PDA

View Full Version : سرولت Servlet

hamid2006
چهارشنبه 18 مهر 1386, 06:33 صبح
با عرض سلام

لطفاً در مورد سرولت آموزش , نمونه سرولت دارید

در این تاپیک قرار دهید

saeed_Z_F
پنج شنبه 19 مهر 1386, 08:30 صبح
سلام
به این لینکا یه سری بزن
http://www.ch-open.ch/html/ws/ws01/commons-cactus-23-1.1/doc/sample_servlet.html
http://edocs.bea.com/tuxedo/tux91/Jolt_wls/EXsimpapp.htm
بازم بگردی چیزای خوبی گیر میاری .

hamid2006
چهارشنبه 09 آبان 1386, 07:04 صبح
نمونه سرولت اگر سراغ دارید معرفی کنید

ممنون

saeed_Z_F
شنبه 12 آبان 1386, 07:28 صبح
سلام
منظورت از نمونه سرولت چیه اون قبلیا که فرستادم بدردت نخورد .
لطفا بیشتر توضیح بده .

Bahmany
شنبه 12 آبان 1386, 08:57 صبح
سرورلت واسطی این بین صفحه مرورگر و JSP یعنی درخواست ها را از مرورگر دریافت میکند و سپس بعد محاسبات تغییرات را روی jsp اعمال می کند و jsp اطلاعات را نمایش می دهد.
اگه بتونم یک دمو در یک تاپیک میسازم

saeed_Z_F
شنبه 12 آبان 1386, 15:08 عصر
سرورلت واسطی این بین صفحه مرورگر و JSP یعنی درخواست ها را از مرورگر دریافت میکند و سپس بعد محاسبات تغییرات را روی jsp اعمال می کند و jsp اطلاعات را نمایش می دهد.

سلام به Bahmany عزیز جسارتا ذهنیت شما از سرولت کاملا اشتباه است به منابع خودتون مراجعه کنید و دید دقیق تری پیدا کنید .
فقط در حد خلاصه می تونم بگم رابطه بین سرولت و JSP مثل رابطه بین زبان اسمبلی و یک زبان برنامه نویسی است یعنی کتابخانه سرولت تمام ابزاری که شما برای دریافت و پاسخ بر مبنای HTTP نیاز دارید را برای شما محیا می کند و JSP این کار را آسانتر می کند و ابزار های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد .

Bahmany
یک شنبه 13 آبان 1386, 07:40 صبح
سلام به Bahmany عزیز جسارتا ذهنیت شما از سرولت کاملا اشتباه است به منابع خودتون مراجعه کنید و دید دقیق تری پیدا کنید .
فقط در حد خلاصه می تونم بگم رابطه بین سرولت و JSP مثل رابطه بین زبان اسمبلی و یک زبان برنامه نویسی است یعنی کتابخانه سرولت تمام ابزاری که شما برای دریافت و پاسخ بر مبنای HTTP نیاز دارید را برای شما محیا می کند و JSP این کار را آسانتر می کند و ابزار های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد .

saeed_Z_F جان بعد از این پست بنده لای کتاب رو باز کردم و بعد به تعریف مراجعه کردم و دیدم همون هستش
نام کتاب : برنامه نویسی J2EE تالیف : حمیدرضا صدیقی صفحه 5
توی این کتاب گفته بود که :
با استفاده از Servlet و یک JSP می توانیم درخواست رسیده را ابتدا توسط یک Servlet پردازش کرده و عملیات لازم را انجام داده و توسط یک صفحه JSP نمایش دهیم. البته از این راه بعنوان یک روش استفاده کرده که در این روش می توان از تمام نقاط قوت JSP و Servlet استفاده کرد.

برداشت من از این صفحه کتاب این بود ممنون میشم اگه می بینی دارم کج راه می رم راهنماییم کنی

:لبخندساده:

saeed_Z_F
یک شنبه 13 آبان 1386, 14:34 عصر
سلام
اون مطلب و عکسی که در اون کتاب اومده درسته ولی داره یه پیشنهاد میده که بهتره از سرولت بعنوان Controller و از JSP بعنوان View در مدل MVC استفاده بشه و یه نوع معماری رو داره پیشنهاد می کنه . یه مثال بزنم :
مثلا در سیستم عامل خوندیم که بهتره در نوشتن یک سیستم عامل در گلوگاهها و قسمتهایی از برنامه که سرعت اهمیت دارد مستقیم با زبان اسمبلی کد نویسیم و در سایر قسمت ها از زبان های برنامه نویسی استفاده کنیم .
فکر کنم اگه این مثال رو با مثال پست قبلی ترکیب کنی متوجه میشی که کجارو اشتباه می کردی .
بازم اگه ابهامی بود در این پست بگو در خدمتتم اصلا شاید من اشتباه تصور می کنم .

hamid2006
چهارشنبه 16 آبان 1386, 06:58 صبح
من پروژه ی سرولت مالی می خواهم بنویسم
و فقط سرولت helloworld و 2 تای دیگر را دیده ام

اگر سرولت های دیگر و یا آموزش سرولت معرفی کنید خوشحال می شوم.

rezaTavak
چهارشنبه 16 آبان 1386, 08:02 صبح
یک مثال کتابخانه توی sun هست.

mohammad-j
جمعه 18 آبان 1386, 23:25 عصر
اخوی برادر پروژه های مهندس ظهیری رو که به همین راحتی تو نت پیدا نمی کنی :قهقهه: