PDA

View Full Version : آوردن یا نیاوردن جمع پایان صفحه در گزارش

naderigh
شنبه 09 خرداد 1383, 09:16 صبح
با سلام
من میخواهم گزارشی را تهیه کنم که به نسبت طول آن نیاز به جمع پایان صفحه میباشد و بعضی مواقع نیازی به آن نیست و report ما دارای group نیز هست
فرض کنید که گزارش ما از یک صفحه کوچکتر یعنی دو یا سه خط میشود و چون پایان گروه میباشد جمع زده میشود ونیازی به جمع پایان صفحه نیست همان جمع پایان گروه کفایت میکند حال اگر که گزارش ما چند صفحه شد و ما نیاز داشته باشیم که در پایان هر صفحه جمع داشته باشیم پس به جمع پایان صفحه نیاز داریم و مثلا در صفحه آخر اگر طول گزارش در صفحه آخر از صفحه کمتر بود باز به جمع پایان صفحه نیازی نیست

naderigh
سه شنبه 12 خرداد 1383, 12:47 عصر
اساتید محترم من منتظر جواب شما هستم

rezaTavak
سه شنبه 12 خرداد 1383, 16:35 عصر
سلام

از متغیر سیستمی Pageno استفاده کنید و شرط چاپ را _pageno>1 قرار دهید. البته باید در تک تک عناصرSummery شرط فوق را بگذارید. یه کمی سخته.

اما دو گزارش طراحی کنید یکی بدون Summery و یکی با آن اگر Pageno بیش از 1 بود را چک کنید و گزارش مناسب را چاپ کنید.

امیدوارم جواب مناسبی داده باشم.

naderigh
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 13:30 عصر
با سلام و تشکر فراوان
جناب آقای توکل اگر گزارش ما بیشتر از یک صفحه بود صفحه پایانی را چکار کنیم چون در صفحه اخر نیز به جمع پایان صفحه نیازی نداریم

rezaTavak
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 15:55 عصر
خب باید برنامه شما را دید. من یک نظر دادم.

س.حمیدیانفر
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 23:58 عصر
سلام
من فکر میکنم اگه شما جمع پایان group رو حذف کنید و reset جمع پایان صفحه را هم بر اساس group تنظیم کنید مشکل شما حل میشه