PDA

View Full Version : یک پیشنهاد

Hossein Bazyan
دوشنبه 23 مهر 1386, 18:49 عصر
سلام
مدتیه در سایت مد شده که دوستان بجای جواب مینویسند جستجو بدون اینکه لینکی معرفی کنند.
از یه طرف حق با دوستان است و از یک طرف نه ! :لبخند:
من معمولا 50 درصد جستجو میکنم که فقط 20% موفق میشوم این به این معنی نیست که مطلب قطعا وجود نداره بلکه شاید وجود داشته باشه اما چون دوستان موقع نوشتن تاپیک از کلمات متفاوت برای نوشتن تاپیک استفاه میکنند و استاندارد خاصی را رعایت نمیکنند بقیه نمیتوانند به راحتی مطلب را پیدا کنند . مثلا من میخوام دنبال کلمه GridView بگردم باید همه حالتهای زیر را امتحان کنم

Grid View
GirView
گریدویو
گرید ویو
شاید دوستان بنویسند که هنگام جستجو همه کلمات را به عنوان کلمات کلیدی بنویسید که اینهم مشکلات خودش را دارد. جستجو کند میشه یا تعداد پستهای جستجو شده خیلی زیاد میشه و خواندن آن از حوصله خارج میشه و دلایل دیگر
حال پیشنهاد من اینه که دوستان یا مدیران استاندارد خاصی را برای نوشتن ایجاد کرده و آنرا بکار ببرند( البته در قوانین سایت آمده که از فینگلیش استفاده نکنید اما مشکل فقط فینگلیش نیست ) مثلا در همه نوشته ها از نوشتن نام فارسی Object ها و کنترل ها استفاده نشه و یکسری قوانین دیگر
نظر شما چیست ؟

PC2st
دوشنبه 23 مهر 1386, 20:58 عصر
اینقدر هم جستجو رو سخت نگیرید... برای جستجو، دو کلمه زیر کفایت میکنه:
+ GridView
+ گریدویو
هم چنین وقتی با فاصله (مثلا "گرید ویو") جستجو میکنید، دو حالت فوق هم در نظر گرفته میشوند.

SYNDROME
دوشنبه 23 مهر 1386, 21:22 عصر
با سلام
من هم با نظر دوستمان موافق هستم.
بعضی مواقع(همین دیروز)دنبال یک مثال برای دستور WinExec گشتم ولی هر چقدر تایپ WIN یا win یا Win یا WinExec و . . . پیدا نکرد.
حالا بعضی مواقع دوستان می گویند دنبال کلمه X بگرید ولی هر چقدر تاپیک می کنند پیدا نمی کنند.
با تشکر از همه دوستان

Chabok
سه شنبه 24 مهر 1386, 19:30 عصر
ظاهرا Vbulletin کلمات کوتاهتر از 3 کاراکتر رو مورد جستجو قرار نمیدهد .
البته من اینو توی سایر انجمن ها دیده ام . ولی سایت برنامه نویس این هشدار را نمیدهد .

SYNDROME
چهارشنبه 25 مهر 1386, 21:31 عصر
ظاهرا Vbulletin کلمات کوتاهتر از 3 کاراکتر رو مورد جستجو قرار نمیدهد .
البته من اینو توی سایر انجمن ها دیده ام . ولی سایت برنامه نویس این هشدار را نمیدهد .

شاید مشکل این باشد.
ولی به هر حال این مشکلی است که در سایت وجود دارد.
بضی وقتها کلمه مورد نظر کاملا کلیدی بوده و به راحتی باید پیدا شود ولی نمی شود.(مثلا dll)
مدیران محترم سایت یک فکری به حال این قضیه کنند و اگر بنده اشتباه می کنم من را راهنمایی کنند.
موفق باشید

Chabok
پنج شنبه 26 مهر 1386, 10:30 صبح
من توی دو تا انجمن که با VB بود و مربوط به نرم افزار هم بود همین DLL که دوستمون گفتن رو سرچ کردم . نتایجش در شکل های زیر موجود است .

http://i20.tinypic.com/1zqsbpf.jpg
http://i22.tinypic.com/2rgjcbp.jpg

oxygenws
پنج شنبه 26 مهر 1386, 20:52 عصر
اینجا هم چنین قوانینی وجود دارد.
جستجوی انجمن های اینجا بر اساس قوانین فولتکست سرچ ممکن است.
مثلا «لینوکس -ردهت» پست هایی رو که لینوکس دارند و ردهت ندارند رو بر می گردونه.

و خوب کلمات کوتاه نیز ایندکس نمی شوند (دقیق یادم نیست، یا ۳ کاراکتر بود یا ۴ کاراکتر)

SYNDROME
پنج شنبه 26 مهر 1386, 23:07 عصر
و خوب کلمات کوتاه نیز ایندکس نمی شوند (دقیق یادم نیست، یا ۳ کاراکتر بود یا ۴ کاراکتر)

با تشکر از توجه شما
آیا راه حلی نمی توان برای این مشکل پیدا کرد که این سایت از سایتهای دیگر متمایز شود.
موفق باشید

oxygenws
پنج شنبه 26 مهر 1386, 23:34 عصر
آیا راه حلی نمی توان برای این مشکل پیدا کرد که این سایت از سایتهای دیگر متمایز شود.
به دلیل فشار نسبی ای که روی سرور میاره، نه.
شاید جستجوی گوگل در سایت برنامه نویس، بهترین راه حل برای شما باشه :)

Ariyan
شنبه 28 مهر 1386, 23:52 عصر
با تشکر از توجه شما
موفق باشید
یه ستاره بزار آخرش!

DLL*

Hossein Bazyan
یک شنبه 29 مهر 1386, 00:19 صبح
دوستان سلام
مثل اغلب تاپیکهای دیگه ، این تاپیک هم داره از موضوع دور میشه .
من پیشنهاد دادم که دوستان موقع نوشتن تاپیک از کلمات کلیدی به زبان انگلیسی استفاده کنند. مانند gridview به جای گریدویو . با اینحساب 90% مشکلات جستجو حل میشه .