PDA

View Full Version : تیم توسعه برنامه های مبتنی بروب (با تخصص دات نت)

programmable
دوشنبه 30 مهر 1386, 17:27 عصر
سلام
اساتید همه صد در صد بهتر از من میدونید که یه وقتایی تنهایی یه چیزایی بسازی و فارق از دفتر دستک بفروشی به صرفه هست ، یه موقع هایی وقتی با تیم کار میکنی ، که هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن .
میخواستم ببینم اگه چرخ فلک یه عده برنامه نویس که زبون هم رو میفهمنن (asp.net کار هستن) و میخوان به صورت متمرکز یه کارایی انجام بدن رو دور هم جمع کنه ، با چه هدفی شروع کنند؟ محصول کلی بسازن . تک تک سفارش بگیرن. چه استرات‍ژی داشته باشند؟

ali_yousefian19
دوشنبه 30 مهر 1386, 19:24 عصر
سلام
به نظر من دو حالت داره ، یا با یک هدف بزرگ شروع به کار کنند مثل مثلا نوشتن سی ام اسی برای یک کار خاص مثلا برای دندان پزشکها .
مشکلات:مشکلات خاص خودش را داره مثلا اعضای گروه نمیتونن تا چند ما در امدی از کارشان ندارند،برای فروش نیاز به یک نفر با تجریه و مرتبط با صنف دندانپزشکی میخوان و ...
مزایا: محصولی از خودشون دارن
2)پروژهای متفاوت بگیرن و به صورت گروهی روی اوونا کار کنند
مزایا: در آمد به صورت جند مدت یک بار دستشون را میگیره،تجربشون میره بالا،یواش یواش معرفی میشن و پروژه های بعدی خود به خود به آنها داده میشه
مشکلات : محصولی از خودشون برای معرفی ندارند

------------------------------
اینا نظرات و تجربیات شخصی خودم هست و ممکنه اشتباه باشه.

programmable
دوشنبه 30 مهر 1386, 20:34 عصر
فکر کنم پس شما خودتون نظرتون رو این باشه که پراکنده کار کنن.

در مورد تولید محصول ، بازار یا جو عام و جو خاص الان خواهان چه محصولیه از نظر دوستان؟ آیا با وجود این همه cms و ... میارزه چند نفر وقت بزارن برای تولید cms ؟ البته مطمینا از نظر دوستان حرفه ای بازار افتضاحه! :بامزه: ولی من اینجا با این جنبش کاری ندارم (چون اینجا محیط علمیه ) بحث من از نظر ارزش وقت صرف کردنه!

ممنون میشم دوستان دیگه هم ما رو به فیض برسونن.

mp2009
دوشنبه 30 مهر 1386, 20:59 عصر
به نظر من یه کار گروهی بهتر از یک نفره است ( البته اگر اعضای گروه حرفه ای باشند )
چون اونوقت کار هم زود تر و بهتر به پایان میرسد

rtech
سه شنبه 01 آبان 1386, 00:57 صبح
من که اصلا ساخت CMS رو بهتون پیشنهاد نمیدم ، چون انقدر زیاده که راحت میتونید یکیشون رو تغییر بدید و استفاده کنید ، نمیخوام نام ببرم اما یک شرکت در تهران هست که هیچ کدومشون حتی نمیدونن برنامه نویسی چیه و حتی با اینترنت هم بلد نیستن کار کنن ولی یک Dotnetnuke دانلود کردند و پروژه های بسیاری بزرگی رو با قیمت ها بالا از خودشون به جا گذاشتند که بیشتر این سایتها هم بالای 1 میلیون کاربر دارند ! چرا باید راهی رو که دیگران رفتند رو دوباره برید ؟ وقتی این هم CMS هست که Open Source هستند لازم به نوشتن دوباره نیست

hamed_bostan
سه شنبه 01 آبان 1386, 07:56 صبح
به نظر من شما باید اول بشینین و امکان سنجی کنین . ببینین تو محدوده ای که فعالیت دارین مثلا شهرتون چه نرم افزارهایی الان بیشتر جای مانور داره . دوم اطنکه بند پ خودتون رو هم در نظر بگیرین . همونطور که دوست خوبمون ali_yousefian19 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=6963) گفتن :

برای فروش نیاز به یک نفر با تجریه و مرتبط با صنف دندانپزشکی میخوان و ...

که البته من تصحیح میکنم شما قبل از شروع پروژه نیاز به یه همچین فردایی دارین بعد رو حساب اونها و نفوذی که دارن میتونی« فروش پروژه تون رو تضمین کنین حالا میخواد پروژه قوی باشه میخواد ضعیف باشه . متاسفانه فعلا تو کشورمون اوضاع اینطوریه پس اول یه رابط خوب و امکان سنجی پروژه و بعد همونطور که دوستان گفتن اگه پروژه ورد نظر وجود داره که با تغییرات روی اون مثل dotnetNuke و اگه وجود نداره هم بسم الله بنویسینش .
اگه هم واقعا قصد کارای استخون دار رو دارین هرچند باز از شرایط بالا مستثنی نمیشه اما خوب میتونین یه تیم تحلیل خفن راه بندازین و بعد یه سیستم توپ بر اساس نیاز بازغر بدین بیرون . ضمنا اینم بگم CMS رو به دلیل زیاد بودن نمونه هاشو اینا بیشتر از 200-300 هزار تومن و نوعای خصوصی شده اش رو بیشتر از 1-1.5 ملیون بیشتر نمیشه فروخت . اگه قراره رو سیستمی سرمایه گذاری کگنین برین دنبال سیستمی که حداقل 10-15 ملیون بیارزه تا اخر کار یه چیزی هم دستتونو بگیره چون یه گروهین و بعد از تقسیم چیزی نمیمونه مگر اینکه به تعداد زیزاد به فروش برسونین
موفق باشی