PDA

View Full Version : استفاده از componet adodc

r0ot$harp
یک شنبه 29 مهر 1386, 19:52 عصر
سلام بچه ها خوبین
من می خوام به وسیله ی adodb یک دیتابیس راه بندازه که به تونی یه سری اطلاعات در داخل یه سری از فیلد هاش داخل کنیم یعنی insert into ولی من وقتی از این دستور استفاده می کنم انجام داده نمی شود ممنون می شم کمکم کنید مرسی

ali_habibi1384
یک شنبه 29 مهر 1386, 20:02 عصر
خب شما واسه اینکار ابتدا باید محل پایگاه داده هاتون رو مشخص کنید که اونهم از قسمت custom هستش و پس از اون با دستوراتی مثل adodc1.recordset.addnew برای ایجاد خانه خالی در جدول ، adodc1.recordset.update برای بروز رسانی ،adodc1.recordset.delete برای حذف رکورد استفاده کنید. اگر توضیحات بیشتری لازم داشتید با من تماس بگیرید : 09354472990

r0ot$harp
یک شنبه 29 مهر 1386, 20:27 عصر
ممنون از جوابتون ولی من اینو می دونستم ولی کار نمی کنه اگه می تونید یه پروژه ای از این نوع برنامه بدین ممنون

ebrahimhoze
یک شنبه 29 مهر 1386, 21:02 عصر
برای اینکه زودتر به جواب برسی پروژه خودتو بزار تا مشکلشو حل کنیم

r0ot$harp
یک شنبه 29 مهر 1386, 21:10 عصر
این برنامه ی من ممنون می شم مشکلم و حل کنید .

اوبالیت به بو
یک شنبه 29 مهر 1386, 21:38 عصر
اول از همه TextBox شما به ADODC وصل نیست. پس اول باید وصلش کنید.
ساده ترین راه اینه که باید Data Source رو به Adodc و DataFiled رو به فیلد مورد نظرت ول بکنی.
تویه دکمه Insert بنویسی:

Adodc.Recordset.AddNew
اگه از این روش بری راحت تره.
دوما شما متغیر A رو اصلا تعریف نکردی.ولی برای اون روش خودت باید تویه ماژول بنویسی:

Public B As ADODB.Recordset
Public A As ADODB.Connection

بعدش آدرس بانک رو باید توسط متغیر A به Adodc وصل کنی.
فیلدها رو هم باید توسط متغیر B به TextBox وصل کنی.

اوبالیت به بو
یک شنبه 29 مهر 1386, 21:44 عصر
ببخشی برنامه بالا یه باگ کوچیک داشت این برنامه رو لطفا دانلود کنید.:چشمک:

ali_habibi1384
یک شنبه 29 مهر 1386, 21:57 عصر
سلام ؛ از من خواسته بودید که یک پروژه در این ضمینه بدم. لطفا بعد از اکسترکت اون پوشه PROG رو در درایو C کپی کنید.مطمئنم که مشکلتون حل میشه
:چشمک:

r0ot$harp
یک شنبه 29 مهر 1386, 22:11 عصر
ممنون از جوابتون
ولی من منظور اینه که وقتی من button را فشار می دهم مقادیر داخل text1 و text2 را در داخل table=admin و filed=user,pass وارد کند . ممنون

ebrahimhoze
یک شنبه 29 مهر 1386, 22:16 عصر
اگه مشکلت حل نشود فقط بگو چیکار کنم

اوبالیت به بو
یک شنبه 29 مهر 1386, 22:30 عصر
خوب منم گفتم که چرا مقادیر Text1 و Text2 وارد بانک نمیشن.چون به هیچ جا وصل نیستن.

r0ot$harp
یک شنبه 29 مهر 1386, 23:07 عصر
ebrahimhoze (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=43979) ممنون از شما
فقط یه سوالی اونم اینکه
1) همین برنامه با استفاده از دستور insert into چگونه است ؟
2) من می خوام داخل فیلد user یکی رو به صورت راندوم انتخاب و در داخل msgbox نشون داده شود چگونه است ؟
3) و چگونه می شود تست کرد اگر همچنین یوزری در داخل فیلد username بود msgbox بده که نمی توانید این یوزرنام را وارد کنی ؟
ممنون از شما

اوبالیت به بو
دوشنبه 30 مهر 1386, 01:47 صبح
راجب سوال 3 باید بگم تا اونجایی که می تونم راهنماییتون کنم باید بگم که شما باید یه متغیر از Boolean تعریف کنی بعد براش شرط بزاری که زمانی LogOn هست اون متغیر True باشه و در این موقع اگه کاربر دیگه ای خواست LogOn کنه پیغام بده و زمانی که False بود اجازه ورود داده بشه.

r0ot$harp
دوشنبه 30 مهر 1386, 16:04 عصر
ممنون از جئابتون ولی سوال من چیزه دیگست اونم اینکه اگر همچنین اسمی در دیتابیس بود پیغام بده که اسم دیگری را استفاده کنند ممنون

r0ot$harp
دوشنبه 30 مهر 1386, 23:24 عصر
سلام بچه ها
کسی نیست جواب سوالات ما رو بده

اوبالیت به بو
سه شنبه 01 آبان 1386, 01:24 صبح
یعنی کار فیلد کلیدی تویه Access رو بیای تویه vb انجام بدی؟؟؟؟