PDA

View Full Version : انتخاب CheckBox و درج Text آن در پایگاه داده

first_squit
دوشنبه 30 مهر 1386, 00:03 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز

من در حال طراحی یک فرم هستم در جایی به این مورد برخورد کردم که کاربر با انتخاب
یک CheckBox تائید کنه که Caption یا Text موجود در جلوی Chechbox در پایگها داده درج بشه

یا به عبارت دیگر متن جلوی ChekBox را در صورت انتخاب کاربر در پایگاه داده درج کنه
اگه امکان داره کد مربوط به این سئوال را بنویسید ...

متشکرم

choobin84
دوشنبه 30 مهر 1386, 07:20 صبح
if(checkBox1.Checked)
{
MessageBox.Show(checkBox1.Text);
}

alireza643
دوشنبه 30 مهر 1386, 08:26 صبح
سلام
یه سوال از شما داشتم:
مگه شما خودتون متن روی checkbox رو پر نمیکند؟ منظورم اینه که خودتون موقع طراحی این متن رو مینویسید و کاربر این متن رو نمیتونه تغییر بده، اگر اینطوری هست فقط مقدار Checked از checkbox رو اگر ذخیره کنید که بهتره، فضای کمتری اشغال میشه و کد هم تمیزتر میشه.
ولی اگر متن رو از کاربر میگیرید که همون کدی که choobin84 عزیز گذاشته رو میتونید استفاده کنید.
موفق باشید.

first_squit
دوشنبه 30 مهر 1386, 08:37 صبح
if(checkBox1.Checked)
{
MessageBox.Show(checkBox1.Text);
}
دوست عزیز این کد درست ولی من می خوام این متن در یک Parameters در دستور SQL درج بشه اگه می شه این کد روبه بنده بدید

first_squit
دوشنبه 30 مهر 1386, 08:39 صبح
سلام
یه سوال از شما داشتم:
مگه شما خودتون متن روی checkbox رو پر نمیکند؟ منظورم اینه که خودتون موقع طراحی این متن رو مینویسید و کاربر این متن رو نمیتونه تغییر بده، اگر اینطوری هست فقط مقدار Checked از checkbox رو اگر ذخیره کنید که بهتره، فضای کمتری اشغال میشه و کد هم تمیزتر میشه.
ولی اگر متن رو از کاربر میگیرید که همون کدی که choobin84 عزیز گذاشته رو میتونید استفاده کنید.
موفق باشید.
دوست عزیز حرف شما کاملۀ در سته اما این متن در هنگام گزارش گیری با ید نمایش داده بشه

سار
دوشنبه 30 مهر 1386, 08:56 صبح
توصیه میکنم از این روش استفاده نکنید.
هر آیتم میتونه دارای یک ID باشه و یک Value.
کافی جدول پایه برای Id ها و Valueها داشته باشی.
همیشه Id رو ذخیره کن و در زمان نمایش با یک Query ساده Value اون Id رو پیدا کن و نمایش بده.

first_squit
دوشنبه 30 مهر 1386, 09:04 صبح
دوست عزی حرف شما درسته

اما می شه کدی رو به بنده معرفی کنید که بشه در زمان اجرا مقداری را در یک پارامتر که در دستور SQL تعریف شده قرار بد ه و با استفاده از این روش مقدار در پایگاه داده Access درج بشه

متشکرم

سار
دوشنبه 30 مهر 1386, 09:14 صبح
نفهمیدم چی میگی!!! :متفکر:
ببین شما اگر از کنترلهایی مثل ComboBox یا ListBox استفاده کنی باید با پراپرتی های مثل :

DataTextField
DataValueField

برای ذخیره Id و Value و برای خوندنشون از SelectedValue استفاده کنی.
اما اگر از چیزی مثل CheckBox استفاده می کنی این پراپرتی ها رو نداره. میتونی Id اون ور تو Tag اون شی ذخیره کنی که از نو Object هست.
البته به نظر من کنترل 2 حالتی(که این CheckBox میتونه 3 حالت هم بشه) نیازی به این کار نداره چون یا هست یا نیست ولی در هر حال میتونی Id مربوطه رو تو Tag ذخیره کنی.

first_squit
دوشنبه 30 مهر 1386, 09:32 صبح
متشکرم

جواب سئوالم را گرفتم

choobin84
سه شنبه 01 آبان 1386, 07:09 صبح
البته به نظر من کنترل 2 حالتی(که این CheckBox میتونه 3 حالت هم بشه)

1- هست ، 2- نیست:
حالت سوم هست نیست.

Mahdi.Kiani
سه شنبه 01 آبان 1386, 07:33 صبح
1- هست ، 2- نیست:
حالت سوم هست نیست.
بله حالت سومی هم وجود داره و اتفاقا هم بهش میگن هست-نیست- چون نه میشه گفت که کاملا هست و نه کاملا میشه گفت نیست
حالت سوم را اصطلاحا بهش میگن toggle (البته معنی لغوی آن یه چیزی تو مایه های سوئیچ میشه) این مفهوم را از منطق فازی (Fuzzy)گرفتند، این منطق اختراع یه پروفسور ایرانی به نام پروفسور لطفی زاد هست
قبل از این منطق دانشمندان در مورد وجود مسائل اکثرا می گفتند یا هست یا نیست . که به زبان کامپیوتری اون میشد یا 1 یا 0 . اما پروفسور لطفی زاد گفت که بین 0 و 1 حالت های دیگه ای هم وجود داره که نسبیتی هستند. یعنی درواقع تا حدی 1 و تا حدی 0
به عنوان مثال شما میگین امروز بارون میاد یا نمیاد ولی منطق فازی میگه امروز مثلا به احتمال 60% بارون میاد و به احتمال 40% بارون نمیاد

به جمله میاد یا نمیاد در دوحالت فوق دقت کنید
درحالت عادی با کلمه یا و درحالت فازی با حرف و از هم جدا شده اند
درمورد checkBozهم زمانی که حالت سوم رخ میده، این حالت بیشتر برای مواردی استفاده میشه که در اون یک checkBox خودش شامل CheckBox های دیگه ای بشه
وقتی که همه Checkbox های فرزند علامت خورده باشند، Checkbox پدر نیز باشد علامت بخورد. و زمانی که همه CheckBox های فرزند بدون علامت تیک باشند، CheckBox پدر نیز نباید دارای تیک باشد
حالا اگه 3تا از CheckBox های فرزند تیک خورده باشند، و 2 تا از اونا بدون تیک باشند، در این حالت CheckBox پدر نه می تواند تیک بخورد و نه می تواند تیک نخورد. (دلیلش بر میگرده به حالت های اول و دوم) . پس در این مواقع نیاز به حالت سومی است که این مسئله را نشان دهد.این حالت را معمولا با یک مربع (برای CheckBox) نشان می دهند که برای این مثال نشان دهنده این است که 60% (3 تا از 5 تا) از CheckBox های فرزند تیک خورده اند و 40%
(2 تا از 5 تا) تیک نخورده اند

منقط فازی یکی از مباحث روز است و بسیار هم مشکل است در واقع یه جورایی سهل ممتنع است
به این منطق گاهی نظریه نسبیتی نیز می گویند
موفق باشید

smt_414
سه شنبه 01 آبان 1386, 08:02 صبح
سلام
یه نگاه به این تایپیک بنداز
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=79641&highlight=%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87