PDA

View Full Version : رفتن به رکورد دلخواه بدون فیلتر نمودن بانک

Mostafa Tabeshkar
جمعه 04 آبان 1386, 15:27 عصر
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم آیا امکان این هست که در یک یا چند تکس بوکس از کاربر مقداری دریافت و در بانک جستجو شود . در صورت وجود مقدار مورد نظر کاربر رکورد مورد نظر به رکورد جاری تبدیل بشه و کاربر بتونه باز هم به بقیه اطلاعات دسترسی داشته باشه . نه مثل کوئری داده های یک بانک رو فیلتر بکنه و نتونیم به بقیه اطلاعات دسترسی داشته باشیم . نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه ؟ فقط خیلی ضروریه و نیاز به جواب دارم .

SYNDROME
جمعه 04 آبان 1386, 15:48 عصر
من Access بلد نیستم ولی در دلفی با روش فوق این کار را انجا م می دهم.
یک ADO موقت در نظر می گیرم و اطلاعات مورد نظر را جستجو می کنم و بعد از پیدا کردن رکورد مورد نظر با aDO اصلی که اطلاعات را نمایش می دهد بر روی کلید رکوردی که پیدا کردم عمل Locate را انجام می دهم.موفق باشید.
موفق باشید

majid325
جمعه 04 آبان 1386, 17:18 عصر
این موضوع تا حدودی به نقشه برنامه ات بستگی داره!
مثلا میتونی در فرم سرچ یه ساب فرم داشته باشی که رکورد های پیدا شده را نشون بده که هر رکورد یک باتوم هم داشته باشه و بعد کاربر روی باتوم رکورد دلخواه کیلیک کنه ،بعد مقدار id رکورد مورد نظر رو ذخیره کنی و فرمی که تمام رکورد ها را نشون میده باز کنی و با متد Find و id ذخیره شده روی رکورد مورد نظر بری.

مهدی قربانی
جمعه 04 آبان 1386, 17:18 عصر
سلام
آقا مصطفی این یک نمونه برنامه ساده که با استفاده از RecordsetcClone عمل می کنه ، به کد نوشته شده روی کامند باتون دقت کنید .

Mostafa Tabeshkar
جمعه 04 آبان 1386, 19:28 عصر
ضمن تشکر از شما دوست گرامی
شاید نتونستم موضوع رو خوب شرح بدم
فکر کنید یک بانک اطلاعاتی هست با تعدادی کد و نام ساختمان ، حالا می خوام در یک فرم کاربر شماره کد ساختمان رو بده بعد در صورتی که رکوردی با چنین کدی وجود داشت به اون رکورد بره و روی صفحه نمایش داده بشه و در ضمن بتونه رکورد های قبلی و بعدی رو هم ببینه . اینم بگم که فرم که در اون داده ها نمایش داده می شن Data Sheet نیست و در هر لحظه یک رکورد روی صفحه نمایش دیده می شه . بازم ممنون که راهنمایی می کنین

مهدی قربانی
جمعه 04 آبان 1386, 19:29 عصر
نمونه کاملتر با قابلیت سرچ مقدار مورد نظر در فیلدهای موجود با استفاده از Select Case

Mostafa Tabeshkar
جمعه 04 آبان 1386, 19:33 عصر
بازم ممنون آقا مهدی
ولی بازم مشکل من با این راه حل برطرف نشد

مهدی قربانی
جمعه 04 آبان 1386, 19:50 عصر
ضمن تشکر از شما دوست گرامی
شاید نتونستم موضوع رو خوب شرح بدم
فکر کنید یک بانک اطلاعاتی هست با تعدادی کد و نام ساختمان ، حالا می خوام در یک فرم کاربر شماره کد ساختمان رو بده بعد در صورتی که رکوردی با چنین کدی وجود داشت به اون رکورد بره و روی صفحه نمایش داده بشه و در ضمن بتونه رکورد های قبلی و بعدی رو هم ببینه . اینم بگم که فرم که در اون داده ها نمایش داده می شن Data Sheet نیست و در هر لحظه یک رکورد روی صفحه نمایش دیده می شه . بازم ممنون که راهنمایی می کنینآقا مصطفی باید عرض کنم که پست آخر بنده در پاسخ سوال شما ارسال نشد بلکه نمونه تکمیلی قبلی بود و البته همزمان با پست شما ارسال شده و اما در مورد سوال شما باید عرض کنم که اگر از حالت Single در فرم ( تک رکورد )استفاده می کنید این مدل سرچ کاربرد چندانی نداره میتونید از روش آقا مجید استفاده کنید و یا به نظر حقیر استفاده از فرم کوئری خیلی بهتر و ساده تره اگر خواستید می تونم نمونه براتون بذارم .

SYNDROME
جمعه 04 آبان 1386, 22:02 عصر
ولی بازم مشکل من با این راه حل برطرف نشد

دوست عزیز
من در پست دوم به روشی اشاره کردم که مشکل شما را حل می کند.
شما می خواهید بدون انجام عمل فیلتر بر روی رکوردی که جزو شرایط فیلتر شما است برود و بایستد.
روش فوق برای من به راحتی جواب داد.
موفق باشید

انگوران
شنبه 05 آبان 1386, 07:55 صبح
در قسمت هیدر فرم یه تکست باکس بذار و در exit اون بنویس docmd.requery
و در محیط sql فرم مربوطه در قسمت criteria مربوط به ستون کد نویس
forms!formname!textname