PDA

View Full Version : استفاده از table در کد behind

zahracomputer
جمعه 04 آبان 1386, 22:37 عصر
سلام
من در صفحه یکسری کنترل دارم که همه را در یک table قرار داده ام و جند متن هم در سلول های Table نوشته ام ، حال میخواهم در شرایط خاصی این متن ها و کنترل ها نمایش داده نشوند. به خاطر همین میخواهم 0خاصیت visible جدول را false کنم. به خاطر همین به ID آن یک نام منحصر بفرد دادم تا در کد behind به کنترل table دسترسی داشته باشم. ولی به این شکل در کدbehind نتونستم به کنترل table دسترسی داشته باشم.
من چگونه میتوانم به کنترل table دسترسر داشته باشم.
با تشکر

shahab_ksh
جمعه 04 آبان 1386, 22:50 عصر
کل این مجموعه رو که نام بردین توی یه Panel بزارید و از اون طریق همه رو visible کنید

m.hamidreza
جمعه 04 آبان 1386, 23:44 عصر
ویژگی runat=server رو به صفات table اضافه کن تا از طریق id بتونی تو Code Behind به جدول دسترسی داشته باشی .

RezaKia
شنبه 05 آبان 1386, 07:41 صبح
سلام،

سه روش داری:

کل جدول یا کل محتویات ستون مربوطه رو درون یک Panel بذار.
همون طور که دوستمون فرمودند: ویژگی runat=server رو به صفات table اضافه کن تا از طریق id بتونی تو Code Behind به جدول دسترسی داشته باشی.
موقع طراحی از ASPX Table بجای HTML Table استفاده کن.اگر نیاز به تغییرات در تعداد سطرها و ستونهای جدول در زمان اجرا زیاد هستند سومی و اگر فقط نمایش یا عدم نمایش مهم هستند اولی رو مصرف کن. روش دوم ایده خوبیه ولی چون استاندارد نیست، هر چند که درسته مورد پسند من نیست.

بهرحال انتخاب با شماست؛ چون هرسه روش درست هستند.

موفق باشید.:تشویق:

meisam3322
شنبه 05 آذر 1390, 21:03 عصر
با اضافه کردن گزینه runat="server به تگ جدول، اون جدول طرف سرور شده، هر تگ Html هم یک آیتم ID داره که میتونی اونو مقدار بدی، حالا میتونی هرکاری که بخوای با اون جدول انجام بدی، مثل یک کنترل ASP.NET مثال: من Id جدول رو Table1 گرفتم :

Table1.visible=false