PDA

View Full Version : تعریف یک متد بصورت استاتیک

Mrs.Net
چهارشنبه 18 مهر 1386, 16:07 عصر
ه تابع دارم که تو تمام ثبت فاکتورهام بکار میره
میخوام داخل یک کلاس استاتیک و بصورت استاتسک تعریف کنم
آیا با اصول برنامه نویسی مغایرت داره؟
آیا درسرعت تاثیری میگذاره؟
ممنون

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 18 مهر 1386, 16:29 عصر
ممنون

1)خیر(البته بستگی به تابع داره که چیکار قراره بکنه)
2) خیر(همون شرط بالا)

hassan razavi
چهارشنبه 18 مهر 1386, 22:45 عصر
از اینکه یه متد را به صورت استاتیک تعریف کنید یا نکنید نمیشه متوجه شده که اصولی هست یا خیر. باید دید از چه Pattern برای برنامه نویسی استفاده کردید، تحلیل برنامتون رو باید دید و ...
ولی در حالت کلی تعریف یک متد بصورت Static مانعی نداره

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 18 مهر 1386, 23:01 عصر
از اینکه یه متد را به صورت استاتیک تعریف کنید یا نکنید نمیشه متوجه شده که اصولی هست یا خیر. باید دید از چه Pattern برای برنامه نویسی استفاده کردید، تحلیل برنامتون رو باید دید و ...
ولی در حالت کلی تعریف یک متد بصورت Static مانعی نداره

خلاصه مطالبی که نوشتین در پست شماره 2 گفته شده
لطفا اگه مطلب کاملتری نسبت به پست های قبلی دارین پست بدین ولا غیر (این مطلب در مورد همه تاپیک ها صدق می کنه)

اَرژنگ
پنج شنبه 19 مهر 1386, 07:59 صبح
ممنون

1_بله(البته بستگی به تابع داره که چیکار قراره بکنه)
2) بله(همون شرط بالا)

هیچ چی به خودی خود خود نه کاملا درسته و نه کاملا غلط. همانطوری که گفتند بستگی داره به اینکه کجا استفاده میشه و اینکه باهاش چکار میخواهید انجام بدید.
اگر به محدودیتهایی که استفاده از استاتیک بر استفاده از یک کلاس وارد میکنه (مثلا نمیشه متد استاتیک را در یک کلاس فرزند رونوشت) و اینکه طراحی سیستمتان به چه شکلی ممکنه پیش بره ، خودتان بهتر میتوانید تشخیص بدید که از استاتیک استفاده کنید و یا خیر.
اگرچه استفاده زیادی از استاتیک هم همینطوری خوب نیست (محدوتیهایی که بوجود میاره مانند استفاده از برنامه نویسیهه غیره شئیگرا میماند تا شئیگرائی)، ولی به موقعش هم کاربرد دارد ( این هم دوباره به طرح شما ربط داره و تا موقعی که اطلاعات بیشتر در مورد طرح برنامه‌تان ندید از هر چی که در پست دوم گفته شد بیشتر نمیشه چیزی گفت).