PDA

View Full Version : کامپوننت ocx dll

taghanak
چهارشنبه 25 مهر 1386, 10:57 صبح
سلام
از برنامه نویس های محترم خواهش می کنم برای من درباره ی کامپوننت ها و فایل های ocxوdllتوضیح بدن لطفا اگر میتونید کمک کنید مسئله حیاطی هستش

taghanak
چهارشنبه 25 مهر 1386, 15:16 عصر
آقا تو این سایت به این بزرگی هیچ با مرامی نیست جواب ما را بده یا منبعی معرفی کنه:ناراحت:

jafar_ho
چهارشنبه 25 مهر 1386, 16:29 عصر
به نام الله
سلام
چرا ناراحت شدی آقا
این فایل هایی که شما از اون صحبت کردید در vb به ساخت برنامه خیلی کمک می کنند .
شما با فشردن کلیدهای ctrl+t پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که مجموعه ای از اشیاء یا همان کامپاننت هایی را نمایش می دهد که در واقع همین فایل های dll یا ocx که این کامپاننت ها با اضافه شدن به فرم هر کدام کاری انجام می دهند .
مثل اشیاء موجود درtoolbar خود vb . اگر باز نیاز به توضیح است بنده در خدمتم .

taghanak
پنج شنبه 26 مهر 1386, 18:31 عصر
خوبه تو این سایت یکی بگه دارم خفه میشم
به جای این که کمکش کنید پاتونا رو گلوش فشار میدید

ebrahimhoze
شنبه 28 مهر 1386, 07:36 صبح
مسلمون صبرت کجا رفته اگه 2 نفر مثل من و تو بی صبر پیدا بشه تاپیک غوغا میشه
از dll و ocx برای این استفاده میشه که در برنامه کدهای کمتری استفاده بشه و سرعت نرم افزار را بیشتر میکند
چنانچه از یک dll در برنامه خودتون استفاده کنین برنامه فقط در موارد نیاز به dll رجوع میکنه مثل فراخوانی توابع api
استفاده ocx هم به خاطر این هستش که مثلا شما نیاز به یک دکمه دارید که دارای خصوصیاتی باشد که شما برای آن تنظیم میکنید چنانچه بخواهید در یک برنامه از 100 دکمه استفاده کنید باید 100 بار یک دکمه را تنظیم کنید با به صورت دلخواه خود در بیاورید در اینجا شما با ساخت یک ocx که شامل دکمه مورد نظر خودتون باشه این کار رو برای خودتون راحت میکنین دیگه نیاز به طراحی برای دونه دونه دکمه ها نیست

این توضیح عامیانه اگه خواستید توضیح کاملشو بزارم پیغام بده

MMR_1344
شنبه 28 مهر 1386, 11:43 صبح
دوست عزیز اگر لطف کنی و توضیحات کاملش رو بذاری ممنون میشم