PDA

View Full Version : چگونه ارتباط با فرم ها باشد که با مشکل Access Violation

Valadi
جمعه 20 مهر 1386, 04:47 صبح
چگونه ارتباط بین فرم اصلی و فرمهای زیر مجموعه داشته باشیم که با مشکل Access Violation مواجعه نشویم ؟

Hamid_PaK
جمعه 20 مهر 1386, 06:16 صبح
منظورتون از فرمهای زیر مجموعه چیه ؟
برنامه چه هنگام و با اجرای چه کدی خطا می دهد ؟

SYNDROME
جمعه 20 مهر 1386, 07:32 صبح
با سلام

چگونه ارتباط بین فرم اصلی و فرمهای زیر مجموعه داشته باشیم که با مشکل Access Violation مواجعه نشویم ؟

فکر کنم شما فزمهای را Create می کنید و می خواهید بدانید که کدام فرم Create شده که در هنگام دسترسی با خطا مواجه نشوید.
می توانی از یک لیست استفاده کنید و در Create هر فرم نام فرم را به این لیست اضافه و در Destroy نام آن را از این لیست حذف کنید و سپس با این لیست می توانید لیست فرمهای Create را داشته باشید.
موفق باشید

Valadi
جمعه 20 مهر 1386, 10:13 صبح
با تشکر از اینکه نظری به سوال این حقیر داشتید
جناب Hamid_PaK

منظورتون از فرمهای زیر مجموعه چیه ؟
منظورم فرم اول پدر و فرم های دیگر فرزند

من در Create مشکلی ندارم مشکل من اینه که فرم دو می خوام برگردم به فرم اول با مشکل Access Violation مواجه می شوم ضمنا یک کلید میانبر برای برگشت تعریف می کنم وقتی از کلید میانبر استفاده می شود با Access Violation روبرو می شوم

در Destroy نام آن را از این لیست حذف کنید
بیشتر توضیح بدید

SYNDROME
جمعه 20 مهر 1386, 10:31 صبح
با سلام
دقیقا در زمان اجرای چه دستوری پیغام خطا را می بینید.

بیشتر توضیح بدید

اگر درست متوجه منظورتان شده باشم.
در زمانی که شما می خواهید به یک فرم دسترسی داشته باشید و فرم مورد نظر ایجاد نشده باشد شما با خطای فوق روبرو می شود(البته یکی از دلایل است)
حالا شما قبل از اینکه به فرم مورد نظر مراجعه کنید می بینید که آیا فرم ایجاد شده است یا نه.
منظور بنده این بود که شما یک لیست داشته باشید که فرمی که دارد ایجاد می شود نام خود را در لیست مورد نظر Add کند و در هنگام Destroy فرم یا هم از بین رفتن فرم نام خود را از لیست حذف می کن.
حالا شما می توانید با این لیست فرمهایی ایجاد شده را دارید و قبل از استفاده از فرم تشخیص می دهید که ایجاد شده یا نه.
البته با Try هم می توانید این کار را انجام دهید ولی باید خطا رخ دهد تا شما مدیریت کنید ولی با روش بالا شما قبل از ایجاد خطا متوجه می شوید.
موفق باشید