PDA

View Full Version : یه اسمبلر حرفه ای میخوام

mohammadkhan
دوشنبه 30 مهر 1386, 19:40 عصر
سلام خدمت همه دوستان و اساتید بخش اسمبلی
خدممتون عرض کنم که من تمام تاپیکهای بخش اسمبلی رو خوندم اما دنبال یه اسمبلر قوی میگردم. خیلیها fasm و masm و ......... رو معرفی کردن. باید بگم من خودم masm 8 رو از مایکروسافت دانلود کردم. من یه چیزی میخوام تو مایه های radasm باشه. یعنی ide باشه. لینک radasm خرابه حتی از تو سایتش هم دانلود نمیشهو اون یکی دیگه هم که معرفی کرده بودین هر وقت میام دانلود کنم سرورش ریست میشه
هم اکنون نیازمند یازی سبزتان هستم

Inprise
سه شنبه 01 آبان 1386, 04:18 صبح
IDE ربطی به خود اسمبلر نداره . اسمبلر هم حرفه ای و غیر حرفه ای نداره .
از FASM یا NASM استفاده کن . FASM یه محیط نصفه نیمه و ناقص به نام Fresh هم داره که شاید به دردت بخوره . اما در کل کاربرد اسمبلی طوری نیست که منتظر باشی مانند بقیه زبانها یک IDE کمک خیلی چشمگیری بکنه

HosseinProgrammer
جمعه 02 آذر 1386, 10:37 صبح
برنامه emulator 8086 رو به شما معرفی میکنم.

Alireza Orumand
شنبه 03 آذر 1386, 08:51 صبح
سلام

برنامه emulator 8086 رو به شما معرفی میکنم
منظورتون از این پست رو دقیقا متوجه نشدم ولی 2 حالت داره. یا فقط هدفتون معرفی این برنامه بود که اول تشکر و دوم اینکه این برنامه خیلی وقت پیش تو همین بخش با لینک دانلود توسط بچه های همین بخش معرفی شد. ولی اگر هدف شما معرفی این برنامه بود برای اون یه تاپیک مجزا ایجاد میکردید نه اینکه تاپیکی که 1 ماه از آخرین ارسال به اون میگذره رو مجددا توش پست بگذارید تازه یه پستی که اصلا ربطی به موضوع تاپیک نداره.
به همین خاطر فکر میکنم هدف شما معرفی یک اسمبلر حرفه ای به inprise بوده. خوب در این صورت باید بگم کاملا در اشتباه هستید چون همونطور که عمو اینپی گفت IDE هیچ ربطی به حرفه ای بودن اسمبلر نداره. و اگر فکر میکنید یه برنامه که 8086 رو برای شما شما شبیه سازی میکنه و یه سری برنامه نمونه آماده داره و یه ادیتور جمع و جور با امکانات متوسط داره و از fasm استفاده میکنه اسمش اسمبلر حرفه ای هست دارید اشتباه فکر میکنید. این برنامه در نهایت و بهترین حالت همون چیزی هست که اسمش رو گذاشتن یعنی emulator نه profesional assember.

در مورد rad هم اگر فکر میکنید این IDE به شما کمکی میکنه من همین امروز از http://www.radasm.com/ دانلودش کردم. سمت راست صفحه 6 تا لینک داره. اون 6 تا لینک رو دانلود کنید. اگر باز هم مشکلی تو دانلود داشتید به من بگید برنامه رو براتون میل کنم.
موفق باشید.

HosseinProgrammer
شنبه 03 آذر 1386, 10:05 صبح
ایشون در مورد IDE صحبت کردند و من این برنامه رو نوشتم.

از اینکه قبلا هم موجود بوده خبری نداشتم.

ممنون از توضیحاتتون

mohammadkhan
پنج شنبه 13 دی 1386, 14:00 عصر
از همگی ممنون
واسه تشکر دیر شده ولی عیب نداره
ماهی رو هر وقت از آب بگیری خیسه !!!