PDA

View Full Version : امتحان الکترونیکی مانند MCSE

hamedgh
چهارشنبه 25 مهر 1386, 15:20 عصر
سلام
من می خواهم یک پروژه امتحان الکترونیکی تحت وب مثل امتحان های مایکروسافت MSCE ینویسیم
ولی برای طراحی ان چند سوال دارم
1 – از چه تکنولوژی استفاده کنم حتی نوع اتصال به بانک که چه مدلی وصل شوم که سرور از بین نرود چون تعداد نفرات زیاد و درخواست ها هم زیادتر
2 - حالا فرض کنیم امتحان شروع شده اگر اتصال ان شخص با اینترنت به هر دلیلی قطع شود تکلیف وقت امتحانش که دارد محاسبه می شود چه می شود و سوال های که جواب داده چه کار کنیم که اگر ارتباطش قطع شد زمان برایش متوقف شود و اگر دوباره وصل بتواند بدون هیچ مشکلی به ادامه امتحان بپردازد البته یک وقت کلی هم هست اگر ان تمام شود دیگر نمی شود کاری کرد
3- میحث سوم و اصلی کار امنیت ان است
اگر پیشنهادی ها یا نظری یا سایت آموزشی می شناسید یا سورس البته برای قسمتی از ان اماده دارید
اگر کمکی کنید ممنون می شوم البته من این را تحت ویندوز نوشتم وکار می کند برای تحت وب مقداری وضع فرق می کند من نسخه ویندوزی ان را با C# نوشتم البته برای تحت وب می خواهم از
ASP.NET With C# استفاد ه کنم اگر نظری هم در این رابطه دارید بگذارید خیلی به کمک فکری شما عزیزان نیاز دارم

hamedgh
چهارشنبه 25 مهر 1386, 18:50 عصر
سلا م گفتیم سایت برنامه نویسی این همه متخصص یکی جواب ما را نداد
بابا جواب بدین بخدا می رین بهشت

ali_yousefian19
چهارشنبه 25 مهر 1386, 21:52 عصر
لطفا پروفشنالها کمک کنن ، ممکنه سوال بقیه رفقا هم باشه .منم منتظرم

hamed_bostan
پنج شنبه 26 مهر 1386, 01:08 صبح
من سامانه ازمون الکترونیک فنی حرفه ای یزد رو طراحی و پیاده سازی کردم . اینسامانه تست و تست پویا رو پشتیبانی میکنه . در رابطه با کاربرانت که زیاد هستن بهتره از دیتابیس به جای sesssion استفاده کنی وثلا من خودم یه جدول user_log گرفتم و ورود و خروج کاربرا و فعالیت هاشون رو توی اون لاگ کردم که واسه گزارش گیری خیلی به دردبخوره مخصوصا چون ازمونهای این سازمان به صورت پراکنده و زماندار برگذار میشد و اینطوری حتی سابقه امتحان کاربرم واسه مامشخص بود .

بابت روش اتصال از جهت امنیت من راه ساده رو انتخاب کزدم و از ssl استفاده کردم اگه می خوای میتونی بابتش جستجو کنی تو همین بخش تاپیک زیاده توی codeproject هم همینطور
ضمنا نرم افزار من کلا وب بیس هست و ویندوزی نیست . یه بانک سوال خفن داریم که به طرق مختلف و با روش های random و یا بودجه بندی میشه از اونها سوال طرح کرد و سوالات هم در ساختار random میشن تا جای هیچ تقلب و پارتی بازی ای باقی نمونه . واسه مد زمان timer اطلس استفاده شده و لی تو نرم افزار من اخر زمان تعیین شده یا بر حسب فشردن کلید اتمام توسط کاربر ازمون تموم میشه اما اگه وسط کار کاربر بره جواب های داده شده از بین می ره اما شما میتونی با قابلیت autoPostBack این رو هم کنترل کنی ولی process سیستمت خیلی بالا میره اما خوب میشه .

سوال دیگه ای هم داشتی من در خدمتتم . امژدوارم بتونم کمکی بکنم.
یا حق

rtech
جمعه 27 مهر 1386, 12:08 عصر
حامد جان اگر میشه کمی در مورد انتخاب رندوم سوالات توضیح بدید ممنون .

hamedgh
جمعه 27 مهر 1386, 20:19 عصر
منظورت چیه؟؟اینکه چطوری سوالات رندوم انتخاب میشن که اون بسته به الگوریتم امتحان داره
من خودم سولات سطح بندی کردم و به شکل رندم سولات را می خواندم مثلا موقع طراحی سوال طراح فقط می گفت این امتحان از چه سطح های و هرکدام چند سوال داشته باشد ان موقع برای هر کس رندم سوالاتی در هر چند سطح داده برایش انتخاب می شد

hamedgh
جمعه 27 مهر 1386, 21:08 عصر
امتحانم را می خواهم با استفاده از Xml ها بنویسیم یعنی با دیتا بیس کار نکنم

m.hamidreza
جمعه 27 مهر 1386, 21:17 عصر
2 - حالا فرض کنیم امتحان شروع شده اگر اتصال ان شخص با اینترنت به هر دلیلی قطع شود تکلیف وقت امتحانش که دارد محاسبه می شود چه می شود و سوال های که جواب داده چه کار کنیم که اگر ارتباطش قطع شد زمان برایش متوقف شود و اگر دوباره وصل بتواند بدون هیچ مشکلی به ادامه امتحان بپردازد البته یک وقت کلی هم هست اگر ان تمام شود دیگر نمی شود کاری کرد

برای این چه راهکاری دارین ؟

سوال دیگه ای هم داشتی من در خدمتتم . امژدوارم بتونم کمکی بکنم

حامد جان راجع به طراحی دیتابیست هم یه توضیح مختصر میدی ؟

hamed_bostan
شنبه 28 مهر 1386, 02:00 صبح
بابت رندم بودن سوالات باید بگم که من چند تا پارامتر رو لحاظ میکنم: 1- بودجه بندی که از چه بخشایی سوال چند تا بیاد 2- درجه سختی سوالات به صورت درصدی چقدر باشه ثلا 10 درصد سخت 50 درصد متوسط و بقیه ساده . لازمه بگم سوالات توی بانک که تعریف میشن درجه سختیشونم مشخص میشه توسط طراح سوال
سوالات رو در زمان select با این پارامترا فیلتر و با NewID خود tsql به صورت رندم نشون میدم واسه همین سوالات رندم انتخاب و بعدا هم اگه بخوام رندم نشون داده میشن

بانکم هم sqlserver هست وخوب ساختار خودشو داره چیشو بهت بگم . بگو کجا میلنگی بهت بگم

ضمنا با xml کارایی سیستمت بعد از اینکه هجو سوالاتت رفت بالا و بعد همم کارنامه ها خورد و ... بد جور میاره پایین ولی خوب خود دانی

hamedgh
شنبه 28 مهر 1386, 16:15 عصر
من دربرنامه که تحت ویندوز نوشتم تقریبا الگوریتم بودجه بندی سوالات همین است ولی دست طراح سوال هم باز هر طور می خواهد بودجه بندی کند و بانک ان هم sqlserver است ولی من می خواستم تحت وب چون درخواست ها برای سوال زیاد است کمتر از بانک استفاده کنم و به جای ان موقع امتحان از Xml استفاده کنم ولی نمی دونم کارایی چقدر تاثیر دارد بانک بهتر است یا ایکس ام ال

hamedgh
شنبه 28 مهر 1386, 16:17 عصر
اگر مطلبی راجع به کارایی دسترسی به بانک را دارید لطفا راهنمایی کنید

m.hamidreza
شنبه 28 مهر 1386, 16:25 عصر
بانکم هم sqlserver هست وخوب ساختار خودشو داره چیشو بهت بگم . بگو کجا میلنگی بهت بگم

راجع به جداولش و طراحی db منظورم بود !
اگه این امتحان هر دو هفته یه بار بخواد برگزار شه و سیلابس هر امتحان هم متغیر باشه و هر test مثلا حدود 200 تا هم سوال داشته باشه دیتابیسش چه جوری بهینه تره ؟

hamed_bostan
شنبه 28 مهر 1386, 17:02 عصر
بهتره شما یه چیزی به نام سری سوال و یه چیزی به نام ازمون اشته باشی که هر ازمون میتونه چند تا سری سوال داشته باشه . هر سری سوال هم که قاعدتا چند تا سوال مثلا 200 تا داره .

EXAM>QUESTIN_SERIAL>QUESTION>

جدول question هم که یه تعداد جواب داره:

QUESTION>ANSWER

یه سری هم کاربر داری:

USERS

که User ها میتونن به یه ازمون یا به یه سری سوال خاص نسبت داده بشن . درج نتیجه و محاسباتشم که میدونی . دیتابیسش خیلی پیچیده نیست البته من سلسله مراتبی کار کردم نه UML

mahdi_negahi
دوشنبه 21 آبان 1386, 17:04 عصر
حامد جون درباره وقت امتحان میشه توضیح بدهی

hamedgh
سه شنبه 13 آذر 1386, 16:47 عصر
حامد جان اگر در مورد وقت امتحان توضیح بدهی که چطوری کنترل می کنی ممنون می شوم
من می خواهم اگر وقتش تمام شد به صفحه جدید برود
با جاوا یک چیزهای نوشتم می خواستم ببینم نظر شما چیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر دیگر دوستان هم در این مورد کاری انجام دادن ممنوم می شوم از نظراتشان بهره مند شویم

در ضمن وقت امتحان از بانک خوانده می شود