PDA

View Full Version : Cannot insert the value NULL into column 'text

programmable
پنج شنبه 19 مهر 1386, 13:43 عصر
یه پروژه ی وب ساختم یه MasterPage تعریف کرده و یه صفحه به پروژه اضافه کردم که از MasterPage الگو میگرفت . تو صفحه یه SqlDataSource گذاشتم و یه تکست باکس و یک Button و SqlDataSource رو هم تنظیم کردم . تو تابع مدیریت کننده ی رویداد کلیک button هم گذاشتم :

sqldatasource1.insert();

insertcommand و insertparameter ها ی sqldatasource رو هم تنظیم کردم حالا وقتی برنامه رو اجرا میکنم میگه:

Cannot insert the value NULL into column 'text', table 'C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\pc\MY DOCUMENTS\VISUAL STUDIO 2005\WEBSITES\test\APP_DATA\ASPNETDB.MDF.dbo.edito r'; column does not allow nulls. INSERT fails.
The statement has been terminated.

جالب اینجاست این کار رو عینا تو یه پروژه جدید انجام میدم جواب میده! :متعجب: فقط فرق این دو تا پروژه اینه که تو دومی(که جواب میده) از Masterpage استفاده نکردم. و authentication و rolemanagemet رو هم در دومی فعال نکردم.

به نظر شما مشکل از کجاست؟

rtech
پنج شنبه 19 مهر 1386, 15:33 عصر
دوست عزیز این ربطی به master page نداره ، موقع ذخیره کردن اطلاعات در بانک نمیتونه مقدار Null را در این فیلد ذخیره کنه ، بهتره یک مقدار Default برای این فیلد تعیین کنید .

shahab_ksh
پنج شنبه 19 مهر 1386, 15:55 عصر
اگه لازمه و طبیعی اینه که مقدار null رو دیتابس ذخیره کنید Allow null های فیلد های دیتایس رو یه نگاهی بندازید در غیر اینصورت پارامتر ورودی تون مقدار Null داره برای ثبت ستون text در دیتابیس

programmable
پنج شنبه 19 مهر 1386, 21:34 عصر
از پاسخ دو دوست عزیز ممنون ، ولی آخه مشکل اینجاست که همه چیز کنترل ده است و این ایراد به وجود میاد! من دو مقدار را با رعایت اصولی که شما می فرمایید میخواهم در دیتابیس انجام دهم . اینکار رو در دو پروژه که عین هم هستند انجام میدم در یکی مقدار صحیح رو میفرسته در دیگری نه! :عصبانی++: تفاوتشون در اینه که در اونی که جواب نمی گیرم MasterPage به کار بردم و Role Management رو فعال کردم! همین