PDA

View Full Version : بانک اطلاعات با sql در کامپیوتر دیگر

me_saem
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 18:38 عصر
آیا بانکی که با sql server ساخته شده باشد در کامپیوتری که sql server نصب نباشد اجرا میشود. اگر نه چکار باید کرد.

SReza1
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 19:08 عصر
حا نباید روی اون اون کانپیوتر که میخواهی روش برنامه را اجرا کنی نصب باشه! ولی خوب باید حداقل یه کامپیوتری باشه که روش SQL server باشه دیگه :roll:

Mohammad S
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 20:35 عصر
من هم این سوال را داشتم آخه اگر SQL SERVER نصب کردیم ، User Name, Pass, ... یعنی کشک. هر کس دلش خواست به راحتی می تونه بانکها و محتویات اونا رو دستکاری کنه. می گید نه؟! نصب کنید ببینید. :roll:

SReza1
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 00:06 صبح
من هم این سوال را داشتم آخه اگر SQL SERVER نصب کردیم ، User Name, Pass, ... یعنی کشک. هر کس دلش خواست به راحتی می تونه بانکها و محتویات اونا رو دستکاری کنه. می گید نه؟! نصب کنید ببینید. :roll:
خوب قرار نیست کسی username password رو بدونه!!
اولا که باید حتما SQL server جایی نصب شه!! حتما نباید یکی باشه که! منظورم clinet server است
مثلا شما روی server اونو نصب میکنید و user خای دیگه از طریق برنامه به اون connect میشند!
و دوما اینکه برنامه نویس هم intrepise manager دارند با دسترسی مخصوص خودشون!
حالا نمیدونم این چه ایرادی داره! :shock:

Mohammad S
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 00:57 صبح
منظور من این است که نمی توان برای محیط Enterprise Manager رمز عبور تعیین کرد و اگر از مود اعتبار خود ویندوز هم استفاده شده باشد و کاربر با Admin وارد ویندوز شود، به راحتی می تواند وارد محیط Enterprise Manager شده و چون شما حتما دیتابیس و بانکهای خود را Create کرده اید و وجود دارند،‌ همان شخص به راحتی می تواند اطلاعات را دستکاری کند.
مفهوم شد؟ :wink:

hmm
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 08:16 صبح
چرا عزیز میشه property سرور رو بیار بعد هم یه جایی هست که حضور ذهن ندارم تیک میکنی همیشه اول از شما رمز میپرسه

سار
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 08:33 صبح
شما به طور پیش فرض کاربر sa هستید یعنی System Administrator میتونید و تو خود SQL یک کار بر تعریف کنید و بعد بانکتون رو به اون کار بر نسبت بدید.
اگر دقت کنید سازنده اکثر بانکها در حال حاظر خود شما هستید.

vadood
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 15:21 عصر
شما چی را می خواهی از کی مخفی کنی؟

برنامه را نوشتی به یه نفر می خواهی بدی توش دیتا بریزه! حالا می خواهی نگذاری اون کسی که پول داده تو براش برنامه نوشتی خودش اطلاعات خودش را ببینه؟ آیا من درست متوجه شدم؟

اگر این طوره فکر نمی کنی این یه خورده غیر منطقیه؟

Mohammad S
پنج شنبه 07 خرداد 1383, 21:35 عصر
برنامه را نوشتی به یه نفر می خواهی بدی
مشکل اینجاست که یک نفر نیست و یک فروشگاه بزرگ است و تعدادی هم کارمند. به هر حال اگر از الان جلوی دستکاری در بانکها گرفته شود خیلی بهتر است. هر چند کسانی که در آنجا کار می کنند می دانم که هیچی از کامپیوتر نمی دانند ولی بهتر است کار دقیق انجام شود. :wink:
البته چون هدف خودم یادگیری است و شاید در پروژه های آینده به دردم بخورد پس بهتر است از همین الان یاد بگیرم.
=================================

چرا عزیز میشه property سرور رو بیار بعد هم یه جایی هست که حضور ذهن ندارم تیک میکنی همیشه اول از شما رمز میپرسه
اگه میشه محل دقیقش را بگویید چون چیزی پیدا نکردم.

مرسی

me_saem
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 22:50 عصر
من میخوام برنامه رو روی یک cd بده به یک شرکت یا جایی. حالا من نمی تونم بگم که Sql Server رو نصب کنه !!!
راهی وجود داره که بانک بدون نصب Sql Server کار کنه ؟ لازم به ذکر که برنامه من تحت شبکه نیست و از پارادکس هم نمی خوام استفاده کنم. :roll:

Mohammad S
پنج شنبه 14 خرداد 1383, 00:09 صبح
در این صورت مجبوری از DBISAM یا چیزی شبیه این استفاده کنی. :wink:

mesaem
شنبه 16 خرداد 1383, 21:28 عصر
چطوری میشه بیشتر توضیح بدین؟

Mohammad S
یک شنبه 17 خرداد 1383, 00:43 صبح
وقتی DBISAM را از جناب آقای کرامتی خریدی (یک سرچ بزن تو همین سایت مطالب جالبی پیدا خواهی کرد شاید مجانی هم پیدا کردی :سکوت: ) و آن را نصب کردی، تب DBISAM به دلفی اضافه می شود و البته یک Help 390 صفحه ای هم هست که باید بخوانی :mrgreen: و بقیه کارها شبیه BDE خود دلفی و ........... :wink:

hamidrezaA
دوشنبه 18 خرداد 1383, 10:13 صبح
سلام. من به شما پیشنهاد می کنم همون sql-server 2000 رو نصب کنید . به نوعی به کارتون کلاس دادید.
تو سمت client اگه ado نصب باشه به راحتی قابل وصل شدن به سرور وصل شه

------
حمید رضا

A.VAHID
یک شنبه 31 خرداد 1383, 19:53 عصر
دوستان عزیز
من با نظر آخر کاملا موافقم
شما میتوانید روی یک کامپیوتر به عنوان Server بانک اطلاعاتی Sql را نصب کنید و رمز عبور هم تعیین کنید و هیچکس از هیچکجا نمیتواند وارد بانک اطلاعاتی شما شود
و بر روی بقیه کامپیوترهایتان نیز میتوانید SQL را از نوع Client نصب کنید و برنامه بصورت کامل و دقیق و حساب شده کار خواهد کرد
در صورتی نیاز به راهنمائی بیشتر میتوانید به تاپیک صفحه اول در زمینه یک برنامه کوچک برای یادگیری Client/Server را مشاهده کنید کم کم دارد کامل میشود و قابل استفاده
موفق باشید
ع.و