PDA

View Full Version : sessionیاcookie؟

h.alizadeh
پنج شنبه 26 مهر 1386, 16:06 عصر
سلام

برای نگهداشتن نام کاربری بعد از لوگین بهتره از چی استفاده کنم؟؟ sessionیاcookie؟؟کدوم بهتره؟

من می خوام که هروقت کاربر لوگین کرد نام کاربریش رو در صفحات مختلف بالای صفحه ببینه و اگه تمامی صفحات سایت رو بست ،بار دیگه که وارد شد دوباره لوگین کنه.

خب برای اینکار بهتره از چی استفاده کنم؟
اگه کوکی آیا با تاریخ انقضا باشه؟ ینی کوکی دائمی درست کنم؟

shahab_ksh
پنج شنبه 26 مهر 1386, 17:07 عصر
انتخاب با شماست
اگه بازدیدکننده کوکی رو غیر فعال کرده باشه استفاده از کوکی ناکارامد میشه
اگه از Session استفاده کنید مدت زیادی دووم نداره

شاید راه حل خوب استفاده از هر دو باشه

h.alizadeh
پنج شنبه 26 مهر 1386, 20:05 عصر
شاید راه حل خوب استفاده از هر دو باشه
چطوری؟
میشه بیشتر توضیح بدید.

من برا کاربر محدودیت دارم اگه کاربری نام کاربری و رمز عبور نداشته باشه اصلا نمیتونه به هیچ صفحه ای وارد بشه و در هر صفحه چک میشه ....

خب من اگه از کوکی استفاده کنم باید کوکی دائمی تعریف کنم یا کوکی موقتی؟؟؟؟
باتوجه به توضیحاتی که در پست 1 دادم.

hamedgh
جمعه 27 مهر 1386, 21:11 عصر
اگر با asp.net با می خاهی اینکار را انجام دهی که کاری ندارد خودش انجام می دهد لازم نیست شما کاری انجام دهی با استفاده از سیستم MemberShip و Rolemanegment خود ش اینکار را مثل اب خوردن انحام می دهد

m.hamidreza
جمعه 27 مهر 1386, 21:37 عصر
اگه بازدیدکننده کوکی رو غیر فعال کرده باشه استفاده از کوکی ناکارامد میشه

اگه کاربر Cookie رو غیر فعال کنه عملا Session هم دیگه کاربردی نداره ! فرقی نمیکنه ...
اگه اشتباه فکر میکنم بگین ....
جدای ازاین میتونی قبلش چک کنی ببینی browser کاربر اجازه ذخیره Cookie رو میده یا نه اگه نداد بهش پیغام بدی که فعالش کنه ...

لازم نیست شما کاری انجام دهی با استفاده از سیستم MemberShip و Rolemanegment خود ش اینکار را مثل اب خوردن انحام می دهد
مشکلات این object ها رو هم در نظر بگیرین ... error های بیخود ! کدنویسی خیلی بهتره !

hamed_bostan
شنبه 28 مهر 1386, 02:05 صبح
پسر گلم از دیتابیس استفاده کن . مثالی که توی تاپیک امار کاربران انلاینه خیلی کامل این رو توضیح داده دردسر coockie و session و .. هم نداری
البته به نظر من

h.alizadeh
یک شنبه 29 مهر 1386, 00:55 صبح
پسر گلم از دیتابیس استفاده کن . مثالی که توی تاپیک امار کاربران انلاینه خیلی کامل این رو توضیح داده دردسر coockie و session و .. هم نداری
البته به نظر من
میشه لینک تایپیک رو برام بزارید
سرچ کردم نتونستم پیدا کنم

ممنون

h.alizadeh
یک شنبه 29 مهر 1386, 23:08 عصر
سلام،

من از کوکی استفاده کردم حالا اگه کاربری بدون اینکه لوگین کنه صفحه ای از سایت رو که حتما باید لوگین کرده باشه رو باز کنه(صفحه ای که در اون در پیج لود مقدار کوکی درخواست میشه) این پیام خطا رو بهش میده:
Object reference not set to an instance of an object.

برای جلوگیری از نمایش خطا می خوام که به صفحه ی لوگین ریدایرکت کنم اما بازم نمیشه و همین پیام خطا رو میده، چطوری جلوی نمایش این پیام خطا رو بگیریم؟

JackJumper.Net
جمعه 18 آبان 1386, 00:10 صبح
جواب کوکیه است
نه سسیون نه تنظیمات دیگه

hamed_bostan
جمعه 18 آبان 1386, 09:56 صبح
روشی که من عموما خودم استفاده میکنم sessionID رو که به هر حال در سیستم به وجود میا د رو با تاریخ و کد کاربر میزنم تو دیتابیس . تا مادامی که کاربر بروزر رو نبسته کد کاربریشو با استفاده از sessionid و زمان به دست میارم وقتی هم بروزر رو بست sessioid عوض میشه و مجبوره دوباره login کنه . چشش دراد میخواد بروزر رو نبنده :لبخند:

sessionID به هر حال به وجود میاد چه شما از session استفاده کنی یا نکنی پس مصرف حافظه و این دردسرار رو نداری . اگر من جایی دارم اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنن چون منم اینا رو تجربی یاد گرفتم و از مطالبی که قبلا دیدم .
ضمنا یه نصیحت بهت بکنم با اینکه membership و ... خیلی طرفدارمداره از من میشنوی بی خیالش شو . پدرتو در میاره . کد بنویسی خیلی کنترل کارا دست خودت و راحت تره
یا حق

sheida
جمعه 18 آبان 1386, 10:17 صبح
آقای بستان میشه این کاری که شما با sessionid انجام میدید رو با یه مثال توضیح بدید
بازم از لطف شما ممنون

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 16:36 عصر
مشکلات این object ها رو هم در نظر بگیرین ... error های بیخود ! کدنویسی خیلی بهتره !چه مشکلی مگر حالت ویزارد می خواهی انجام دهی خودش کدش را می نویسد مگر نمی توانی خودت کد این را بنویسی حتی شما می توانی کلاس ان را انطوری که می خواهی
تغییر دهی در کل استفاده از ایده و تفکر جالبی است که ان پیاده سازی است اگر با ان مشکلی داری می توانی خودت یکی مثل ان را بسازی مانند همان الگوریتم

خود کلاس های MemberShip و . . . از کوکی و چک کردن در دیتابیس ان کار راانجام میدهد
برای هر درخواست به صفحه اجازه عبور را از دیتا بیس چک می کند که ایا امکان دیدن صفحه را دارد یا نه
نظر من استفاده از از امکانات خود asp.net است حد اقل بروید ببینید ان اینکار چطوری انجام میدهد خودتان شبیه سازی کنید به خدا قبلا ان ها روی این مسائل کلی فکر کردن نمی شود راه رفته را دوباره رفت

m.hamidreza
جمعه 18 آبان 1386, 17:06 عصر
حد اقل بروید ببینید ان اینکار چطوری انجام میدهد خودتان شبیه سازی کنید به خدا قبلا ان ها روی این مسائل کلی فکر کردن نمی شود راه رفته را دوباره رفت
چشم مهندس جون ! نمیریم اون راه رو که ! تو همون طراحی دیتابیس ازش ایده میگیریم !
درسته فکر کردن ولی کامل فکر نکردن ! من به error زیاد خوردم . رو local کار میکرد رو هاست error میداد و ... به error خوردن بد نیست ولی یه error هایی میداد که هیچ حرکتی اعم از نمایشی ، غیر نمایشی ، مارپیچ ، انتحاری و ... نمیشد بکنی ! :گیج:

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 17:11 عصر
من به error زیاد خوردم . رو local کار میکرد رو هاست error میداد و ... به error خوردن بد نیست ولی یه error هایی میداد که هیچ حرکتی اعم از نمایشی ، غیر نمایشی ، مارپیچ ، انتحاری و ... نمیشد بکنی !شرمنده اگر چند تا از ان error ها رو برام بفرستی ممنون میشم حد اقل تجربه ما هم زیاد میشود

m.hamidreza
جمعه 18 آبان 1386, 17:17 عصر
شرمنده اگر چند تا از ان error ها رو برام بفرستی ممنون میشم حد اقل تجربه ما هم زیاد میشود
من اصلا نسلشو از رو سیستمم منقرض کردم ! :چشمک: ولی این یه دونه هست :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70192

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 17:30 عصر
جواب سولات را دادم ولی این مشکل ربطی به Authentication ندارد شرمنده ها ولی تقریبا مشکل از خودت بود

programmable
جمعه 18 آبان 1386, 17:32 عصر
من هم با فرمایش دوستمون آقای hamedgh موافقم . هنوز هم برای من سواله که آیا یک تیم کاملا حرفه ای که محصولی این چنینی رو ساختند اندازه ما بلد نبودند ! من خیلی کوچکتر از اون حدم که خودم رو برنامه نویس بدونم ، من فعلا اینجا از حضور اساتید کسب فیض میکنم و دو سه تا پروژه ای هم که انجام دادم خیلی کوچیک بوده ولی واقعا علت این که دوستان میگن مثلا از Membership پیشفرض استفاده نکن و خودت کد بنویس رو واقعا نمی فهمم چیه؟!
آیا این سفارش از روی اخلاق ایرونیمونه ! که یه همچین قدرت و تکنولوژی رو زیر سوال بردن با این بهونه خیلی زشته ولی اگه ایراد موجه و به اثبات رسیده ای هست دوستان لطف کنن بگن ما هم دیگه سراغش نریم !

ممنون

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 17:43 عصر
مشکل بیشتر دوستان این است که با این کنترل مانند حالت ویزارد کار می کنند نمی روند کد نویسی ان را درک کنند ولی چیز سختی نیست
ان فقط هر کاری که می کند در دیتا بیس ذخیره می کند حتی برای هر درخواست از صفحه در دیتا بیس چک می کند تمام توابع ان یک کانکشن به دیتا بیس است و
خودش با استفاده از معماری سه لایه این را پیاده سازی کرده اگر ازش استاندارد استفاده شود قدرت عالی به سایتتان می دهد
اگر error دوستان ازش می شناسند بگویند با کمک هم حلش می کنیم

m.hamidreza
جمعه 18 آبان 1386, 18:00 عصر
جواب سولات را دادم ولی این مشکل ربطی به Authentication ندارد شرمنده ها ولی تقریبا مشکل از خودت بود
مهندس بهروز عزیز جواب داده بودن و من اون تاپیک رو تایید کرده بودم پس به جواب رسیده بود . . . من شاید پوشه عکس هام 4GB باشه نمیتونم تو هر پوشه ی user اون پوشه رو بذارم که ! شما پست مهندس بهروز رو یه بار دیگه بخون ...

من هم با فرمایش دوستمون آقای hamedgh موافقم . هنوز هم برای من سواله که آیا یک تیم کاملا حرفه ای که محصولی این چنینی رو ساختند اندازه ما بلد نبودند !
کسی این حرف رو نزد ! بحث سر Error Handling این کنترل هاست ...

آیا این سفارش از روی اخلاق ایرونیمونه ! که یه همچین قدرت و تکنولوژی رو زیر سوال بردن

ای بابا کی زیر سوال برد ! من گفتم خیلی خوب نیست ! شما استفاده کن ... چه ربطی به اخلاق ایرانی داره آخه ! :لبخندساده: شما یه سرچ تو این forum های غیر ایرانی بکن ببین چقدر راجع به این کنترل ها سوال شده ! کسی نگفته بده ... گفتم سوال شده ! حالا همین وقت رو شما بزار خودت کد بنویس .... بعد هم کدنویسی سلیقه ایه ! شما این تاپیک هم ببین :
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=418628&postcount=6
بحث همه ی تاپیک هارو عوض کردیم اگه میخواین باقیه دوستان هم نظر بدن بهتره یه تاپیک جدا در مورد تجربیات استفاده از این کنترل ها ایجاد کنین تا اونجا به یه جمع بندی برسیم !

hamed_bostan
جمعه 18 آبان 1386, 18:11 عصر
نوشته شده توسط hamedgh http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=418638#post418638)
شرمنده اگر چند تا از ان error ها رو برام بفرستی ممنون میشم حد اقل تجربه ما هم زیاد میشود
حامد جان فقط همین رو بهت بسنده کنم که من حدود یک ماه تمام با membership مشکل داشتم رو لوکال توپ کار میکرد روی هاست دهن سرویس میکرد تا اخرشم اینجا مطرح کردم و بعد از کلی سر و کله معلوم شد memebrship دات نت 2 با collation توی sql واسه فارسی سازگاری نداره و ...
یه بگ ساده یک ماه پدرم رو در اورد اخرشم از کد نویسی استفاده کردم . شاید خیلی از دوستان این روش ها رو می پسندن ولی من خودم به نوبه خود استفاده نمی کنم . خود دانی

ضمنا به این کشف جرم مدیر بخش عزیزمون هم یه نگاه بندازی یه چیزایی دستت میاد:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=352660&postcount=6

hamedgh
جمعه 18 آبان 1386, 18:19 عصر
هندس بهروز عزیز جواب داده بودن و من اون تاپیک رو تایید کرده بودم پس به جواب رسیده بود . . . من شاید پوشه عکس هام 4GB باشه نمیتونم تو هر پوشه ی user اون پوشه رو بذارم که ! شما پست مهندس بهروز رو یه بار دیگه بخون ...من نگفتم برای هر یوزر این کار را بکن گفتم برای هر role در ضمن اگر یه پوشه خاصی داری
می توانی از روش مهندس بهروز استفاده کنی

م اگه میخواین باقیه دوستان هم نظر بدن بهتره یه تاپیک جدا در مورد تجربیات استفاده از این کنترل ها ایجاد کنین تا اونجا به یه جمع بندی برسیم !مشکلی نداره یه تاپیک دیگر درست کنیم من چون یه این نیاز دارم از تجربیات هم استفاده کنیم