PDA

View Full Version : بحث و گفتگو درباره Delphi for PHP

davoodmz
چهارشنبه 25 مهر 1386, 10:35 صبح
با سلام ؛
شاید این موضوع اینجا نباید مطرح میشد با اجازه اساتید در فروم مخصوص توسعه php خواستم این موضوع را بیارم ولی به نظرم اینجا مناسبتر است چون که این هم یک محصول جدید از شرکت Borland/codegear می باشد و رو به گسترش و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
کار این نرم افزار نوشتن برنامه های تحت وب به زبان PHP با یک IDE شبیه دلفی که این می تواند برنامه خوبی برای کسانی که با DELPHI آشنایی دارند باشد و با این روش PHP را هم فرا گیرند
البته من با نسخه UPDATE 1 این برنامه کار کردم که فارسی را در صفحات وب ساپورت نمی کند که این باگ نیز در نسخه UPDATE 2 به گفته خودشان برطرف شده است. که البته من هنوز UPDATE 2 را گیر نیاوردم که خودم امتحان کنم . با این حال برنامه خوبی برای PHP کاران آشنا به دلفی می باشد.
در ضمن یک دمو ساده شروع کار با این برنامه را برای دانلود گذاشتم .
سایت : http://www.codegear.com/products/delphi/php
باتشکر از سایت برنامه نویس
داود

omid_safari
چهارشنبه 25 مهر 1386, 21:09 عصر
آیا شما برنامه رو روی سرور تونستید اجرا کنید؟

davoodmz
پنج شنبه 26 مهر 1386, 07:16 صبح
من مستقیما روی سرور با IIS کار کردم و مشکلی نداشت.
ضمنا خود برنامه هنگام نصب APPACH2 را همراه دارد و روی کلاینت هم می شود کار کرد.
باتشکر
داود

omid_safari
پنج شنبه 26 مهر 1386, 23:14 عصر
لطفا در صورت امکان لینک آپدیت رو بذارید

davoodmz
یک شنبه 29 مهر 1386, 13:38 عصر
با سلام
من از نسخه قبلی استفاده میکنم و هنوز نسخه update آن را گیر نیاوردم
لینک زیر
http://avaxhome.info/software/software_type/others/codegear_delphi_for_php_1_0_1_414.html

باتشکر
داود

Mshafiy
یک شنبه 13 آبان 1386, 16:25 عصر
با سلام
من وقتی میخوام به SQL SERVER وصل بشم موقع اجرا تو فایلهای vcl
خودش خطا میگیره

Mah6447
یک شنبه 20 آبان 1386, 10:26 صبح
با سلام
من وقتی میخوام به SQL SERVER وصل بشم موقع اجرا تو فایلهای vcl
خودش خطا میگیره

من هم همین مشکل را دارم !!!

davoodmz
شنبه 26 آبان 1386, 12:09 عصر
با سلام خدمت شما

برای اتصال به بانکهای ms sql فایل php.ini.template را باز کرده و extension=php_mssql.dll را پیدا کرده و ; آن را بردارید تا این خط فعال شود لازم به ذکر است اگر از host استفاده میکنید فایل php.ini را باز کنید .
delphi for php را یک بار reset کنید البته میتوانید این فایل را با خود delphi for php باز کنید
با تشکر
داود

davoodmz
چهارشنبه 19 دی 1386, 07:55 صبح
با سلام
دوستان یک مشکلی هست وقتی که با DELPHI FOR PHP با SQL 2005 ارتباط برقرار میکنی همه چیز درست است نمایش رکوردها در گرید و فرم ها و ... ولی نمیتوان رکوردی اضافه و ذخیره نمود خطای 207 SQL را میدهد . لطفاً راهنمایی فرمائید. با تشکر -داود

Application raised an exception class ADODB_Exception with message 'mssql error: [207: Invalid column name 'ADRES'.] in EXECUTE("INSERT INTO person ( "ID", "SEX", "NAME", "LAST_NAME", "EMAIL", "BDATE", "TEL", "PASS", "COUNTRY", "CITY", "ADRES" ) VALUES ( 0, '', '222', '2222', '', '', 0, '', '', '', '' )")
'
Callstack #0 File: D:\Delphi for PHP Projects\db_personal.php Line: 151
|_Callstack #1 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\classes.inc.php Line: 1697
|_Callstack #2 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\classes.inc.php Line: 1744
|_Callstack #3 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\classes.inc.php Line: 1410
|_Callstack #4 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\stdctrls.inc.php Line: 3439
|_Callstack #5 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\classes.inc.php Line: 1306
|_Callstack #6 File: D:\Delphi for PHP Projects\db_personal.php Line: 104
|_Callstack #7 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\db.inc.php Line: 1405
|_Callstack #8 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\db.inc.php Line: 816
|_Callstack #9 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\dbtables.inc.php Line: 882
|_Callstack #10 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\adodb\adodb.inc.php Line: 1834
|_Callstack #11 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\adodb\adodb.inc.php Line: 882
|_Callstack #12 File: D:\Program Files\CodeGear\Delphi for PHP\1.0\vcl\adodb\adodb.inc.php Line: 907

davoodmz
دوشنبه 07 مرداد 1387, 08:07 صبح
نسخه جديد Delphi for php
نسخه جديد با عنوان Delphi for PHP 2.0 كه با امكانات بسيار قويتر از نسخه قبلي يعني نسخه 1 با update 2 مي باشد و كار كردن با آن راحت تر مي باشد.
دوستان اگر كسي با اين برنامه كار كرده و يا دوست دارد كار كند دعوت ميشود به اين تايپيك سري بزنند.
لينك http://www.codegear.com/products/delphi/php اطلاعات بيشتر به شما ارائه ميدهد
با تشكر
داود

مهدی کرامتی
دوشنبه 07 مرداد 1387, 09:40 صبح
در ضمن، Delphi for PHP صرفا یک IDE برای کار کردن با PHP نیست، بلکه Framework خودش رو برای کار کردن با PHP داره (معروف به VCL for PHP).

sanaty1
دوشنبه 07 مرداد 1387, 11:00 صبح
سلام. میخوام یه برنامه فروشگاه با دلفی و پایگاه داده sql server بنویسم تو عملیات insert ,delete,sabt , va update مشکل دارم اگه میشه کمکم کنین

davoodmz
دوشنبه 14 مرداد 1387, 09:08 صبح
با سلام
منظور برنامه فروشگاه تحت وب يا خير ؟
اگر تحت وب : با دلفي دات نت يا زبانهاي ديگر
اگر خير : رجوع كنيد به قسمت http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=19 و با يك جستجو جواب خود را خواهيد گرفت
باتشكر
داود

gbg
سه شنبه 29 مرداد 1387, 01:11 صبح
من با این زبان کار کردم و یک وب سایت هم طراحی کردم
ولی فکر میکنم هنوز زوده برای کار کردن با D4P چون مشکلات زیادی داره
من فعلا php نویسی سنتی رو ترجیح میدم چون دست آدم باز تره
تو d4p علاوه بر بعضی اشکالات بعضی جاها آدم رو تو تنگنا قرار میده

neo_matrix
شنبه 06 مهر 1387, 14:38 عصر
سلام
من يك سوال از شما كه با D4PHP كار كردين دارم. مي تونيد به من بگيد كه مزيت هاي اين برنامه نسبت به دريموور چيه؟

foe007
پنج شنبه 09 آبان 1387, 15:53 عصر
با سلام
دوستان بالاخره مشکل فارسی در این برنامه حل شد یا خیر؟

hscomp2002
دوشنبه 23 دی 1387, 20:17 عصر
در ورژن 2 این نرم افزار مشکل فارسی نویسی کاملا حل شده و همینطور یک مثال برای برقراری ارتباط با ms sql دارم که ملاحظه کنید

mssql_pconnect($host,$user,$pass) ;
mssql_select_db('dbname');
$q='select * from table;';
$res = mssql_query($q);
while($row = mssql_fetch_array($res))
{
$this->ComboBox1->AddItem($row[0]);
}
:لبخندساده:

aligilani1986
پنج شنبه 26 دی 1387, 22:59 عصر
سلام
من يك سوال از شما كه با D4PHP كار كردين دارم. مي تونيد به من بگيد كه مزيت هاي اين برنامه نسبت به دريموور چيه؟

من با اجازتون جواب ميد ، هيچي .

اگه delphi 4 php 2 رو ميخواهيد از اين لينك تورنت استفاده كنيد.

mohammad2700
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 18:09 عصر
من نسخه دو رو دانلود كردم ولي باز هم تو فارسي نويسي مشكل داره

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 13:16 عصر
سلام. منظور از اینکه D4P یک فریم وورک هست اینه که وقتی میخوام هاست بگیرم سوال کنم که فریم وورک D4P رو پشتیبانی می کنه یا نه؟

میشه اونو با asp.net مقایسه کرد؟

dkhatibi
شنبه 09 بهمن 1389, 19:07 عصر
برای نصب به پیش نیازی هم احتیاج داره.
من مقدماتشو نصب کردم. اما نمی تونم ران ککنم.
تقریبا نیمه هنگ می مونه.
اگه ممکنه سورس نوشته شده در دموی اول هم بگذارید.