PDA

View Full Version : استفاده از نام و رمز کاربر سیستم

maisam57
شنبه 21 مهر 1386, 17:58 عصر
منظور من ویندوز هست
بانک من sqlserver200 و از دوسیستم بیشتر استفاده نمیکنم بخاطر همین شبکه cross بستم توی connection مربوط به بانکم ip سرور رو دادم ولی هربار سیستمها رو روشن میکنم باید اول ارتباط دو سیستم رو برقرار کنم که قاعدتا توی run اینو وارد میکنم ip\\ در غیر اینصورت برنامه خطا میده میخواستم برای شبکه های بدون lan کارد مسه cross چکار باید کرد.
اگه بتونم نام و رمز کاربر سیستم که sqlserver رو داره رئ بدم مشکل حل بشه که میخواستم بدونم کجای برنامه استفاده کنم
با تشکر

amir.net
چهارشنبه 02 آبان 1386, 20:35 عصر
احتمالاً بانک شما برای ارتباط از روش mixed استفاده میکنه یعنی ترکیب تائید ارتباط ویندوز و تائید اعتبار اس کیو ال برای رفع مشکل 2 راه وجود داره
1- یوزر نیم و پسورد سیستم کلاینت رو روی سرور به عنوان یک یوزر معرفی کنین
2- روش تعیین اعتبار را از mixed به حالتی تغییر بدین که فقط sql تائید اعتبار را انجام بده(درهنگام نصب با ید اینکار انجام بشه )

farhad110
چهارشنبه 02 آبان 1386, 23:28 عصر
سلام. دوست عزیز اگر از ado استفاده میکنید، با تنظیم صحیح connectionstring از هر نوع authentication که استفاده کرده باشید مشکلی پیش نمیاد. مگر اینکه مشکل از شبکه باشه.
error ی که میده رو ننوشتین!

amir.net
پنج شنبه 03 آبان 1386, 13:22 عصر
شبیه این مشکل رو منهم دارم البته توی WIN2003:
بانک پرو‍‍‍ژه ام روی اسکیو ال 2000 است و برای تائید اعتبار از MIXED MODE استفاده میکند
بانک روی WIN 2003 نصب شده است
از یک وب سرور دیگر که اون هم WIN2003 است مخواهم به بانک دسترسی داشته باشم
یوزر مناسب روی سروری که بانک روی آن است تعریف شده (ADMINISTRATOR)و همچنین کاربر SA و پسورد درست
هیچ فایروالی هم فعال نیست
اما باز هم ارتباط برقرار نمیشود.
در ضمن سایت از روی یک سیستم دیگر که VS2005 روی ان است بدون خطا اجرا میشود.
خیلی گیج شده ام
لطفا راهنمائی نمائید

farhad110
پنج شنبه 03 آبان 1386, 23:28 عصر
amir.net از ADO استفاده میکنید?

RezaKia
جمعه 04 آبان 1386, 03:03 صبح
سلام،

برای دسترسی به یک منبع در یک کامپیوتر و یا هر وسیله دیگر در شبکه، ویندوز نیاز به دانستن اطلاعاتی در مورد اون وسیله دارد:
از جمله نام کاربری و رمز عبور

اگر یک بار این ها رو به Network Password List اضافه کنید دیگه نیاز به اجرای IP\\ ندارید. :لبخند:

موفق باشید.