PDA

View Full Version : ajax

m_karimi
سه شنبه 17 مهر 1386, 00:06 صبح
سلام

من قصد دارم یک سایت با استفاده از ajax طراحی کنم با php و php رو مسلط نیستم . به نظر شما از کجا شروع کنم. یه راهنمایی می خوام.

اگر منبع دارید لطفا معرفی کنید.

najafzade
سه شنبه 17 مهر 1386, 12:09 عصر
سلام

من قصد دارم یک سایت با استفاده از ajax طراحی کنم با php و php رو مسلط نیستم . به نظر شما از کجا شروع کنم. یه راهنمایی می خوام.

اگر منبع دارید لطفا معرفی کنید.
در این لینک www.ajaxforum.nl (http://www.ajaxforum.nl)
میتوانید آموزش ببینید.

peyman1987
سه شنبه 17 مهر 1386, 17:35 عصر
اگر زبانتون خوبه از سایت http://www.w3schools.com هم میتونین برای شروع استفاده کنین.

ذر ضمن بهتره php و جاوااسکریپتتون خوب باشه که بعدا به مشکل بر نخورین.

Folaani
دوشنبه 07 آبان 1386, 10:49 صبح
بهتره همیشه در ذهن داشته باشید که نگید میخوام سایتی با اجاکس طراحی کنم!! چون این غلطه از نظر اصولی و اگر واقعا چنین فکری داشته باشید منجر به نتایج نادرستی خواهد شد.
بهتره بگید، در طراحی سایتم جایی که لازم/مفید باشه از اجاکس استفاده میکنم.
میخوام سایتی با ایکس ام ال طراحی کنم معنا داره، اما با اجاکس معنای چندان درستی نداره. چون اجاکس یک ابزار و یک جزیی از یک صفحه هست و مثل تمام ابزارهای دیگه همه جا استفاده نمیشه و ضروری/لازم و حتی مفید نیست لزوما در هر صفحه ای.
نمیدونم ملت ما چرا اینطوری هستن! فکر میکنن همهء اینها مده و با اکثر مقولات علم و رایانه مثل مد و چشم و هم چشمی عمل میکنن!!
البته دلیلش مشخصه! نمیخوام دیگه بحثش رو بکنم چون تازگی سر همین صحبتها و اینکه به دیگران برخورده بود بنده رو از فرومی اخراج کردن و کلی هم بحث داغ و خشن و همراه با بد و بیراه راه افتاد.

تا چیزی در اینترنت هم میاد و راه جدیدی کشف/اختراع میشه، همه میخوان همهء کارهاشون رو با اون کار انجام بدن؛ درصورتیکه اگر از طراحان اون متد جدید بپرسید، مسلما نمیگن که این روش برای همه چی لازم/مفید هست.
ضمنا بخش پی اچ پی رو اول یادبگیرید، چون اجاکس بدون زبان سرور ساید تقریبا کاربردی نداره.

bamdadd
سه شنبه 08 آبان 1386, 10:00 صبح
پیشنهاد می کنم از کتاب Ajax For Dummies استفاده کنید.
برنامه نویسی آژاکس بیشتر به اطلاعات کلاینت ساید داره تا سرور ساید ( در حد ابتدایی . توی بحث های پیشرفته تر نیاز به هر دو تاشه )
توی کتابی که معرفی کردم استفاده از جاوا اسکریپت برای هندل کردن اطلاعات به فرم آژاکس به صورت نسبتا خوبی توضیح داده شده.
در فصل های این کتاب ، مقداری php و xml به اندازه نیاز توضیح داده شده. در صورتی که یک مقدار تسلطون روی پی اچ پی زیاد تر باشه می تونید از فریم ورک های سمت سرور آژاکس مثل Xajax یا Sajax استفاده کنید که سرعت شما در ایجاد اپلیکیشن رو چندید برابر می کنه