PDA

View Full Version : درخواست پکر

Payman62
چهارشنبه 18 مهر 1386, 15:30 عصر
سلام.
یه پکر میخوام مثل upx که فرم نداشته باشه و بشه با دستور shell از تو برنامه فایلی رو پک کرد.
ولی مشکلی که upx داره اگه از آیکون با کیفیت برای فایل استفاده کرده باشم بعد پک به آیکون فایل آسیب میرسونه.
پکری میخوام که بشه از تو برنامه ازش استفاده کرد و به فایل dll وابسته نباشه و به آیکون فایل هم آسیب نرسونه.

مبین رنجبر
چهارشنبه 18 مهر 1386, 15:50 عصر
دوست من شما بهتره یه تعریفی ار پک و پکر داشته باشید که کسایی که نمی دونن چیه بدونند ... راستش منم نمی دونم چیه

اگر بگی چی هست راحت تر می شه کمکت کرد

Payman62
پنج شنبه 19 مهر 1386, 11:23 صبح
سلام.
خوب اگه ندونی چیه چطور میخوای کمک کنی؟

دوست عزیز پکر نرم افزاریه که فایل Exe شما رو به حالت فشرده در میاره و حجم فایل مقدار زیادی کاهش پیدا میکنه. در نهایت هم پسوند فایل همون exe میمونه. بعضی هاشون امکان این رو دارن که فایل های dll و ocx مورد نیاز رو به فایلت اضافه کنی. فرقش با ستاپ اینه که نیاز به نصب نداره و با اجرای فایل برنامه اجرا میشه.

حالا یکی به من کمک کنه.

Payman62
جمعه 20 مهر 1386, 03:35 صبح
سلام.
کسی پکر مناسب سراغ نداره؟

MFiRE
شنبه 21 مهر 1386, 02:00 صبح
سلام

یه توضیح کوچیک در مورد پکرها :
همونطور که Payman62 اشاره کردن ، پکر ها برای فشرده سازی فایلهای اجرایی استفاده می شند . اما پکرها فقط فایلها را فشرده نمی کنند !
در واقع پکرها علاوه بر فشرده سازی، از فایلهای اجرایی نیز محافظت می کنند .
در بعضی مواقع برای محافظت از فایل در مقابل کرکر ها از پکرهای قدرتمند مثل ASPaCK , Themida , Armadilo , ... استفاده می شود . در واقع با این کار تا حدودی با کرکرها مبارزه می کنیم. البته همه ی فایلهای پک شده قابل آنپک هستند و بسته به قدرت پکرها، زمان آنپک کردن متغییر است . برای مثال آنپک کردن فایلهای پک شده توسط آرمادیلو ، به سختی انجام میشود.

اگه با Resource Hacker کار کرده باشین حتماً به خطای زیر هم برخورد کرده ید.
it has probably been compressed with an EXE compressor
این پیغام زمانی ظاهر خواهد شد که فایل اجرایی مورد نظر شما پک شده باشه !

از بهترین پکرها در فشرده سازی ، می توان به UPX (با امنیت افتضاح...به راحتی انپک میشه)و FSG (به راحتیه انپک کردن upx نیست...خوبه) و PECompact (فشرده سازه خوبیه) اشاره کرد ... البته پکرهای زیادی وجود داره که می تونین با جستجو پیدا کنید.

در ضمن برنامه هایی نظیر ASPaCK و Themida یک نوع Protector هم هستند.منظور این است که از آنپک شدن خود توسط برنامه های نظیر PEiD جلوگیری می کنند. به همین خاطر معمولاً حجم فایلهای پک شده توسط این برنامه ها ، کمی بیشتر از حجم فایل واقعی شما می باشد. این به این خاطر است که کدهای حفاظتی به فایل پک شده اضافه شده.

اما FSG v2.0 :
با این پکر فایل 2 کیلو بایتی هم درست کردم ... فایلی که با VB6 نوشتم که حدوداً 50 تا 60 خط کد توش نوشته شده بود.
این پکر رو می تونید از زیر دانلود کنید :

Payman62
شنبه 21 مهر 1386, 21:10 عصر
سلام.
درسته پکرها از برنامه محافظت هم میکنن و جلوی کرک شدن برنامه رو تا حدی میگیرن. پروتکتورها هم که امنیت رو بیشتر بالا میبرن و اگه تغییری تو برنامه ای که پروتکت شده ایجاد کنید دیگه اجرا نمیشه.
اما فایر جان این پکر هم که فرم داره. من میخوام از تو برنامه یه فایل رو پک کنم. نمیتونم با فرم کار کنم. باید مثل upx باشه که با shell ازش استفاده کنم.

MFiRE
یک شنبه 22 مهر 1386, 01:23 صبح
سلام

این پکر هم که فرم داره. من میخوام از تو برنامه یه فایل رو پک کنم.

می تونید از طریق کدهای زیر برنامه تون رو پک کنید.
در ضمن بیشتر پکر های ساده رو می تونید از CommandLine فایلو باهاشون پک کنید.

با vb :

"Shell "C:\FSG.exe" + " C:\MyProgram.exe
با دلفی :

;(WinExec('C:\FSG.exe C:\MyProgram.exe',1

به همین سادگی.