PDA

View Full Version : متد کسر موجودی انبار

اوبالیت به بو
جمعه 04 آبان 1386, 21:06 عصر
سلام بچه های گل این سایت:
من یه مشکلی داشتم اونم اینه که من دارم یه برنامه انبارداری می نویسم البته نمیشه اسمشو گذاشت انبارداری چون درواقع برای یک فروشگاه(مغازه:لبخند:) دارم مینویسم.
مشکل من جایی هستش که زمانی که فروشنده می خواد جنسش رو بفروشه از تعداد جنس تویه بانک کم نمیشه. یعنی اگه 5 تا دفتر تو آرشیوش وجود داره وقتی یه بابایی میاد 2تا دفتر می خره تعدادش کم نمیشه. طبیعتا باید بشه 3 تا دیگه!!! کسی می تونه کدش رو بهم بده.در ضمن بگم که از ADODC رفتم.

lahiji
شنبه 05 آبان 1386, 06:47 صبح
سلام
بهتره از این روش استفاده نکنی
چون اصلا درست نیست
در سیستم انبارداری منطقی نیست که تعداد موجودی را مستقیم از خود TABLE کسر کنی
شما باید یک جدول مستقل درست کنی یعنی جدولی که مربوط به خروجی ها می شه
که در سیستم انبارداری به عنوان تحویل کالا استفاده می شه
بعد در سیستم گزارش گیری جمع تعداد تحویل کالا از جدول مربوطه و جمع تعداد موجودی را از هم کسر کنی . تا موجودی واقعی نمایش داده شود

اوبالیت به بو
شنبه 05 آبان 1386, 14:07 عصر
خوب منم همونو می گم عزیزم چی جوری باید کمش کنم؟چی کار باید بکنم؟کدش چیه؟

lahiji
شنبه 05 آبان 1386, 15:01 عصر
نمونه یک select توی بانک access می تونه ازش استفاده کنی

اوبالیت به بو
شنبه 05 آبان 1386, 18:16 عصر
اول از همه دست اونی که اسم تایپیک رو عوض کرد درد نکنه چون خودم اسمی واسش پیدا نکرده بودم.
دوما دوست عزیز این برنامه شما چه ربطی به سوال من داشت. من می گم موقعی که فروشنده وقتی رویه یه Command کلیک می کنه می خوام تویه بانک از تعداد جنس کم بشه.
اون حلقه،اون دستور،اون کد ...... هر چی که هست رو لطفا بهم بدین اصلا باید چی کار کنم که از فیلد تعداد کم بشه.
تازه با این حساب شما می گی یه جدول دیگه درست کنم باید دوتا جدول ورود و خروج رو بهم وصل کنم که بابت این ممنون نمی دونستم.

hrj1981
شنبه 05 آبان 1386, 18:49 عصر
دوست عزیز شما می توانید به برنامه بگویید هنگامی که کاربر command مربوط به ارائه حواله فروش را صادر کرد مقدار عددی داخل تکس باکس ضرب در -1 شود به این ترتیب هنگام نمایش موجودی حواله های صادره از موجودی اجناس انبار کم می شود.

اوبالیت به بو
شنبه 05 آبان 1386, 19:09 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین چون من تا حالا یه همچین برنامه ای ننوشتم.
برنامه های دیگر دوستان رو دیدم که یا با Data بوده یا ADODB بوده ولی من با ADODC دارم می نویسم و متاسفانه کدش رو بلد نیستم که چی جوری از تعداد باید کم بشه!!

hrj1981
شنبه 05 آبان 1386, 21:21 عصر
سلام
دوست عزیزم اینم سورس
ولی خیلی خیلی خلاصه و جمع و جور و شما می تونی قابلیتهای بالاتری به آن اضافه کنی
اگر تونستم سورس کامل تری برات می ذارم

hrj1981
شنبه 05 آبان 1386, 21:29 عصر
اگر سوالی در رابطه با برنامه انبار داشتی بپرس شاید بتوانم کمکت کنم
چون حدود 6 ماه شبا نه روز مسئول مکانیزه کردن انبار شرکت با یک برنامه میلیونی بدوم و تا حدود زیادی ریزه کاری هاش رو بلدم
البته اگر ما را قابل دونستی
قربانت

ali_habibi1384
یک شنبه 06 آبان 1386, 08:39 صبح
سلام دوست عزیز، اگر جوابت رو ازhrj1981 گرفتی تائید گفتگو کن تا ما بدونیم جوابت رو گرفتی یا نه. به هر حال من یک نمونه کد برات اینجا می زارم شاید سوال شما درباره انتخاب خود فیلد اصلی از بانک هستش به این نمونه کد نگاه کن:

adodc1.recordset.movefirst
adodc1.recordset.find("'+ id +'")
adodc1.recordset.fields("mojodi")=adodc1.recordset.fields("mojodi")-1
adodc1.recordset.update

توضیح اینکه شما باید هد برنامه خودت رو بیاری روی قلمی که میخوای ازش کم کنی بعدا اسم خود فیلدت رو از بانک صدا بزنی و یکی کم کنی بعد هم بروز رسانی کنی.
موفق باشی

lahiji
دوشنبه 07 آبان 1386, 08:14 صبح
اول از همه دست اونی که اسم تایپیک رو عوض کرد درد نکنه چون خودم اسمی واسش پیدا نکرده بودم.
دوما دوست عزیز این برنامه شما چه ربطی به سوال من داشت. من می گم موقعی که فروشنده وقتی رویه یه Command کلیک می کنه می خوام تویه بانک از تعداد جنس کم بشه.
اون حلقه،اون دستور،اون کد ...... هر چی که هست رو لطفا بهم بدین اصلا باید چی کار کنم که از فیلد تعداد کم بشه.
تازه با این حساب شما می گی یه جدول دیگه درست کنم باید دوتا جدول ورود و خروج رو بهم وصل کنم که بابت این ممنون نمی دونستم.

خیلی ربط داشت اگر کد رو بخونی متوجه می شدی .همین کد رو تو VB ازش استفاده می کردی

nasrin_sf
سه شنبه 08 آبان 1386, 21:19 عصر
شما باید یک table درست کنید که فیلد های اون شامل مشخصات کالا باشد و تاریخ و دو تا فیلد مثلا q_in و q_out که نشاندهنده مقادیر ورود و خروج به جدولتون هست وقتی کالا وارد میشه فیلد q_inرو insert کنید وقتی کالا خارج میشه فیلد q_out رو insert کنید. با یه select ساده میتونید از موجودیتون در هر لحظه اطلاع داشته باشید

اوبالیت به بو
سه شنبه 08 آبان 1386, 22:32 عصر
مرسی ممنون از جوابتون.ولی یه سوال دیگه:
به نظر شما این کاری که می گم درسته یا نه:؟؟؟؟؟؟::
من می گم یه TextBox بزارم که مشخص کنه تعداد جنس مشخص شده.مثلا دفتر 5تا. یه TextBox دیگه بقلش میزارم که مشخص کنه خریدار چند تا دفتر میخواد.یه TextBox دیگه روبه روش که میاد به طور اتوماتیک TextBox1 رو از TextBox دوم کم میکنه.بعد که من رویه دکمه ثبت یا خرید کلیک می کنم تعداد فعلی رو بزنه تو بانک!!
مثال:
TextBox3 = TextBox1 - TextBox2
اگر من فروشنده 6 تا دفتر دارم خریدار میاد 4 تا دفتر می خره پس میشه تعداد دفتر موجود در بانکم 2تا.

TextBox1=6 تا دفتر
TextBox2=4تا می خرم.
پس در نتیجه:TextBox3=2تا دفتر در بانک

hrj1981
پنج شنبه 10 آبان 1386, 14:00 عصر
دوست خوبم
این روشی که می خواهی انتخاب کنی خیل خوبه چرا؟
چون کاربر هر وقت کالایی را حواله کنه می تونه اول موجودی را ببینه بعد درخواست صادره کنه ، ولی اگر تونستی کدی به برنامه ات اضافه کن تا هر وقت موجودی کالا در انبارت منفی شد یک پیغام به کاربر بده این خیلی حرفه ای تره.
دوم برای تمام کالاهات یک نقطه سفارش تعریف کن تا وقتی موجودی کالا به آن عدد برسه پیغام بده تا کاربر نسبت به تهیه مجدد کالا اقدام کنه.
موفق باشی