PDA

View Full Version : chekbox

babak23
سه شنبه 17 مهر 1386, 09:02 صبح
سلام من داخل برنامه یک دیتاگرید دارم که به یک بانک وصل هست حال داخل این بانک یک فیلد از نوع bit وجود داره که در دیتاگرید به صورت chekbox نشون داده می شه با توجه به نوع این فیلد چک باکس دارای دو حالت هست یا تیک خورده یا تیک نخورده (با توجه به محتوییا ت فیلد )
سوال: آیا میتوان حالت سومی را برای این چک باکس در نظر گرفت مثلا داخل چک باکس از علامت ضبدر استفاده کنییم ( مثلا اگه کاربر رویی این چک باکس دابل کلیک کرد چک باکس بصورت ضبدر قرمز نشون داده بشه )

پس برای این چک باکس سه حالت بوجود مییاد 1 تیک خورده 2 تیک نخورده 3 علامت ضبدر قرمز

آیا برای چک باکس ها همچنیین موردی امکان پذیر هست ؟
نظر من : فکر نکنم بشه

mehdisiavashian
سه شنبه 17 مهر 1386, 09:08 صبح
اینکه می گویید مثالش رو هنگامی که از یک ساختار درختی با انتخاب چند حالته استفاده می کنیم داریم. پس امکان دارد! در ضمن در دنیای کامپوتر غیر ممکن وجود ندارد

najafzade
سه شنبه 17 مهر 1386, 12:03 عصر
اینکه می گویید مثالش رو هنگامی که از یک ساختار درختی با انتخاب چند حالته استفاده می کنیم داریم. پس امکان دارد! در ضمن در دنیای کامپوتر غیر ممکن وجود ندارد

میشه در مورد ساختار درختی کمی بیشتر توضیح بدید؟
:لبخند:

Mahdi.Kiani
سه شنبه 17 مهر 1386, 12:26 عصر
میشه در مورد ساختار درختی کمی بیشتر توضیح بدید؟
:لبخند:

منظور treeView که checkBox های اون یه حالت سومی به نام toggle دارن (http://www.codeproject.com/useritems/Three_State_TreeView.asp?df=100&forumid=312831&exp=0&select=1516030)

hdv212
سه شنبه 17 مهر 1386, 14:16 عصر
آیا میتوان حالت سومی را برای این چک باکس در نظر گرفت مثلا داخل چک باکس از علامت ضبدر استفاده کنییم
checkBox ها معمولا دو حالت رو بیشتر نمایش نمیدن، یا هستن یا نیستن اگه بیشتر از دو حالت رو میخواهید کنترل کنید، بهتره از ComboBox استفاده کنید، در ضمن این کار شدنی هست ولی باید از کنترل مخصوصش استفاده کنید، باید یه کنترل مطابق خواسته تون بسازید.

PC2st
سه شنبه 17 مهر 1386, 20:29 عصر
چک باکس ای که روی فرم قرار میگیره (در دات نت) میتونه حالت "نیمه انتخاب" هم داشته باشه:

checkBox1.CheckState = CheckState.Indeterminate;

اما در دیتاگرید، چک باکس فقط دو حالت انتخاب داره، بقول hdv212 یا هستن یا نیستن :-) (اگر مقدار null باشه بصورت تیک نخورده نمایش داده میشه)