PDA

View Full Version : enterprise library 2007

mehran_kashefi
شنبه 05 آبان 1386, 22:51 عصر
از آنجایی که کتابخانه enterprise library کا ر ما را در کدنویسی راحت می کند، سوال در مورد اینکه چگونه میتوان از کتابخانه enterprise library در ASP.net استفاده کرد ؟

E_Zabihi
یک شنبه 06 آبان 1386, 08:43 صبح
ببین این کتابخانه شامل 6 تا application block هست که پرکاربردترین و معروفترین اون Data هست که بجای System.Data.SqlClient استفاده می شه . با این مزیت که با استفاده از متدهای درونی مثل SqlHelper کار با DB رو برای شما سریعتر می کنه . از بقیه اونها میشه به Cache اشاره کرد که اونهم جایگرین خوبی برای کش خود .net هست . برای استفاده از اونها باید بعد از دانلود کلی باهاشون سروکله بزنی !!!

impression
شنبه 25 خرداد 1387, 16:23 عصر
سلام. من خیلی سریع به یک sample که با c# نوشته شده باشه و در آن از امکانات enterprise library استفاده شده باشه نیاز دارم به همراه توضیح فارسی در مورد کد. شما رو به خدا به دادم برسید.

pranses_smt
سه شنبه 10 دی 1387, 12:20 عصر
سلام
من یه سوالی دارم در نسخ قبلی enterprise library بخشی برای workflow با نام user interface application block وجود داشت .
در نسخه جدید چه چیزی جایگزین اون شده؟
به عبارت دیگه برای workflow سایت چه چیزی جایگزین شده؟

Empyrium
سه شنبه 10 دی 1387, 14:21 عصر
از آنجایی که کتابخانه enterprise library کا ر ما را در کدنویسی راحت می کند، سوال در مورد اینکه چگونه میتوان از کتابخانه enterprise library در ASP.net استفاده کرد ؟

دوست عزیر شما می توانید از patterns & practices ، که توسط تیم msdn طراحی شده برای تمامی application های خودتون استفاده کنید.

http://msdn.microsoft.com/en-us/practices/default.aspx

شما باید Enterprise Library را دانلود و نصب کنید. بعد از نصب دارای یک قسمت Quick Starts می باشد ،که تمامی مثال ها برای کار های ابتدایی با database در قسمت block توضیح داده شدها است ،

به دو زبان #c و VB

Enterprise Library کامل ترین مرجع و دارای حرفه ای تری sample ها برای Object-oriented می باشد.

تمامی مباحث زیر با source کامل و sample را شامل می شود:

Cache
Configuration-Migration
Cryptography
ExceptionHandling
data
Logging
PolicyInjection
Security
SqlConfiguration
Validation

برای استفاده در وب ، یا هر application (http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=Dgx&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=application&spell=1) باید add exisiting project کنید و دو بخش common و data رو add کنید....

اگر یک بار به بخش Quick Starts مراجعه و بخش Blocks\Data را کامل برسی کنید ،تمامی تنظیمان db و عملیات مربوطه را خواهید دید