نام شرکت به ترتیب در این دو تا دیتا گرید نمایش داده شود اگر جستجو را بعد از select * from detail where name =(""textbox1.text.trim ) قرار دهم برنامه ارور میگیرد حال باید چکار کنم سورس برنامه و بانک را در اینجا میگذارم (بانک 2005 است)
لطفاً کمک کنید

mehdiDER_5
دوشنبه 16 مهر 1386, 18:53 عصر
با سلام

با با یکی نیست جواب بده

ghafoori
دوشنبه 16 مهر 1386, 20:46 عصر
دستور select خود را به این صورت در بیاورید

"select * from detail where name ='"+textbox1.text+"' and family='"+textbox2.text+"'"
بعد جدول شرکت را با id که از سرچ بدست امده فیلتر کن و نام شرکت را بدست بیاور و دقیقا همین کار را برای جدول detail انجام بده و باقی کار مندان را بدست اور

"select * from kol where id="
"select * from detail where id="

mehdiDER_5
سه شنبه 17 مهر 1386, 12:03 عصر
با سلام و تشکر از شما آقای غفوری
من کمی از مطالب شما را متوجه شدم ابتدا من در رویداد کلید یک کاماند تکسی را با دو تا فیلتر مینویسم که به وسیله نام و نام خانوادگی جستجو شود بعد این قسمت را متوجه نشدم

بعد جدول شرکت را با id که از سرچ بدست امده فیلتر کن و نام شرکت را بدست بیاور و دقیقا همین کار را برای جدول detail انجام بده و باقی کار مندان را بدست آور

اگر میشود بیشتر توضیح دهید یا در داخل سورس برنامه را بنویسید

najafzade
سه شنبه 17 مهر 1386, 12:23 عصر
با سلام

من در برنامه ای از دو تا جدول استفاده میکنم که به ترتیب (به نامهای kol , detail هستند )جدول kol مشخصات شرکت را دارد و جدول details نام اعضای شرکت را دارا میباشد که با یک id با هم در برنامه relation دارند که در دو تا گرید نمایش داده میشوند حال سوال اینجاست من میخواهم بر حسب نام و نام خانوادگی از جدول detail سرچ کنم و نام دیگر اعضای همان شرکت و نام شرکت به ترتیب در این دو تا دیتا گرید نمایش داده شود اگر جستجو را بعد از select * from detail where name =(""textbox1.text.trim ) قرار دهم برنامه ارور میگیرد حال باید چکار کنم سورس برنامه و بانک را در اینجا میگذارم (بانک 2005 است)
لطفاً کمک کنید

"select * from detail where name ='"&textbox1.text&"' and family='"&textbox2.text&"'"

ببینید با این تغییر کار میکنه یا نه:تشویق: