PDA

View Full Version : چطوری می تونم یک پوشه رو قفل کنم !!!

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 02 آبان 1386, 21:56 عصر
سلام
می خواستم بدونم که چطوری می تونم یک پوشه رو قفل کنم !!!
منظورم اینه که وقتی پوشه باز شد دیگه هیچ جوری نشه به عقب برگشت و تنهای تنها بشه پنجره رو بست . یعنی مثلا up و back و ... غیر فعال بشن .

egoldashraf
چهارشنبه 02 آبان 1386, 23:52 عصر
قبلا من یه بحث رو شروع کرده بودم که به جواب رسید. لطفا search کنید

مهدی رحیم زاده
جمعه 04 آبان 1386, 18:02 عصر
egoldashraf جان ، اونو خوندمش ولی اون چیزی که من می خوام نیست .
بزارید که کل کار رو براتون توضیح بدم بعد راه های پیشنهادی شما :
قراره یه برنامه بنویسم برای سایت کامپیوتر یک آموزشگاه . هر ساعت از روز یک عده از دانشجوها از رشته های مختلف به این سایت مراجعه می کنند پس باید هر کدوم از نرم افزار های مورد نیاز خودشون استفاده کنند و به سایر نرم افزار ها دسترسی نداشته باشن . و در ضمن باید به هرکدوم از این دانشجوها یک فضا اختصاص بدیم تا کارها و فایلهاشونو اونجا ذخیره کنند .
خوب حالا راه حل پیشنهادی من :
با یه برنامه رجیستری رو دستکاری می کنم و نمی زارم که explorer ویندوز اجرا بشه و تنها برنامه من اجرا بشه بعد از نرم افزارهای مورد نیاز هر کاربر یه شورت کات روی صفحه نرم افزار میزام که تنها با نرم افزارهای خودش کار کنه ، پس تا اینجا مشکل دسترسی به نرم افزار ها حل شد . ولی خوب مشکل فضا موند . دوستان پیشنهاد دادن که از Active Directory استفاده کنم ، اما بازم یه مشکل هست ! مین این سیستم ها Asus و ویندوز سرور به این راحتیا روی اون نصب نمیشه . حالا من می خوام به هر کاربر یک پوشه اختصاص بدم تا بتونه با اون پوشه کار کنه مشکل اینجاست که چکار کنم تا اون فقط بتونه به اون پوشه دسترسی داشته باشه و به پوشه باقی دانشجو ها دسترسی نداشته باشه . برای این کار هم من می تونم همه پوشه ها رو hiden کنم و تنها پوشه فعال رو مرئی کنم و گزینه Folder Option رو هم غیر فعال کنم .
ولی این کار ها خیلی خیلی غیر منطقی هستن . من که راهی به نظرم نمیرسه . اگر شما راه بهتری به نظرتون میرسه بگید تا استفاده کنم .
در ضمن یادم رفت که بگم حجم پوشه مورد بررسی قرار میگیره تا از حد مجاز بیشترنشه . فقط باید کاری کنم که کاربر نتونه بجز مسیر پوشه خودش به مسیر دیگه ای روی هارد دسترسی داشته باشه ....
تو رو خدا کمکم کنید ....
البته نرم افزار هایی هستن که این کار رو انجام میدن ولی کار چیزهای اضافی داره و باید نرم افزار خاص طراحی کرد که همه کارها رو بکنه و مشکل الان فقط همین موضوعه !!!

ممنون

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 07 آبان 1386, 06:32 صبح
کسی نمی دونه من چطوری باید این پوشه رو قفل کنم ؟؟؟؟

ARA
دوشنبه 07 آبان 1386, 09:54 صبح
تا اونجا که من دیدم این کار رو با windows server میکنند کار سختی هم نیست

راهی برای نصب ویندوزت پیدا کن تو فرومهای شبکه دنبال مشکلت باش

اگه بخوای برنامه نویسی کنی بهتره از همون امکانات سیستم عامل وشبکه استفاده کنی