PDA

View Full Version : استفاده از کامپوننت های آماده

programmable
چهارشنبه 18 مهر 1386, 15:32 عصر
سلام
استفاده از کامپوننت های آماده که ک-ر-ک شده هستند و یا با استفاده Key Gen سریال تولید میکنند چجوریه؟ مثلا این componentOne و امثال اون.
اگه تو پروژه ی وب ازشون استفاده کنیم کل سایت رو میبندن؟
اصلا از کجا میفهمن؟
یه توضیح مختصر مفید بدید. سپاسگزارم

shahab_ksh
چهارشنبه 18 مهر 1386, 16:53 عصر
بحث در مورد این چیزا تو فرام غیر قانونی اما اون چیزی که شما گفتید رو میشه به اون روش استفاده کرد سورسش وجود داره چه برسه به ...

SalarSoft
چهارشنبه 18 مهر 1386, 17:16 عصر
این یه مسئله عادیه!
این کامپوننت ها لایسنسی دارن که باید از سایت اصلی بخرید. در بعضی از اونها هم باید سایت خودتون رو ریجستر کنید.

بهتره دنبال کامپوننت های Open source باشید.

shahab_ksh
چهارشنبه 18 مهر 1386, 18:02 عصر
این یه مسئله عادیه!

بحث از ک-ر-ک و Key Gen عادیه ؟!

بهتره دنبال کامپوننت های Open source باشید

این کامپوننتی که نام بردن Source هم در بازار موجوده !

programmable
چهارشنبه 18 مهر 1386, 19:05 عصر
بحث من اینجا نه در مورد اخلاقه نه در مورد اپن سورس ! تازه غیر قانونی هم نیست چون فقط سوال پرسیدم ببینم تازه قانونش چی هست!

سوال اینه که شما میرید مغازه راحت یه سی دی کامپوننت میخرید و میایید تو سایتتون استفاده میکنید و بعد سایتتون رو آپلود میکنید! آیا سایتمون بسته میشه؟!

shahab_ksh
چهارشنبه 18 مهر 1386, 21:03 عصر
بحث من اینجا نه در مورد اخلاقه نه در مورد اپن سورس ! تازه غیر قانونی هم نیست چون فقط سوال پرسیدم ببینم تازه قانونش چی هست

بحثی که ما کردیم در مورد Open Source بودن نبود در مورد Source نرم افزار مورد بحث شما بود

قوانین فرام !

قانون شماره 10
مطرح کردن و پاسخ به مباحثی که به هک و کرک ( از دید منفی ) و مسائلی که باعث آزار و اذیت دیگران شود اکیداً ممنوع است.

قانون شماره 22
معرفی و لینک دادن به هر موجودیت الکترونیکی که در عرف دنیای مجازی Warez شناخته شود کاملا" ممنوع است. Warez به نرم افزاری گفته میشه که بدون رعایت حقوق مالکیت مالک آن منتشر و - یا استفاده شود و Warez Activity به فعالیت[هائی] گفته میشه که منجر به انتشار و کاربرد غیر قانونی نرم افزار شوند . طبق توافق ، اغلب ارائه کنندگان فضا روی وب ، به مشتریان ، یعنی صاحبان سایتهای وب ، اجازهء Warez Activity نمیدهند ، و در صورت وجود شکایت ، بسادگی اشتراک سایت رو لغو میکنند.

سوال اینه که شما میرید مغازه راحت یه سی دی کامپوننت میخرید و میایید تو سایتتون استفاده میکنید و بعد سایتتون رو آپلود میکنید! آیا سایتمون بسته میشه؟!

بستگی به ساختارش داره اگه از نظر فنی بطور کامل مشکلش برطرف شده باشه یعنی کار کنه هم رو لوکال هم سرور میتونید به راحتی استفاده کنید فقط بعضی از سرویس دهنده های میزبانی به این طور مسائل اهمیت میدن مثل داشتن لایسنس معتبر که اکثرا بخاطر اینکه مشتریاشون نپره کاری به کارتون ندارن وقتی گفتم سورسشم هست یعنی اینکه مشکلات فنیش حله ! یا به قول شما KrK شده

SalarSoft
پنج شنبه 19 مهر 1386, 17:34 عصر
بحث از ک-ر-ک و Key Gen عادیه ؟!
خیر! دریافت اخطار یا بسته شدن سایت برای استفاده غیر قانونی از ابزار ها و کامپوننت ها در سایت یک مسدله عادی است که اگر رعایت نشه دیر یا زود دچارش خواهید شد.

این کامپوننتی که نام بردن Source هم در بازار موجوده !وجود source دلیل بر open source بودن نیست.

ببینید مسئولین هاست بیکار نیستند که هر لحظه سایت شما رو برای وجود ابزار های بدون لایسنس بررسی کنند.
استفاده از ابزار های بدون لایسنس زمانی برای شما مشکل ایجاد میکنه که یکی از طرف های زینفع در اون کامپوننت ( مانند سازنده یا ناشر) از شما به خاطر استفاده بدون مجوز ابزار در سایتتون شکایت کنه. در این صورت ممکنه با توجه به قوانین هاست به شما اجازه بدن که اون ابزار رو از سایتتون حذف کنید یا ممکنه بدون معطلی ساییتون حذف بشه.
در هر صورت استفاده از ابزار های بدون لایسنس رو توصیه نمی کنم. مگر برید بخرید:

بهتره به قیمت های این محصول هم توجه کنید.
http://www.componentone.com/Store.aspx

shahab_ksh
پنج شنبه 19 مهر 1386, 18:26 عصر
وجود source دلیل بر open source بودن نیست.

گفتم سورسش در بازار موجوده نه این که اپن سورسه

programmable
پنج شنبه 19 مهر 1386, 21:42 عصر
خیر! دریافت اخطار یا بسته شدن سایت برای استفاده غیر قانونی از ابزار ها و کامپوننت ها در سایت یک مسدله عادی است که اگر رعایت نشه دیر یا زود دچارش خواهید شد.

وجود source دلیل بر open source بودن نیست.

ببینید مسئولین هاست بیکار نیستند که هر لحظه سایت شما رو برای وجود ابزار های بدون لایسنس بررسی کنند.
استفاده از ابزار های بدون لایسنس زمانی برای شما مشکل ایجاد میکنه که یکی از طرف های زینفع در اون کامپوننت ( مانند سازنده یا ناشر) از شما به خاطر استفاده بدون مجوز ابزار در سایتتون شکایت کنه. در این صورت ممکنه با توجه به قوانین هاست به شما اجازه بدن که اون ابزار رو از سایتتون حذف کنید یا ممکنه بدون معطلی ساییتون حذف بشه.
در هر صورت استفاده از ابزار های بدون لایسنس رو توصیه نمی کنم. مگر برید بخرید:

بهتره به قیمت های این محصول هم توجه کنید.
http://www.componentone.com/Store.aspx

آها! حالا رسیدیم به سوال اصلی من که اینا از کجا میفهمن این کامپوننت من لایسنس داره یا نه! ؟

SalarSoft
جمعه 20 مهر 1386, 12:27 عصر
اینا از کجا میفهمن این کامپوننت من لایسنس داره یا نه! ؟
معمولا باید نام شرکت ارائه دهنده ابزار رو در پایین صفحه درج کنید و شرکت شما هم در لیست خریداران باشه. مثلا همین سایت برنامه نویس:

این انجمن با استفاده از vBulletin نسخه 3.6.7 کار می کند
تمامی حقوق سیستم این انجمن متعلق به شرکت Jelsoft Enterprises Ltd می باشد.
و یا اینکه آدرس سایت شما باید در شرکت مقصد ثبت بشه که کمتر این مورد رو شنیدم.