PDA

View Full Version : تنظیم شدن Dropdownlist با انتخاب قبلی کاربر

hsadeh
سه شنبه 24 مهر 1386, 11:46 صبح
سلام - یک Dropdownlist دارم که اطلاعات آن از یک جدول خوانده میشود و DataTextField و
DataValueField آنرا هم تنظیم کردم . میخواهم اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس را باتوجه به انتخاب قبلی کاربر نشان دهد . با سپاس فراوان -

نیاز فوری دارم ......

abolfazl585
سه شنبه 24 مهر 1386, 12:00 عصر
میخواهم اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس را باتوجه به انتخاب قبلی کاربر نشان دهد
منظورتون چیه؟
واضح تر بگین

hsadeh
سه شنبه 24 مهر 1386, 12:06 عصر
مثلا" یک کاربر ، از درون این Dropdownlist یک آیتم را انتخاب نموده و آیتم انتخاب شده در دیتابیس ذخیره شده است . میخواهم درصورت مراجعه بعدی این کاربر ، همان آیتم انتخاب شده قبلی در درون Dropdownlist نشان داده شود . با تشکر

abolfazl585
سه شنبه 24 مهر 1386, 12:20 عصر
myDropDownList.SelectedIndex = myDropDownList.Items.IndexOf(myDropDownList.Items. FindByValue("1"));

ویا

myDropDownList.SelectedIndex = myDropDownList.Items.IndexOf(myDropDownList.Items. FindByText("MyText"));

hsadeh
سه شنبه 24 مهر 1386, 12:27 عصر
با تشکر از پاسخ - ظاهرا" شما از Find استفاده کردید در صورتی که ما مقدار را در دیتابیس داریم و فقط میخواهیم فیلد متناظر با آن اطلاعات را در کمبو باکس نشان دهد

abolfazl585
سه شنبه 24 مهر 1386, 12:35 عصر
این کد هم همین کار رو میکنه.
ببینید، فرض کنیم که dropdownlist ما 10 ایتم دارد که ما ایتم شماره 7 را در دیتابیس ذخیره کردیم و فرم کنیم که ایتم شماره 7 (value=1 و descript=cpu) می باشد.
حالا اگه یکی از کد های بالا رو اجرا کنیم، یک dropdownlist داریم که 10 تا آیتم داره و ایتم شماره 7 انتخاب شده .

شاید هم من مشکل شما رو اشتباه متوجه شده ام. اگه اینجوریه، واضح تر بگین لطفا

hsadeh
سه شنبه 24 مهر 1386, 13:15 عصر
این کد هم همین کار رو میکنه.
ببینید، فرض کنیم که dropdownlist ما 10 ایتم دارد که ما ایتم شماره 7 را در دیتابیس ذخیره کردیم و فرم کنیم که ایتم شماره 7 (value=1 و descript=cpu) می باشد.
حالا اگه یکی از کد های بالا رو اجرا کنیم، یک dropdownlist داریم که 10 تا آیتم داره و ایتم شماره 7 انتخاب شده .

شاید هم من مشکل شما رو اشتباه متوجه شده ام. اگه اینجوریه، واضح تر بگین لطفا
باتشکر از راهنمایی شما :
با توجه به کد ارائه شده ، این خط فرمان فقط به دنبال مقدار عددی ثابت ( مثلا" 1 ) می گردد ولی درصورتی که عدد ذخیره شده ممکن است هر یک از آن ده حالت باشد . به عبارتی آن عدد نوشته شده در کد ("1") حتما" متغیر میباشد ( بسته به عدد انتخاب شده )

maryam_jamshid
سه شنبه 24 مهر 1386, 18:21 عصر
ببین دوست گرامی شما باید از طریق شیء dr فیلد مورد نظر را از جدول خونده و به صورت زیر توی dropdownlist،بریزید.
dropdownlist1.SelectedIndex = dropdownlist1.Items.IndexOf(dropdownlist1.Items.Fi ndByValue(dr("namefield")))

hsadeh
چهارشنبه 25 مهر 1386, 07:42 صبح
دست هر دوتای شما درد نکند
بوسیله کد maryam_jamshid (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=7437) جواب گرفتم . خیلی ممنون

abolfazl585
چهارشنبه 25 مهر 1386, 10:17 صبح
ببین عزیر: دیگه مسائل پیش و پا افتاده رو که نباید گفت.
من اون 1 رو نوشتم که شما با کد آشنا بشید.
حالا 1 با 2 یا 3 چه فرقی داره.
اگه شما به جای 1 از متغییر استفاده کنید که دوست خوبمون مریم خانوم به آن اشاره کردن، مشکلات حل میشد که شد.

hsadeh
دوشنبه 30 مهر 1386, 13:11 عصر
سلام دوستان من تو دیتا ریدر یک دستور select نوشتم
که مطمئنم که تعداد ردیف های موجود تو این select همیشه 3 تا است و زمانی که من از دیتاریدر استفاده می کنم همون اطلاعات ردیف اول را برای 3 تای بعدی ( کمبوباکس و تکست باکس ) برام نشون می ده مثلا اگر تو جدول فیلد یک از ردیف یک مقدار آن 50 می باشد همان 50 را علاوه در کمیوباکس اول در کمبو باکس های بعدی هم نشون می ده
راستی من در دیتاریدر از While ‌استفاده کردم
ممنون میشم اگه ممکنه نمونه کد و یا راهنماییم کنید