PDA

View Full Version : به روز شدن combobox

arash ahmadi
شنبه 05 آبان 1386, 10:55 صبح
با سلام. من از 2 فرم در برنامه استفاده می کنم. فرم 1 شامل یک کمبو باکس برای نمایش یکی از فیلدهایی است که در فرم 2 ثبت می شود.
مشکل: بعد از کلیک روی دکمه ایجاد فرم2 و نوشتن اطلاعات مربوطه و سپس ثبت آن فیلد مربوطه در کمبو باکس فرم 1 نمایش داده نمی شود. در کمبو اطلاعات رکوردهای قبلی نمایش داده می شود. به عبارتی کمبو به روز نمی شود مگر اینکه به فرم اصلی برنامه باز گرد و بعد فرم 1 را باز کنم. (برای ثبت اطلاعات از پروسیجر استفاده شده است. همچنین کمبو به فیلد جدول بایند شده است.)
اگر ممکنه پیشنهادی برای حل این مشکل بدهید یا مثال بزنید

hassan razavi
شنبه 05 آبان 1386, 11:04 صبح
حتما Dataset استفاده شده در فرم 2 با فرم 1 متفاوت است. بنابراین تغییرات اعمال شده در فرم 2 در فرم 1 اعمال نمیشه.
برای اینکار بعد از بسته شدن فرم 2 ، Dataset مربوط به Combo فرم 1 را یکبار دیگه Fill کنید.
یا از یک Dataset مشترک استفاده کنید

arash ahmadi
یک شنبه 06 آبان 1386, 14:24 عصر
همانطور که گفتم برای کمبو از دیتاست استفاده کردم. اما برای ثبت اطلاعات از پروسیجر.حالا به نظر شما امکان به روز شدن کمبو چگونه ممکن است؟
اگه ممکنه مثال بزنید.

PC2st
یک شنبه 06 آبان 1386, 16:42 عصر
نام پروسیجر رو به CommandText و نوع اون (خاصیت CommandType) رو روی StoredProcedure تنظیم کنید و پارامتر ها رو توسط خاصیت Parameters براش مشخص کنید. در سایت هم جستجو کنید :-)

hassan razavi
یک شنبه 06 آبان 1386, 16:59 عصر
بعد از ثبت اطلاعات با Storeprocedure ،ابتدا Dataset.Clear() کنید و سپس از همون روشی که بار اول Dataset متصل به Conbo را Fill کردید ، دوباره Dataset را Fill کنید