PDA

View Full Version : ایجاد وفقه در کد نویسی VB

mostafa-sohrablou
چهارشنبه 25 مهر 1386, 17:12 عصر
سلام
یه برنامه دارم می نویسم که در اون یه برنامه دیگر را فعال می کنم و از طریق کد VB می خوام کارهای را در آن برنامه انجام بدهم با فرمان appactivate و sendkeys ولی مشکلی که دارم اینکه سرعت برنامه VB بیشتر از برنامه فرعی است و جلو جلو می ره و برنامه فرعی کلی از کارهای که گفته بودم را انجام نداده است چه کار کنم
با تشکر

Mbt925
پنج شنبه 26 مهر 1386, 14:25 عصر
برای وقفه میتونی از تابع Sleep استفاده کنی.

که آرگومان ورودیش میلی ثانیه هست، مثلا برای 1 ثانیه وقفه : (Sleep(1000

البته این تابع یه تابع Api هست که فقط کافیه بالای کد برنامتون Declare اش کنین.

mostafa-sohrablou
شنبه 28 مهر 1386, 08:04 صبح
از همه دوستان متشکرم که به بنده حقیر کمک می کنید.
با استفاده از حلقه DO نمی شود چون برنامه خود مشغول اجرای حلقه می شود و این خود یک مشکلی دیگر است.
ولی در مورد sleep بنده منظور شما را متوجه نمی شوم . در صورت امکان یک مثال کاملی بزنید متشکر می شوم.
در ضمن برنامه که می خواهم بنویسم، من در شرکت سایپا کار می کنم که برای ثبت مرخصی ها و اضافه کاری ها باید هر روز نزدیک به 500 تا 700 نفر را در سیستم MAIN کارگزینی ثبت کنم بنده برای این که کار باسرعت بیشتری انجام گیرد تمام اضافه کاری ها و مرخصی ها را از طریق یک بانک اطلاعاتی اکسس جمع آوری می کنم و حال می خواهم با استفاده از این ترفند اطلاعات بانک اکسس را یکی یکی بخوانم و به این صورت با فرمان SENDKEYS به سیستم کارگزینی که یک نرم افزار که فکر کنم EXTRA باشد وارد نمایم و دیگر این همه کد پرسنلی را تک تک وارد نکنم.
با تشکر - سهرابلو

mostafa-sohrablou
شنبه 28 مهر 1386, 08:16 صبح
از همه دوستان متشکرم که به بنده حقیر کمک می کنید.
با استفاده از حلقه DO نمی شود چون برنامه خود مشغول اجرای حلقه می شود و این خود یک مشکلی دیگر است.
ولی در مورد sleep بنده منظور شما را متوجه نمی شوم . در صورت امکان یک مثال کاملی بزنید متشکر می شوم.
در ضمن برنامه که می خواهم بنویسم، من در شرکت سایپا کار می کنم که برای ثبت مرخصی ها و اضافه کاری ها باید هر روز نزدیک به 500 تا 700 نفر را در سیستم MAIN کارگزینی ثبت کنم بنده برای این که کار باسرعت بیشتری انجام گیرد تمام اضافه کاری ها و مرخصی ها را از طریق یک بانک اطلاعاتی اکسس جمع آوری می کنم و حال می خواهم با استفاده از این ترفند اطلاعات بانک اکسس را یکی یکی بخوانم و به این صورت با فرمان SENDKEYS به سیستم کارگزینی که یک نرم افزار که فکر کنم EXTRA باشد وارد نمایم و دیگر این همه کد پرسنلی را تک تک وارد نکنم.
با تشکر - سهرابلو