PDA

View Full Version : Web application یا Windows application

babak23
چهارشنبه 02 آبان 1386, 13:28 عصر
لطفا در این همه پرسی شرکت کنید

شما کدام را ترجیه می دهید
در انتخاب شما فاکتور های زیادی میتوانند دخیل باشند.از قبیل علاقه . بازار کار . توانایی ها و ...؟
در صورت امکان دلیل انتخاب خود را ذکر کنید.

hassan razavi
چهارشنبه 02 آبان 1386, 15:05 عصر
وقتی از Web Service در WinApp استفاده میکنی فکر میکنی چیزی کم نداری. خیلی حال میده.
نظر من هم WIN و Web با هم توسط Web Service

babak23
چهارشنبه 02 آبان 1386, 15:23 عصر
وقتی از Web Service در WinApp استفاده میکنی فکر میکنی چیزی کم نداری. خیلی حال میده.
نظر من هم WIN و Web با هم توسط Web Service
بهتر نیست تمرکز خود را روی یکی از زمینه های بالا معطوف کنیم.
تا به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شویم.

hassan razavi
چهارشنبه 02 آبان 1386, 15:56 عصر
در روش که من استفاده میکنم ، به نظر خودم 75% Win و 25% Web استفاده میشه. ولی اینجوری از Web هم عقب نمیفتم

babak23
پنج شنبه 03 آبان 1386, 09:43 صبح
به نظر من اگه یک برنامه نوسی روی یکی از زمینه های برنامه نویسی Windows application یا Web application تمرکز کنه زمینه پیشرفت بهتری خواهد داشت .
آخه از این شاخه پریدن به اون شاخه پریدن که درست نیست.ما (برنامه نویسان) شدیم خیمه شب بازی . با هر سازی میرقصیم .
یادمه زمانی دلفی کار میکردم زمان و هزینه زیادی را برای یاد گیری این زبان صرف کردم و تا اومدم محصول را برداشت کنم خبر اومد که بله دات نت اومده به بازار و سی شارپ داره سر و دست میشکنه ما هم برای اینکه از قافله عقب نمونیم جوگیر شدیم رفتیم دنبال سی شارپ
حالا 2 سال بعد روز از نو روزی از نو بعد خبر میاد که یه زبان برنامه نویسی اومده و فعلانه و بهمانه ما هم برای اینکه از قافله عقب نمونیم مجبوریم سی شارپ را بزاریم بالا تاقچه تا گرد خاک بخوره بعد بریم سراغ برنامه نویسی جدید.
حالا این که خوبه .بار ها شده تو آگهی تبلیغاتی دیدم که نوشته شده استخدام برنامه نویس مسلط به ASP.NET , VB.NET , C#.NET , SQL 2000 , SQL2005 , ,....?!!!!
این واقعا عصاب خورد کنی هست تازه باید خدا را شکر کنیم که طرف خیلی اشتهاش زیاد نبوده تا موارد دیگری هم به این مورد ها اضافه کنه .
جدای از صرف وقت و هزینه برای یادگیری این موارد حقوقی که برای برنامه نویس مسلط به این موارد پرداخته میشه بسیار ناچیز هست.و تقریبا هیچ حساب میشه.
بارها شده که یک برنامه نویس برای افرادی کار میکنه که ممکنه سیکل هم نداشته باشند و با چند غازی که اسمش را گذاشتن حقوق از شخص مربوطه برنامه های را درخواست میکنن که دور از دسترس هست و یا در صورت امکان نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی داره .که با هزینه دریافتی همخوانی نداره .
آیا یک برنامه نویس جایگاه واقعی خود را در جامعه بدست آورده؟
اصولا جوگیر شدن خوبه یا بد ؟ در آینده نه چندان دور ما میشیم عرسک خیمه شب بازی مایکرو سافت و ...!؟ ( شاید هم شدیم و خبرنداریم!!!؟ )البته اگه این عروسک خیمه شب بازی ما دارای حقوق خوب و امکانات رفاهی بود میشد به نوعی این مورد را توجیه کرد.
گفتنی بسیار بود اما وقت اندک.

mahsa_sadat
پنج شنبه 03 آبان 1386, 10:10 صبح
من win app را بیشتر ترجیح میدم البته در بازار کار web app کاربرد بیشتری داره اما خوب علاقه است دیگه شایدم به قول شما بیشتر حرفه ای بودن در این زمینه

sinpin
پنج شنبه 03 آبان 1386, 22:17 عصر
بار ها شده تو آگهی تبلیغاتی دیدم که نوشته شده استخدام برنامه نویس مسلط به ASP.NET , VB.NET , C#.NET , SQL 2000 , SQL2005 , ,....?!!!!
این واقعا عصاب خورد کنی هست تازه باید خدا را شکر کنیم که طرف خیلی اشتهاش زیاد نبوده تا موارد دیگری هم به این مورد ها اضافه کنه .
کاملا با شما موافقم. اما فکر میکنید دلیل این موضوع چی میتونه باشه ؟:متفکر:
جز عدم لیاقت و شایستگی اون شرکتها. شخص مسئول نمیدونه داره چی مینویسه و حتی نمیدونه چرا میخوان نیرو بگیره و حتی اینکه میخوان چیکار کنه. بنظر من کار کردن تو همچین شرکتهایی جالب نیست :افسرده: (اما خب برای شروع کار بد نیست و بلاخره هر کسی از یک جای کوچیکی شروع کرده)

جدای از صرف وقت و هزینه برای یادگیری این موارد حقوقی که برای برنامه نویس مسلط به این موارد پرداخته میشه بسیار ناچیز هست.و تقریبا هیچ حساب میشه.
بارها شده که یک برنامه نویس برای افرادی کار میکنه که ممکنه سیکل هم نداشته باشند و با چند غازی که اسمش را گذاشتن حقوق از شخص مربوطه برنامه های را درخواست میکنن که دور از دسترس هست و یا در صورت امکان نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی داره .که با هزینه دریافتی همخوانی نداره .
رجوع به پاسخ قبلی :لبخند:

آیا یک برنامه نویس جایگاه واقعی خود را در جامعه بدست آورده؟
بنظر من جایگاه دادنی نیست و گرفتنیه. اگه کسی الان جایگاه مناسبی داره لابد حقش بوده و کسی که نداره مسئولیتش کاملا مربوط به خودشه. هیچ چیز اتفاقی نیست. باور کنید نه جامعه مقصره، نه دولت، نه شرکتهای خورده پا و کم سواد، نه آمریکا و نه "بیل گیتس ثروتمند و دوست داشتنی" !!! ...

اصولا جوگیر شدن خوبه یا بد ؟ در آینده نه چندان دور ما میشیم عرسک خیمه شب بازی مایکرو سافت و ...!؟ ( شاید هم شدیم و خبرنداریم!!!؟ )البته اگه این عروسک خیمه شب بازی ما دارای حقوق خوب و امکانات رفاهی بود میشد به نوعی این مورد را توجیه کرد.
گفتنی بسیار بود اما وقت اندک.
من فکر میکنم اگه علاقه وجود داشته باشه این قضیه خودبخود حل میشه. شاید بیل گیتس هم بنوعی عروسک خیمه شب بازیه شخص دیگه ای باشه ...

.................................................. .................................................. ........................................
شما فقط از عوامل محیطی و بیرونی اسم بردید،
من خودم خیلی از شرایطی که شما گفتید رو تجربه کردم اما نهایتا به این نتیجه رسیدم که همه چیز به خود ما بستگی داره. من مطمئن هستم که توی همین سایت ما دوستانی داریم با شرایط بسیار سخت تر از ما اما بسیار موفقتر و تاثیرگذارتر...

در هر صورت نقد من رو به دل نگیرید. این نظر شخصی من بود و امیدوارم که کسی رو ناراحت نکرده باشم.
:لبخندساده:

RezaKia
جمعه 04 آبان 1386, 02:30 صبح
سلام،

اگه یک نگاهی به خود MSDN بندازیم، متوجه میشیم که برای انتخاب نوع پروژه از یکی از حالات زیر باید چه سئوالاتی را پاسخ دهیم:

Windows Application
Web Application
Client/Server Components
Services both Web and Windows
و .....در راهنمای خود MSDN به طور زیبایی به این سئوالات در قالب یک درختواره جواب میدهیم و به پروژه مربوطه میرسیم. :تشویق:

با وجود این راهنما دیگه سلیقه منو شمای برنامه نویس هیچ ارزشی نداره؛ :گریه: چون این سئوالات بر اساس نوع پروژه و محیط اجرا نهایی طراحی شده اند.

در حالتی هم که پروژه در چند محیط متفاوت ممکن است اجرا شود نیز این درختواره براحتی نوع و روش اجرای هر پروژه را معین میکند.

متاسفانه در حال حاضر دسترسی به MSDN ندارم که آدرس اون رو بذارم ولی در اسرع وقت حتما اینکارو میکنم.

تا یادم نرفته، خودم سیستمهای Internet Enabled رو ترجیح میدم. چون فقط از مزایای تمام انواع پروژه بدون اهمیت به محل اجرا استفاده میکند. هر چند زمان، نحوه و میزان کار نیز بسیار افزایش پیدا میکنند.

در ضمن راهنمای ذکر شده تقریبا در هر نوع تکنولوژی حتی غیر دات نتی ها هم قابل مصداق است.

موفق باشید. :تشویق: