PDA

View Full Version : کمک برای ساخت آرشیو موضوعی !

merlin_vista
دوشنبه 23 مهر 1386, 15:18 عصر
سلام بر همگی دوستان !
آقا من دارم واسه سایتم یک آرشیو موضوعی میسازم و تا یک جاهایش هم خوب پیش رفته ولی به یک مشکل کوچک بر خوردم که میخواهم از شما کمک بگیرم ! :لبخندساده:
روش ساخت آرشیو موضوعی من به این صورت میباشد :چشمک:
1 - یک جدول با نام Cat ساختم که شمامل دو ستون با نام ID و NAME میباشد
2- در جدولی که پست ها ذخیره میشه یک ستون با نام CATID ساختم
3 - ID از جدول Cat را با CATID از جدول پست ها DIAGRAM کردم

4 - در صفحه ارسال پست از یک DropDownList استفاده کردم و به خاصیت TEXT آن NAMٍE از جدول CAT و به خاصیت Value آن ID از جدول CAT را بایند کردم
5 - برای دکمه ذخیره نوشتم که value را از DropDownList قرار دهید با CATID از جدول پست ها
6 - یعنی CATID از جدول پست ها برابر است با ID از جدول CAT
تا این قسمت به خوبی کار کرد !:قلب:

مشکل من اینه ::عصبانی++:
من در صفحه اصلی 5 عدد از آخرین پست ها را نمایش میدم که در جدول پست ها ذخیره شده است . ولی من میخواهم که موضوع هر کدام از پست ها را نمایش بدم . به عنوان مثال من یک پست در مورد CPU نوشتم و میخواهم در زیر پست نام گروه یا موضع که قبلاً ایجاد کردم در جدول CAT نمایش داده شود ؛ که ID آن سطر در CATID هست ولی نام آن نه !! میشه بگید باید چکار کنم ، میدانم که باید CATID از جدول پست را در ID ازجدول CAT جستجو کنم ولی نمیدانم که چگونه !!‌

abadanboy
دوشنبه 23 مهر 1386, 15:42 عصر
خوب یه چیزایی فهمیدم
گفتی کتگوری ها رو میریزی تو یه dropdown
خوب پس select به دیتابیست این طوری می شه

"select * from Tpost Where CATID="+dropdownlist.selectedvalue;

miladr
دوشنبه 23 مهر 1386, 18:08 عصر
باید تو دستور select از join استفاده کنی که اطلاعات دو تا جدول رو با هم query بگیره اینطوری تو مطابق فیلد catid با هم مخلوط میشن.در واقع بر اساس catid یه فیلد به جدولت اضافه میشه که catname.

SELECT *

FROM posttable INNER JOIN cattable

ON posttable.catid= cattable.catid;

به جای posttable اسم جدول post هاتو بزار و جای cattable اسمه جدول catهاتو.

web developer
دوشنبه 23 مهر 1386, 18:38 عصر
فرض میکنیم که ID=1 متعلق به CPU است پس یک Function تعریف می کنیم به نام GetCatName()

و برای فراخونی اون از کد زیر استفاده کن:

<%# GetCatName( DataBinder.Eval(Container.DataItem,"CatId")) %>

موفق باشید.

merlin_vista
دوشنبه 23 مهر 1386, 22:46 عصر
مرسی مشکل را حل کردم با کمک دوستانی که در این تاپیک کمک کردنند از همه آنها ممنون امیدوارم که بتونم جبران کنم !!!
به امید دیدار