PDA

View Full Version : طراحی جستجو گر برنامه از بین چند سایت خاص

Developer Programmer
جمعه 20 مهر 1386, 22:32 عصر
چطور میشه سایتی مثل AstalaVista طراحی کرد که اسم یه برنامه رو از چند سایت دیگر جستجو کنه
یا چیزی مثل Collectoz که اسم یه کتاب رو فقط از بین چند بانک مربوط به کتاب جستجو میکنه.

bamdadd
سه شنبه 08 آبان 1386, 10:10 صبح
یک مقدار دیر پاسخ داده می شه
امیدوارم هنوز هم بدردتون بخوره

چند تا مسیر هستش که بستگی به وب سایت هایی داره که شما اطلاعات رو ازشون می گیرید.
مثلا وب سایتی مثل آمازون خودش وب سرویس ارائه میده و شما می تونید با چند خط کد، اطلاعت کتاب های سایت آمازون رو روی سایت خودتون داشته باشید.
برای سایت هایی هم که وب سرویس ارائه نمیدن کارتون دشوار تر میشه ، شما باید اطلاعات اون سایت رو با استفاده از نرم افزار جمع کنید ، مثلا با استفاده از crowler یا spider که توی صفحات بگرده و اون نوع اطلاعاتی رو که می خواین به دیتا بیس شما اضافه کنه
این نوع برنامه احتیاج به کد نویسی با حجم بالا و دانش نسبتا خوب هوش مصنوعی و شبکه های عصبی داره ، قاعداتا کار سخت و هزینه بریه و پیشنهاد نمیشه
مثلا یه روبات یه اسم نئو هستش که اطلاعات کاربران یاهو 360 رو جمع می کنه که اطلاعات بیشتر رو می تونید در این سایت ببینید :
http://www.syavash.com/portal/siavash-mahmoudian-projects-fa
بازم سوالی بود درخدمتم

cs_mania
پنج شنبه 13 تیر 1387, 17:05 عصر
میشه لطفا درباره وب سرویس آمازون و استفاده از آن توضیح بدین؟ من کد نوشتم اما درست اجرا نمیشه.آخه توابع وب سرویس خیلی زیادن. مثلا می خوام با داشتن ISBN کتاب جستجو کنم اما نمی دونم از چی باید استفاده کنم. همین طور نمی دونم کجا باید licence key رو تعریف کنم. اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.