PDA

View Full Version : چطوری از javascript داخل usercontrol استفاده کنیم

E.Mousavi
یک شنبه 06 آبان 1386, 21:09 عصر
سلام دوستان
من یک user control دارم که داخل اون می خوام تمام textbox هامو با دستور javascript چک کنم حال من یک کد برای این کار توی form نوشته بودم ولی الان چون این کار رو داخل usercontrol انجام می دم بنابراین فرمی ندارم که کنترلهای داخل اون رو بررسی کنم کسی می تونه کمکم کنه
یه جور validationمی خوام بسازم که textbox های خالی روی usercontrol رو چک کنه و بگه که خالی هستند

ممنون می شم

asgari2005
یک شنبه 06 آبان 1386, 22:36 عصر
همان طور که در Form کد نوشته ای را می توان در UserControl هم استفاده کرد البته اگر به عنوان مثال از MasterPage استفاده کرده باشی نامه تمامی کنترلهای قرار گرفته در UserControl تغییر می کند البته می توانی نامه یا همان Id کنترلی با ViewSource ببینی تا JavaScript به درستی کار کند

RezaKia
یک شنبه 06 آبان 1386, 23:14 عصر
سلام،

وقتی یک شیء درون یک UserControl قرار میگیره، به عنوان فرزند اون حساب میشه پس برای صدا زدن اون باید نام userControl رو هم قبل از اون بیاری.

مشکل اینحاست که این نام مدام در حال تغییره. ولی راه حل اینه که هر شی رو با Object.ClientId صدا بزنی.

کد جاوا رو طوری تغییر بده که به اشیای درون userControl با استفاده از نام ClientId هرکدوم دسترسی پیدا بکنه. این طوری اگر چند بار هم از این کنترل در یک صفخه استفاده بکنی هیچ دو کدی تکراری نمیشند.

موقق باشید. :تشویق:

E.Mousavi
دوشنبه 07 آبان 1386, 08:20 صبح
کد مورد نظرم اینه که می خوام داخل user control هم بشه ازش استفاده کرد به خاطر وجود تگ form در این کد مطمئنا نمی شه داخل user control استفاده کرد بنابراین باید یه جوری این کد تبدیل بشه ولی چه جوری شما باید کمک کنید :

function ValidateSecActionType()
{
for(var intCtr = 0; intCtr <= (form1.elements.length - 1); ++intCtr)
{
var temp = form1.elements[intCtr];
if(temp.type == "text" && temp.value == "")
{
document.getElementById('AlertLbl').style.visibili ty = 'visible' ;
temp.focus();
returnfalse;
}
else
document.getElementById('AlertLbl').style.visibili ty = 'hidden' ;
}
returntrue;
}

amin-soft
یک شنبه 29 فروردین 1389, 12:06 عصر