PDA

View Full Version : کانکشن استرینگ جهت sql 2000

programmable
یک شنبه 29 مهر 1386, 01:36 صبح
سلام
دیتا بیسم رو که اسمش ASPNetdb هست(برای Forms authentication ) و با sql2000 کار شده رو در پوشه ی App_Data در هاست بالا گذاری کردم . حالا کانکن استرینگ localsqlprovider رو در وب کانفیگ چی قرار بدم؟

راستی من هنوز فرق بین اینکه دیتابیس (فایل mdf , log) رو در پوشه App_Data قرار بدیم یا اینکه اونو با استفاده از اینترپرایز منیجر به به هاست منتقل کنیم رو نفهمیدم! مهمترین فرقش این بوده که در حالت دوم یک دیتابیس به تعداد دیتابیس های هاستمون اضافه میشه ولی در حالت اول نه! یکی از دوستان میگفت فرقی نداره! ولی لطفا تفاوت تنظیمات در استفاده از این دو حالت رو توضیح بدید.

ممنون

smirabolg
یک شنبه 29 مهر 1386, 09:13 صبح
سلام
دوست عزیز، از localsqlprovider زمانی استفاده می شه که شما بخواهید برنامتون رو در local تست کنید و زمانی که بخواهید روی هاست راه اندازی کنید باید از دیتابیس خود هاست استفاده کنید (یعنی با استفاده از Enterprise Manager) سپس وارد کنترل پنل هاست بشید و Conection String دیتابیسی که ساختید رو پیدا کنید.
موفق باشید

programmable
یک شنبه 29 مهر 1386, 10:01 صبح
ولی تا اونجایی که من فهمیدم :متفکر: localsqlprovider اسم کانکشن استرینگ پیشفرض در machine.config هست که AspNetsqlMembershipProvider و AspNetSqlRoleProvider و ... به طور پیشفرض برای اتصال به بانک اطلاعاتی ASPNetdb (که برای استفاده از سیستم Forms Authentication در اختیار ماقرار گرفته توسط دات نت 2 ) بکار میره!!

ما میتونیم این رو تغییر بدیم تا برنامه ی ما برای تأمین امنیت از دیتابیس مورد نظر ما استفاده کنه ! حالا من اومدم دیتابیسی رو ساختم و در سیستم خودم اونو معرفی کردم به برنامه ، روی هاست نتونستم با استفاده از اینترپرایز منیجر روی دیتابیس هاست پیاده کنم ، پرسیدم دوستان گفتن میشه دیتابیس رو با فایل منیجر در پوشه App_Data کپی کنی و بعدش کانکشن استرینگ رو طوری تغییر بدی که به اون اشاره کنی! این جاشو بلد نیستم!