PDA

View Full Version : Windows application یا Web application

babak23
پنج شنبه 03 آبان 1386, 14:25 عصر
لطفا در این همه پرسی شرکت کنید

شما کدام را ترجیه می دهید
در انتخاب شما فاکتور های زیادی میتوانند دخیل باشند.از قبیل علاقه . بازار کار . توانایی ها و ...؟
در صورت امکان دلیل انتخاب خود را ذکر کنید.

babak23
پنج شنبه 03 آبان 1386, 14:26 عصر
به نظر من اگه یک برنامه نوسی روی یکی از زمینه های برنامه نویسی Windows application یا Web application تمرکز کنه زمینه پیشرفت بهتری خواهد داشت .
آخه از این شاخه پریدن به اون شاخه پریدن که درست نیست.ما (برنامه نویسان) شدیم خیمه شب بازی . با هر سازی میرقصیم .
یادمه زمانی دلفی کار میکردم زمان و هزینه زیادی را برای یاد گیری این زبان صرف کردم و تا اومدم محصول را برداشت کنم خبر اومد که بله دات نت اومده به بازار و سی شارپ داره سر و دست میشکنه ما هم برای اینکه از قافله عقب نمونیم جوگیر شدیم رفتیم دنبال سی شارپ
حالا 2 سال بعد روز از نو روزی از نو بعد خبر میاد که یه زبان برنامه نویسی اومده و فعلانه و بهمانه ما هم برای اینکه از قافله عقب نمونیم مجبوریم سی شارپ را بزاریم بالا تاقچه تا گرد خاک بخوره بعد بریم سراغ برنامه نویسی جدید.
حالا این که خوبه .بار ها شده تو آگهی تبلیغاتی دیدم که نوشته شده استخدام برنامه نویس مسلط به ASP.NET , VB.NET , C#.NET , SQL 2000 , SQL2005 , ,....?!!!!
این واقعا عصاب خورد کنی هست تازه باید خدا را شکر کنیم که طرف خیلی اشتهاش زیاد نبوده تا موارد دیگری هم به این مورد ها اضافه کنه .
جدای از صرف وقت و هزینه برای یادگیری این موارد حقوقی که برای برنامه نویس مسلط به این موارد پرداخته میشه بسیار ناچیز هست.و تقریبا هیچ حساب میشه.
بارها شده که یک برنامه نویس برای افرادی کار میکنه که ممکنه سیکل هم نداشته باشند و با چند غازی که اسمش را گذاشتن حقوق از شخص مربوطه برنامه های را درخواست میکنن که دور از دسترس هست و یا در صورت امکان نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی داره .که با هزینه دریافتی همخوانی نداره .
آیا یک برنامه نویس جایگاه واقعی خود را در جامعه بدست آورده؟
اصولا جوگیر شدن خوبه یا بد ؟ در آینده نه چندان دور ما میشیم عرسک خیمه شب بازی مایکرو سافت و ...!؟ ( شاید هم شدیم و خبرنداریم!!!؟ )البته اگه این عروسک خیمه شب بازی ما دارای حقوق خوب و امکانات رفاهی بود میشد به نوعی این مورد را توجیه کرد.
گفتنی بسیار بود اما وقت اندک.

merlin_vista
پنج شنبه 03 آبان 1386, 14:54 عصر
به نظر من WEB APP چون :
1 - در برنامه های تحت شبکه فقط کافیه سرور دارای SQL Server و برنامه باشد
2 - فقط کافی است که نسخه را روی سرور بروز کنید نه در تمام کامپیوتر ها
3 - دسرسی به برنامه بسیار زیاد میباشد
4 - ارتباط بسیار نزدیک تر است
5 - بهتر میشه روی داده های اشتراکی کار کرد
و . . .
البته باید محدودیت های آن را هم مد نظر گرفت

smhz777
پنج شنبه 03 آبان 1386, 14:56 عصر
در دنیای برنامه نویسی همه چیز به هم وابستس شاید در نگاه اول فکر کنید لازمنیست هم به برنامه نویسه وب آشنا باشید هم ویندوز ولی با کمی تجربه به مواردی بر می خورید که لازم از هردو در کنارهم استفاده کنید

morteza57
پنج شنبه 03 آبان 1386, 16:38 عصر
قضیه معرف آچار فرانسه بودن متاسفانه در تمام عرصه های مملکت ما وجود داره و برنامه نویسی هم قربانی اون شده.
ولی من Web Application رو بیشتر دوست دارم چون می شه فراتر از مرزها و محدوده ها برنامه نویسی کرد و می تونید کار خودتون رو به تمام دنیا نشون بدید.

Alireza_Salehi
پنج شنبه 03 آبان 1386, 17:03 عصر
لطفا در این همه پرسی شرکت کنید

شما کدام را ترجیه می دهید
در انتخاب شما فاکتور های زیادی میتوانند دخیل باشند.از قبیل علاقه . بازار کار . توانایی ها و ...؟
در صورت امکان دلیل انتخاب خود را ذکر کنید.

این همه پرسی از پایه غلطه !

هر کدوم اینها کاربرد خودشون دارند و به جای دیگری قابل استفاده نیستند! (البته با در نظر گرفتن شرایط)

اگر کسی برنامه نویسی بلد باشه این دو زیاد فرقی با هم ندارند فقط باید فرق محیط اینترنت و ویندوز را بداند، همین!

در ضمن حرفه ای ها هر دوش رو بلدند به علاوه کلی چیزهای دیگه!

Hossein Bazyan
پنج شنبه 03 آبان 1386, 17:54 عصر
سلام
با نظرات دوستان در پست چهار و پنج موافقم.

SalarSoft
پنج شنبه 03 آبان 1386, 19:15 عصر
موافقم.

شما موارد مختلفی رو فراموش کردی که مهمترینش Linux Application است:

Linux programming
Unix programming
Cross platform programming
....

morteza57
پنج شنبه 03 آبان 1386, 20:21 عصر

چرا غلطه؟!!
مگه یک برنامه نویس نمی تونه یکی رو بر دیگری ترجیح بده؟ (البته این ترجیح دادن یکی بر دیگری نشانه نفی کردن دیگری نیست)
تصور کنید اکنون دو تا پروژه به شما پیشنهاد بشه، یکی ویندوز اپلیکیشن و دیگری وب اپلیکیشن که دارای شرایط کاملا یکسان باشند (مالی و آموزشی و تنوع و ....). و قرار باشه یکیش رو انتخاب کنید.
کدوم رو انتخاب می کنید؟ آیا علاقه شما نقشی در انتخاب نداره؟
با این کاملا موافقم که یک برنامه نویس حرفه ای باید در هر دوی این تکنولوژی ها سر رشته داشته باشه ولی کاملا حق داره یکی رو بر دیگری ترجیح بده.(البته این نظر شخصی من بود )

m.hamidreza
پنج شنبه 03 آبان 1386, 21:13 عصر
حالا کاری به درست و غلطش نداریم !
به نظر من در مورد مزایا ، معایب و در واقع کاربرد هر کدوم از اینا هم یه صحبتی بکنیم تا تاپیک یه جنبه آموزشی هم پیدا کنه . . . :لبخند:

hamed_bostan
جمعه 04 آبان 1386, 14:11 عصر
دوست من همه پرسی خوبیه اما چیزایی رو لبا هم مقایسه میکنن که ماهیتشون یکیه ولی عملکردشون متفاوت . وب و ویندوز اپلیکیشن ماهیت یکسانی ندارن . هر کدوم واسه یه جایی کاربری خودش رو داره . اول زمینه فعالیت رو مشخص کن بعد بگو این ها تو اون حیطه کدومش بهتره

من ترجیح میدم یه سری کارا رو با ویندوز انجام بدم ولی یه سری دیگه رو با وب و ..
موفق باشید