PDA

View Full Version : فرق ajax با تاپیک ajax را بدون ajax تجربه کنید آقای راد چیه

ehsan2007
چهارشنبه 02 آبان 1386, 23:28 عصر
من تازه میخوام ajax یاد بگیرم یک تاپیک که آقای راد گزاشته بودن با نام ajax را بدون ajax تجربه کنید نگاهی به کد هاش انداختم و با توضیحات کاملی که داده بودن همشو فهمیدم که باید چیکار کنم و یک صفحه با اون کدها درست کردم قشنگم کار میکنه میخواستم بدونم ajax با اونیکه آقای راد گذاشته چه فرقی داره
از مدیران سایت هم تقاضا میکنم یک تاپیک هم برای فناوری ajax درست کنن اگه موافقیت توی همین تاپیک موافقتتونو اعلام کنید چون توی اینترنت و جستجو گر ها که گشتم چیز درستی پیدا نکردم

sama01
پنج شنبه 03 آبان 1386, 02:08 صبح
اساس AJAX، همین کاری هست که جناب راد انجام می‌دهند. پیش از اینکه فناوری AJAX به این شکل امروزی معرفی بشه و در دسترس همگان قرار بگیره، برخی سایت‌ها از جمله GMail چنین کاری را انجام داده‌اند.
تا جایی که من اطلاع دارم، و البته جناب راد هم در یکی از مقالات اشاره کردند، روش کد نویسی با روش استفاده از کامپوننت، تفاوت اساسی نداره. شاید مهمترین تفاوت این باشه که مشا در این حالت برنامه نوسی می‌کنید و کنترل کامل دارید (که البته چیز کمی نیست)

با ایجاد تاپیک مستقل موافقم.

Behrouz_Rad
پنج شنبه 03 آبان 1386, 06:46 صبح
AJAX به اشکال مختلف و با کتابخانه های متفاوتی عرضه شده که هر کدام بنا به شرایط و نیاز مورد استفاده قرار می گیرند...
باید شرایط رو شناخت و ابزار درست رو به کار گرفت...
در مورد اون مقاله ای که بنده نوشتم نیز باید عرض کنم که تمامی کارها رو نمیشه با Client Callbacks انجام داد و محدود به شرایط خاصی هست...
به عنوان مثال اگر قصد حذف درجا در GridView رو داشته باشید، Client Callbacks به شما کمی نمیکنه و باید از Update Panel استفاده کنید.

موفق باشید.

ehsan2007
جمعه 04 آبان 1386, 00:00 صبح
سلام از دوستان که جواب منو دادن ممنونم
یک سوال دیگه هم داشتم در مورد ajax
http://wwwl.meebo.com/index-fa.html
به سایت بالا برید مدت زیادیه که باهاش کار میکنم حدود 1 ساله تازه حالا فهمیدم چقدر پیشرفته اگه اشتباه نکنم با فناوری ajax درست شده میتونی همزمان با چندین ایدی بیای بالا حالا میخواستم بپرسم چطوری میشه مثل سایت بالارو درست کرد چه شکلی میشه کاری که اونا کردرو انجام داد